Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 076
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Даниш като видях че си писала и си казвам ей дойде това бебче Simple Smile
Всико ще е наред миличка  Hug малката госпожица е с характер от сега Simple Smile

Ронка да си изкарате чудно в БГ!

Сноуче все така добре да сте с бебчето, а щом си прецинила, че по-добре да сложиш ваксина, няма лошо.

Ние с малката сме болни. Тя слава богу по -леко го кара от мен, но вече взехме да се подобряваме и надявам се скоро да сме напълно здрави и да няма повече такива екстри Simple Smile

# 256
  • Мнения: 992
Danish girl, вървиш точно по моя път Simple Smile Надявам се да свърши също толкова добре, колкото и при мен!  Simple Smile Не се тревожи, щом не са изтекли водите, всичко е ОК. Бавно и славно Simple Smile Не забравяй, че те не могат да ти кажат точно колко тежи. Може да е повече, а може и да е много по-малко. Моята се роди на 29, така че аз залагам на 29 Simple Smile
Честито на всички бременни!!!  Сноуче, Ая, Фиффи, Рони Simple Smile Дано не изпускам някого Grinning Прекрасно и вълнуващо! Много се радвам за вас! Simple Smile  Ние започнахме да се пазим, на мен малко ми поотмина желанието. Ноо нищо не се знае... Simple Smile
Две в едно, кога имаш рожден ден? Simple Smile
Aз съм на коледна вълна вече...Правих pepparkakor, много добре се получиха, тази седмица пак. Имаме нови съседи, много симпатични, веднага се сприятелихме и ММ в събота реши да ме зарадва и ме заведе да играем тенис с тях...и бебето разходихме по корта два часа (добре, че съседният беше свободен Simple Smile Преродих се! Вчера си харесахме и едно място наблизо с лесна писта за ски...Общо взето зимата ще е интересна. Simple Smile

# 257
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Даниш няма нищо хубаво в система с окситоцин, определенно не ти го пожелавам.
Всичко ще е наред !

Алистра много хубаво звучи всичко около вас като приказка ! И ние правим пепаркакор много са традиционни тук.
Аз мисля, към март да качим малчо на ски да видим как ще се случи.

Аз залагам на 29 сега защото тогава ми рд Simple Smile

Сноуче добре си направила !

Ели да се орпавяте !

Кала имате ли сняг ?

# 258
  • Дания
  • Мнения: 313
Благодаря ви много на всички. 😊
😚

# 259
  • Мнения: 2 133
Даниш, напълно те разбирам. Честно казано не знам как издържаш. Аз да съм отишла досега и да им кажа, че не мърдам от кабинета, докато не ми сложат системата окситоцин. Аз родих с окситоцин - разлика от преди да ми го включат и след изобщо не усетих - беше си еднакво гадно и болезнено. Стискам ти палци. Най-хубавото е, че вече си направила много хубаво разкритие. Всъщност първите 4 см са най-трудни, а ти вече ги имаш. Скоро ще се гушкате.

За ваксината - с предишната бременност не ми биха, но тогава не висях постоянно по места с деца. Сега не мога да се пазя. Разболях се от лека настинка и 5 дена не можех да се оправя. Док ми каза, че грипът е изключително опасен за майката и бебето и по-добре да не си играя на руска рулетка. Та така. Радвам се, че взех това решение. Бихме само за най-опасния щам при бременни.

# 260
  • Дания
  • Мнения: 313
Snowche, и аз така се успкоявам, че вече имам разкритие и няма да започна от нулата. Мисля даже, че би трябвало да е и повече, докато дойде ред за раждането, пък и все някак трябва да излезе бебчето. Не мога да си ходя бременна цял живот. 😊

За ваксината и на мен ми сложиха в началото на октомври. Док ми каза същото, че ако се разболея ще го изкарам много тежко. Пък и нали бебето първите 6 месеца носи моят имунитет, следователно и то щяло да е ваксинирано за 6 месеца. По принцип не я исках изобщо. Но добре, че съм я сложила. Всички в нас се разболяха, мен само ме понаболяваше гърло няколко дни. Накрая, като си погледнах сливиците, едната беше направила джоб, в който имах събрана гной. И всичко това без изобщо да разбера. Чувствах се съвсем свежа и бодра и наистина само леко ме наболяваше гърлото. Ходих в спешното и лекарят там ме тества за стрептококи, правиха ми някакви други изследвания и каза, че единствено ваксината ме е спасила. Дори лекарства не ми изписаха. Смуках стрепсилс три дена и толкова. Така че, изобщо не съжалявам.

# 261
  • Мнения: 1 478
Аз от малка си слагам ваксини, ако не ваксина- пия нещо за имунит. То при нас идват всякакви хора и нарочно ти кашлят в лицето, да им видиш каква била кашлицата. Мъжа и той така,мине се не мине и само някой бацил докарва.
Аз бях с окситоцин и добре че го сложиха, при мен контракциите не бяха достатъчно силни, пък и на 2 пъти спираха. Общо взето с него беба се роди за няколко часа. Сноуче, на мен много добре ми се отрази дългата разходка. Предния ден бяхме излезли на пазар и доста походихме, майка ми ми е казвала, че така ме е родила и мен. И аз и дъщеря ми сме през декември и тия разходки са били свързани с купуване на подаръци за Коледа.

# 262
  • Мнения: 2 050
Я кажете при вас украсено ли е вече Simple Smile При нас намятаха лампички по палмите, садят в градината коледни звезди - ще опитам да снимам тия дни, че все нямам място на телефона от бебешки снимки. Обаче жега на Коледа не е същото, повече ми харесва със сняг и червено вино. Живот и здраве надявам се догодина така да празнуваме, пък и Бонбонът да види сняг. Ох и едно греяно вино не бих отказала, завиждам малко на  европейските мами за коледните базари.

# 263
  • Мнения: 1 478
У нас украсих още на 10ти. Само лампичките отвън не сме сложили, но сега като няма да ни има 2 свдмици няма смисъл, ще ги сложим като се върнем. А аз така искам малко топлинка, зиме лете все дъжд, направо костите ми мухлясаха.

# 264
  • Мнения: 2 133
Отдавна украсиха. В денят след Хелоуин вече навсякъде е коледно. Токио има прекрасни украси и светлини, но на мен все пак не ми е коледно. Не ги разбират тия неща жълтурите, не им е в културата.

Ние ще сме на почивка по Коледа и ще се върнем за НГ. Ще имаме гости с 3 деца, които ще останат една седмица. Как ще се оправяме, не знам 😁

# 265
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И тук е украсено.
Даниш днес е деня чакаме те Simple Smile.
Сноуче какво човек не трябва да пропусне в Токио и Киното и какво не си струва. Една позната ще ходи през март.

# 266
  • Дания
  • Мнения: 313
Добро утро, момичета. 😊
Събудих се от адско гадене и болки. Сега вече е само гадене. 🤭

Тъкмо ММ ме разпитва как ще процедираме утре. Ще чакам да се обадят от болницата или аз ще ги търся. Да съм искала секцио. Тя болницата е на татко и ще правят каквото им кажа😁чул недочул и той, акъли дава.
Да ви кажа малко се тревожа защо не иска да излезе това бебенце. Страх ме е, дали всичко с нея е наред... опитвам се да не си мисля лоши неща, а да съм колкото се може по- спокойна, но не се получава много.

При нас украсиха преди 20тина дни. В деня, в който сложиха украсата пуснаха и изкуствен сняг по целия център. Валеше, като истински, но като го пипнеш обикновена пияна. Иначе вече всички Крисмас маркети са отворени. В неделя водих мама на обиколка, макар че беше доста студено си заслужаваше. Очарована беше от многото немски щандове с различни вурстчета. Преди, като по- млада ходеше често до Германия и им е голям фен. Пихме глювайн, накупих й магнитчета. Абе истински туристи. 😁Бебето няма да го дочака, ама поне Коледен базар видя.


