Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 141
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • USA
  • Мнения: 1 323
Шавливи са декемврийчетата Simple Smile МОето декемврийче беше като побъркано преди да тръгне да излиза.Все едно място не можеше да си намери. Ти си с хубаво разкритие,няма да се плашиш от пукането на водите.

# 286
  • Дания
  • Мнения: 313
Благодаря ви много. Така, като прочета някой оптимистичен коментар от вас и ми става по- леко на душата. Поне за малко😊 повтарям си,  че можеше и никакво разкритие да нямам и да трябва всичко за няколко часа да стане, така че трябва да съм благодарна. И не само за това, ами и че износих бебока докрай, че и отгоре😬ама на. Пусти страх, всички позитиви ми размива.

# 287
  • Мнения: 2 155
Две в едно, извинявай, не съм разбрала и аз, че си била рожденичка! Да си жива и здрава, и да се сбъдне мечтата ти да си мама на три 😘 За сакурата - почти на всеки ъгъл, във всеки парк и малка градинка има прекрасни места, ще се нагледат, ако дойдат в подходящото време Simple Smile

Даниш, хайде вижда му се краят! Ще чакаме да кажеш как е минало раждането.

Аз тази сутрин водих С. на лекар, защото едното й око е червено и с гурели от вчера. Оказа се инфекциозен конюнктивит. Дадоха ни капки за очи и дезинфектант за ръце 😁 Сега ще купя още дезинфектанти и да сложа във всяка стая. Док каза, че след 3-и прием на капките вече няма да е заразно и мога да я извеждам при други деца. Дано да не се заразим и ние.

# 288
  • Мнения: 1 480
Даниш, аз докато раждах майка ми беше с мен. През цялото време ми повтаряше, че мяма неродено бебе, така че ще се роди скоро. А и вече сме в декември и аз като аз самата декемврийско бебе и мама на такова, мога да кажа че това е най-хубавия месец от годината, всички родени през този месец сме все хубави хора 😉😜

# 289
  • Германия
  • Мнения: 3 465
ДГ, ТМ ще бъде ли с теб по време на раждането? Не знам каква е практиката в Дания..

А как беше при другите? Сами ли раждахте или бяха мъжете ви с вас? Така де, то ние така или иначе сами си раждаме 😉, но друго си е компанията и подкрепата. ММ беше почти неотлъчно до мен, беше ми невероятна упора, не знам как щях да се справя без него, особено вече накрая..

# 290
  • Дания
  • Мнения: 313
Ронка, аз много се радвам, че ще е декемврийче. През този месец се сгодихме с ММ и по принцип много си обичам Коледа, така че ще е най- големият ми подарък в живота. ❤

ТеоМ, с мен ще е и той да. В началото не го исках, пък и той не изгаряше от желание. После обаче акушерката ми обясни, че или влизам сама или с някой, който ще може да издържи без да се шашка и да всява паника. И аз реших,  че той е човекът. Много се владее, особено в разни критични положения. Надявам се и с раждането да се справи. 😉

# 291
  • Германия
  • Мнения: 3 465
Със сигурност ще се справи, и за него ще бъде невероятно преживяване.

При мен последните 2-3 часа от раждането са ми в мъгла, но помня че чувах само гласа на мм, който ми казваше да дишам, и ми държеше ръката

# 292
  • Мнения: 2 050
Аз като съм си мислила за раждането, смятах да бъде с мен до момента с напъните и после да излезе ли, не знам и аз. Раждах с АГ, дула и акушерка, така че калабалък имаше. Но накрая хич и не ми е идвало наум да го отпращам, тук слагат на едно като столче без седалка Grinning Grinning (във формата на подкова е реално). И той стоеше зад мен да ми държи гърба, голяма опора ми беше буквално и преносно. Следващото пак така.

Аз си мислех да си запиша основните моменти от раждането, то беше епично направо. И ето година и малко мина и още не съм, а се забравя. Преди следващото ще трябва да стане Simple Smile

# 293
  • На остров
  • Мнения: 13 498
С мен беше през цялото време. Хич и не съм си мислила да му го спестява а той не може да си представи да не е.


