Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 109
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 924
Две в едно, честит ти рожден ден, живи и здрави и дано следващата година е вашата, белязана с успешен опит 🙂
Рязко застудя тук, бррр, обаче отиваме сега в парка, иначе Маги ме побърква ако сме цял ден вкъщи. Настоява за телевизора и детските си програми и не си играе с играчките. Голяма грешка с този телевизор, пристрасти се, но минава на детокс Simple Smile)))

Даниш,  много са напрегнати последните дни, особено и като преносваш, но се успокой и вярвай на лекарите. Всичко ще забравиш в момента в който гушнеш беба, дано е по- скоро Simple Smile

# 271
  • Мнения: 2 143
Веджи, аз ТВ и таблет давам максимум за час и половина на ден. Сутрин 30 мин и следобед 1 час. Като иска през останалото време й казвам, че нали знае, че сега не е времето. Засега минава номера, да видим до кога...

Но ние сме навън всеки ден. Днес излязохме в 9:30 и се прибрахме в 16:00. Аз бях много изморена, но поне тя не нервничи и не мрънка. Ние ходим в детски центрове в квартала (те са безплатни)

# 272
  • Мнения: 550
Аз спрях да давам телефона ми да гледа ютуб клипове преди няколко седмици. Таблет нямаме, а към телевизора не проявява интерес. Ако е включен, е нещо, което аз гледам, той се заглежда и сочи, ако види някое животно или кораб, автобус, самолет, но сменят ли кадъра и той отмества глава. Не му давам да гледа, защото подозирам, че видеата, макар и за деца, му пречеха на нощния сън. Будеше се и плачеше. Не знам дали е съвпадение, но вече спи много по-добре. Ако види телефона ми, понякога иска да го вземе и гледа, но му отвличам вниманието с книжка или играчка. Понякога все пак гледа, но за седмица се събират максимум 15 минути.

# 273
  • Мнения: 1 924
О, тя съвсем не гледа по цял ден, максимум час, два. Знам че е вредно. Понякога имам важни неща за вършене из нас и няма как да ми виси на крака. Иначе и ние ходим на детски център, 4 пъти седмично е, но понякога часа съвпада с времето и за спане и заспива по пътя.
Наш приятел живя вкъщи за месец и половина и беше в нейната стая, съответно така дръпна назад и искаше само тв вместо да си играе. Аз тв не гледам, рядко вечер новини. Сега ще и пускам само песнички, но със изключен монитор, само да слуша. Опитвам се нови игри да предлагам, но единственият и интерес е да се катери, възможно най- високо по мебелите. Дано скоро се появи интерес и към рисуване, пластелин и т.н:) Пъзели реди без проблем и книги разглежда и ми носи да четем, което е добре Simple Smile

Айа, чела съм, че тв наистина се отразява на съня, особено ако гледат малко преди лягане, има логика...

# 274
  • Мнения: 24
Две в едно, честит рожден ден! Да си здрава, обичана и да ти се сбъдне най-съкровеното желание в най-скоро време!
Ема също не вманиачена по телевизията, но напоследък много иска да гледа клипчета в ютуб и трябва да наложа ограничение. Братовчед й гледа много, не сяда да се храни без таблет или телефон пред него, и седи като хипнотизиран - питаш го нещо не отговаря... И не смятам това за правилно, и за съжаление, това повлиява отрицателно на Ема, защото имаме семейни вечери и обеди поне 3 пъти в седмицата. Но важното е да не се предаваме и да настояваме.
Даниш, споко! Знам, че е лесно да се каже, но опитай да си спокойна. Наближава момента Simple Smile
Отивам да правя коледни сладки, приятен ден на всички! Simple Smile

# 275
  • Дания
  • Мнения: 313
Две в едно, честито. 🎈Бременният ми мозък не беше разбрал, че празнуваш. 😬Бъди здрава, обичана и уважавана майка и любима.

Като заговорихме за Коледни сладки, мислех тази година да ги пропусна, но вчера гледах някаква много интересна рецепта за Щолен коледни сладки. Малки, сладки топчета, които аз обмислям да направя с кафява захар и брашно от елда. Ще ви се похваля, ако станат за пред хора. 😁

# 276
  • Мнения: 1 479
Две в едно, и от юен честит рожден ден 😊

# 277
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много благодаря на всички!
Сноуче супер полезни идеии голямо благодаря!
Имаш ли ти любим ресторант и ако да къде точно се намира.
Цъфтящите сакури къде се виждат най добре?

# 278
  • USA
  • Мнения: 1 323
Две в едно,да си жива звдрава и много щастлива,а до година да станеш мама на една прекрасна госпожица!
Дениш наближава не се давай!
При нас е украсено също.Тук обикновено чакат да мине хелоуин и украсяват малко преди деня на благодарността.Децата дадоха зор и ние украсихме иначе предни години чакам 1 декември за украсата в къщи. Елхата само не сме сложили вътре,но на вън вече е готова.Момчетата я украсиха,а Анджи само ходи като някое коте и удри играчките и пробва кои звънят ,кичи се с гирлянди въобще голяма забава.У нас е голям ритуал.Пускам музика оставям им една купа с орнаменти за игра.Имаме само нечупливи гирляндите са като гердани и имат еленски рогца и шапки.Цял ден забава.
Всеки ден сме на вън по два пъти. Ходим в детски музей за който имам мембършип ,на близо имаме гора с природен център и игрите са от природата има и много животни вътре.От тях най-много се радва на костенурките.Веднъж даже им дадоха да ги хранят. Имаме близки 5-6 библиотеки и там също има страхотни кътчета за игра.На детски центрове ги водя най-рядко.Просто и тримата са за различна възрастова група и не на всякъде е подходящо и за тимата.Тя не играе с играчки за възрастта и вече събрах всичко и раздадох.  Всичко което правят батковците е на почит и само с това играе. Запозна се вече и с ножиците и лепилото.. Най-любимо и е да играе с магнитни плочки или магформърс ,лего дупло,касов апарат.В музея има детски магазин.На нейната възраст момчетата обичаха да бутат колички и да ги пълнят,тя съвсем не е по тая част.Сяда на касовия апарат и се заема с маркиране и пари,копчета това е.Има детска ясла в музея с бебета ,там изобщо не влизаме.ЗА това пък обича да боядисва,да се катери,да играе с вода във водната стая и най-вече да твори. От стаята за арт най-трудно си тръгваме.
Миналата седмица ходихме до икеа,че ми се иска да и махна кошарат и разглеждахме леглата с нея.Тя се помери на всичките ,но аз нещо не се влюбих в никое.Имам си някакви идеи в главата и отнема време да открия това което искам.За стаята на момчетата избирах завеси 1 месец. ММ все ми се смееше,че все едно ще спя с тях,но съм такава.Ще ги гледам всеки ден,не мога да правя компромиси с такива неща.Вадят ми очите Simple Smile

# 279
  • Мнения: 992
Две в едно, честит рожден ден и от мен!
Нека годината ти е прекрасна, пълна с вдъхновение и настроение Simple Smile
За пореден път реших, че се е родило бебето, но то още се гласи Simple Smile Само не се тревожи, Дениш, всичко ще е наред! На мен ми бяха казали, че мога да чакам две седмици след термин.
Май тази година зимата ще е по-сурова. А за мен времето толкова бързо минава, че вече мислите ми са в пролетта...
Калалили, чудесно звучи всичко, което описваш. Аз сложих масичката за рисуване - нищо, че е 18 м+, и вече сяда сама да драска, Жалко, че при нас няма арт стаи.
Ая, аз започнах да следя доста групи за multilingual families във ФБ и въобще да чета по темата. Езикът на средата (немският в твоя случай) лесно може да стане доминантен. Иначе колкото и много езици да учи, няма опасност да се обърка. Броят се общо всички думи, има даже изследвания, че смесването е полезно за интелекта, а за тях е като игра Simple Smile но се иска и целенасочена работа...Каня се да събирам материали на български и се чудя дали има хубави книжки за първите думи като тези на английски. Ако някой е попаднал да препоръча. Щях да пиша кратко, но пак роман стана.

# 280
  • Дания
  • Мнения: 313
Ей ме на! Все още нищо!
Обадиха се днес от болницата. Събота ме викат на преглед, тонове и изследвания. И ще решат дали хапчета, окситоцин или да пукат водите... детето днес беше страшно неспокойно. Такова мятане и скачане не е било никога. Имах усещането, че ме реже с нещо остро ниско долу. И така в рамките на два часа. Накрая се обадих на акушерката да я питам, дали не е индикация за някакъв проблем. Тя каза, че било добре, че шава толкова много. Вероятно се намествала още надолу. И така... пуффф

# 281
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Purple HeartPurple HeartPurple HeartPurple HeartДаниш ново залгане на 1 декември ! Може и да направиш 2 седмици както е тръгнало, важното е да си спокойна. Всичко ще е наред и ще гушкаш сладко бебе скоро. После даже ще ти липсва корема Purple Heart

# 282
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Даниш детето иска да е декемврийче и това е Simple Smile
Хубаво е че я усещаш това е важното, скоро ще се гушкате  Hug

# 283
  • Дания
  • Мнения: 313
Ами казаха, че до вторник ще трябва да стане. Преди да съм влязла в 43 седмица. Малко ме е страх, ако кажат, че ще пукат водите, но нямам избор. Каквото преценят лекарите. Иначе 1 и 2 декември много ми харесват, като дати. 😍

# 284
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хич не го мисли пукането, нищо не се усеща от пукането само после как изтичат водите.

Общи условия

Активация на акаунт