# 267
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Даниш просто миже да е заченато по късно ще дойде не се тревожи.
Аз днес влизам в нов клуб и ви черпя Simple Smile!

# 268
  • Мнения: 2 133
Две в едно, в Токио няма много за гледане откъм забележителности - тук е по-скоро експириенс. Задължително да посетят Shibuya Crossing, най-добре към 18-19 часа. Това е най-голямото кръстовище  света. На сяко светване на зелено хиляди хора пресичат. За една минута, колкото трае червеното се събират стотици, понякога хиляда души да пресекат. Там покрай кръстовището има много интересни барове и заведения. Трябва да опитат - рамен, темпура, суши (разбира се), якитори - това са различни японски специалитети, като всяко си има отделен ресторант - тоест за суши, се ходи в суши ресторант, за рамен - в рамен и т.н. Tokyo Tower и храмът до нея са също много хубави, те се намират в Ропонги - това е кварталът с нощните заведения, ако искат да видят как се забавляват тук. Макар че то е пълно с чужденци. Ние самите живеем в Роппонги. Odaiba е друго място, което винаги препоръчвам - казват му малкият Ню Йорк - най-добре да отидат за вечерна разходка. Има и много други неща. Тук са типични тематичните кафета - мейд кафе (кафе, където сервитьорките са облечени като прислужници), робот кафе, секс ресторант (ресторант с надървени членове навсякъде - знам, знам...), и всякакви подобни. Най-много ги има в Акихабара, но и в други части на града се срещат. За шопинг - Ginza i Omotesando, но е много скъпо. Цените на марковите стоки са в пъти по-високи от Европа и САЩ. Но в Омотесандо има много малки дизайнерски магазинчета с японски стоки, които не можеш да намериш никъде другаде. Могат да се разходят и около Имперсият дворец до Tokyo Station, но в самия дворец не се влиза. Обаче е много приятно около него и винаги пращаме гостите. За авентично усещане, могат да си наемат за една вечер риокан - това е типичен японски хотел - спи се на земята, дават ти кимоно и ти сервират закуска и вечеря в стаята, с онсен (японска баня), но това обикновено е извън Токио (най-малко час).

Киото е толкова уникално, че където и да отидат няма да сбъркат. Няма даже да препоръчвам храмове - те ще разберат бързо кои са най-важните. Но мога да им препоръчат да отидат за вечеря в квартала на гейшите.
Дано да съм поне малко полезна. По принцип абсолютният минимум за Япония е една седмица, за да се докосне само повърхността. Моите свекъри дойдоха за първи път за 2 седмици и им бяхме направили програма от сутрин до вечер. Не успяха да видят всичко даже....

# 269
  • Мнения: 550
Даниш, всичко ще е наред. Нали затова утре ще те прегледат. Аз също преносих и на преглед в болницата прецениха, че водите вече са много намалели и трябва да предизвикат. Дадоха ми хапчета за болки в корема, които имат като евентуален ефект и пренадвикване на контракции. 4 часа след приема на хапчето, контракциите започнаха с пълна сила и на 2 минути една от друга. 7 часа по-късно гушках бебчо.

Илейн, Софи свикна ли вече в яслата? Как реагира на новия език? Р. Вече е 10-ината думи, които казваше, не казва. Разбира ни добре, но само сочи и използва звуци.

И ние сме вече втора седмица в яслата, но тук адаптацията е много плавна и тъй като нямам други ангажименти, за сега остава само 2 часа без мен. От другата седмица три, а за спане ще пробваме чак януари, защото за Коледа ще отсъстваме 2 седмици.

При нас украсиха и от понеделник отвориха коредните пазари. Но още не сме ги посетили. Времето е ужасно и следобед камо се разхождаме за кратко в гората до нас.

Общи условия

Активация на акаунт