# 294
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Не исках никой с мен по време на раждането аз, а ММ също предпочете да не присъства. Така или иначе по начина по който протече всичко, наистина бях по-добре сама. Въпреки всичко когато стана ясно е се налага секцио ми предложиха да му се обадя ако искам да дойде, но отказах, не можех да го мисля да шофира притеснен.
Не съжалявам за това си решение. Той дойде сутринта при нас, когато си бях починала и бях адекватна да си говорим и да се радваме на детето.

# 295
  • USA
  • Мнения: 1 323
И на тримата плътно до мен беше.С първото беше на другия край на америка като му казах,че заминавам към болницата с приятелка.Заряза всичко качи се на първия самолет и дойде на време. Те моите раждания по сумати часове така,че имаше достатъчно време да дойде Simple Smile С второто изкарах еда нощ в болницата сама,че нямах разкритие,а тоновете му се губеха и ме задържаха за наблюдение и ми сложиха една джаджа дето уж да ми докара 3-4 см нещо като балонче дето се надува. На другия ден дойде с №1 и моя приятелка която го гледаше в детския кът на болницата и стоя при него докато спеше.Аз родих точно като заспа. С третото беше през нощта.Прочетой им книжка сложих ги по леглата и тръгнахме с мм, а свекървата дойде да остане с момчетата.Точно така го исках и точно така стана.Анджи се роди сутринта и като се убедихме,че всичко е наред мм се прибра при децата и ги доведе в болницата да се видим.Не си представям да бях сама.Той ми беше и подкрепа и клоун и музикално оформление. Къде е седял не помня,но като му казваха какво да прави го правеше. Беше много горд Simple Smile Свекървата беше в шок ,че бил вътре с мен ама тя е Българка та ви е ясно за манталитета.
Сноуче дано не се заразите.Конюнктивита е много заразен.

# 296
  • Мнения: 1 926
И моят беше в стаята, беше и в операционната, когато се наложи форцепс, мен вече не ме болеше заради болкоуспокояващите и чак ми беше смешно колко се беше шашнал и как му изчезна гласа изведнъж:)
Голям бебевалеж в края на годината, вчера и днес две приятелки родиха, друга пък се отчете октомври, и все момчета Simple Smile Даниш, да идва и твоята девойка, малко за цвят Simple Smile

# 297
  • Мнения: 2 155
Със сигурност ще се справи, и за него ще бъде невероятно преживяване.

При мен последните 2-3 часа от раждането са ми в мъгла, но помня че чувах само гласа на мм, който ми казваше да дишам, и ми държеше ръката

Все едно аз съм го писала! ММ беше с мен и беше невероятна подкрепа, особено накрая. Помня само гласът му и как се разплака, когато се роди Софи. Не разбирам мъжете, които отказват да присъстват. Струва ми се толкова егоистично да оставиш жена си да мине сама през това, а да не говорим, че изпускат най-голямата емоция в живота си ❤

# 298
  • Мнения: 550
Моят мъж нямаше желание да присъства, докато не отидохме но подготвителен курс в болницата, в която щях да раждам. Там му стана ясно, че тук е нормално бащата да присъства и той си има задачи като това да е опора, да дава вода или окуражава с думи. Преди тва той мислеше, че няма да се чувства комфортно и по -скоро ще пречи.
Та така, присъства и това е един от най-милите ни моменти като семейство. Не ме държа за ръка накрая, защото ми беше много горещо и не исках никой да ме докосва. Но самата мисъл, че е при мен ми даваше сила. Но най-важното бе, че е с детето от първата секунда.

# 299
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
На моето раждане не виждам ММ какво можеше да ми помогне милият, нито за ръка да ме хване, ръцете ми бяха в системи и апарати овързани. Нито имаше как да седне до мен, а не е от най-приказливите особенно в такива моменти Simple Smile

Обадих му се чак когато се роди детето, но след това пък беше 7 дни по цял ден при нас в болницата да ми помага и да ви кажа това ми беше по безценно от присъства нето на раждането.

Но както го чувства всеки така трябва да го направи Simple Smile

Украсихте ли за Коледа Simple Smile

Ние вчера украсява ме със София - тя подаваше играчките Simple Smile след като беше готово ходи да ги взима от елхата да ми ги носи пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт