Общ водомер

  • 17 690
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 019
Дистанционно отчитани водомери- за 2 дни разлика в издадената фактура- 3 лв разлика в сметката...
За почистване на входа имаме чистачка /вода от 1 етаж, ползва асансьор/
За 4 години нито веднъж не са минали лично да ни отчетат- имаше оплакване и не повярваха на това,
но все още нямаме проверка визуална  Mr. Green
По индивидуален водомер не си ли плащам всичко изразходвано от мен?
И да има разлика, тя ще е от чистачката, която едва ли си носи вода У дома.
И по каква причина, аз трябва да плащам повече на база потребление,което си плащам  Crazy
Бясна съм, дано сте ме разбрали  bouquet

# 31
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 141
причината е етажната собственост. ако не се открие нарушителя всички плащат солидарно.
то и с тока е така - плащаш по индивидуален електромер , но по общият електромер и този за асансьора делите  разликата  по начин , по който сте се разбрали. в нашите мази има контакти , които са подвързани към осветлението. оттам също идва допълнителен разход от общото.

# 32
  • Мнения: 10 581

И по каква причина, аз трябва да плащам повече на база потребление,което си плащам  Crazy
Бясна съм, дано сте ме разбрали  bouquet


И аз за това се ядосвам, Трънче, ама ха де! Що за глупост да съм длъжна да плащам нещо, което не ползвам?!
Да пуснем една петиция към ДКВР? Искаш ли?

# 33
  • SF
  • Мнения: 21 093
2 входа по 24 апартамента сме на общ водомер. Всеки казва колко вода е изразходвал и плаща съответните кубици. Няма да ви казвам в какви отношения сме.
Първо ще се избием двата входа заради това кой вход плаща потреблението на другия и второ ще се избием помежду си във входа - кой си крие кубиците. Съседът ме бил слушал как се къпя и че непрекъснато у нас шурти вода, а нощно време пускам по 4 перални. Simple Smile Според него трябва да отчитам 20 кубика вода.
 Simple Smile Съответно гумите на колата ми се пукат. Последния път и четирите заминаха.

# 34
  • Мнения: 10 581
2 входа по 24 апартамента сме на общ водомер. Всеки казва колко вода е изразходвал и плаща съответните кубици. Няма да ви казвам в какви отношения сме.
Първо ще се избием двата входа заради това кой вход плаща потреблението на другия и второ ще се избием помежду си във входа - кой си крие кубиците. Съседът ме бил слушал как се къпя и че непрекъснато у нас шурти вода, а нощно време пускам по 4 перални. Simple Smile Според него трябва да отчитам 20 кубика вода.
 Simple Smile Съответно гумите на колата ми се пукат. Последния път и четирите заминаха.

Оле, много се посмях. Значи имало и по-зле от нас... Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 9 911
Домоуправител да поиска подробна справка за потреблението по тримесечия, Общо потребление, вида на отчет, абонати на бази,  по апартаменти.
Тогава ще се види кой какво крие. Sunglasses

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 093
Той я иска, но той самият крие. Той не плаща асансьор, живее на третия етаж, от хиляди години копчето им не работи. Качва се до четвъртя с асансьора и слиза пеша един етаж. Редовно го прави и не му пука. Взима заплата 100 лева, за да поддържа входа. Искам да сме с външна фирма, но на бабите не им се дават по 5 лева отгоре върху сметките. Страшна работа е при нас!

# 37
  • Мнения: 4 206
Той я иска, но той самият крие. Той не плаща асансьор, живее на третия етаж, от хиляди години копчето им не работи. Качва се до четвъртя с асансьора и слиза пеша един етаж. Редовно го прави и не му пука. Взима заплата 100 лева, за да поддържа входа. Искам да сме с външна фирма, но на бабите не им се дават по 5 лева отгоре върху сметките. Страшна работа е при нас!

Няма ли опция да смените този домоуправител с някой друг съсобственик?
Има асансьори с чипове и който не плаща не получава чип, да видим тогава до кой етаж ще пътува...

# 38
  • Мнения: 11 572
Софийска вода дава възможност за онлайн самоотчет. Нужен е само  да с есъздаде един акаунт с валидни данни на потребителя и имота. Ако всички се самоотчитате всеки месец, после на тримесечието, когато има реален отчет и изравняване, сметките няма да са толкова големи или поне ще намалее двойното плащане на вода. За други градове не знам как е.

# 39
  • SF
  • Мнения: 21 093

Няма ли опция да смените този домоуправител с някой друг съсобственик?
Има асансьори с чипове и който не плаща не получава чип, да видим тогава до кой етаж ще пътува...

Няма такава опция. Той е единственият желаещ да бъде домоуправител. Неговото семейство е най-голямото във входа - тричленно.
 Няма как да стане само аз да си имам чип и асансьорът да е персонален. Нали казаха преди мен в темата - ако не са съгласни, не може да си извикам братовчед ми и да ми монтира през нощта машинка с чипове, а аз от утре да продавам чипове на съседите. Дали да има автомати с чипове в асансьорите се решава от всички във входа. Струва пари, а те не искат да плащат за никакъв монтаж на никакви допълнителни устройства.
Ако всички искаме чипове и един от осмия етаж не иска, може да го видим как ще катери стълбите. Но при нас никой не иска чип. 8 етажа сме. От първи до трети не плащат асансьор и не ползват. В останалите 5 етажа живеят общо 5 бабки и аз. Не мога да ги прецакам с чипове, защото домоуправителят, който живее на третия етаж ползва асансьор до четвърти и слиза един етаж пеша.

# 40
  • Мнения: 5 160
Софийска вода дава възможност за онлайн самоотчет. Нужен е само  да с есъздаде един акаунт с валидни данни на потребителя и имота. Ако всички се самоотчитате всеки месец, после на тримесечието, когато има реален отчет и изравняване, сметките няма да са толкова големи или поне ще намалее двойното плащане на вода. За други градове не знам как е.

Има една особеност с онлайн самоотчета - трябва да е в рамките на 24 часа +/- датата на засичане - пише го във фактурите. Има резон - има си дата за засичане. Те нямат само един блок да засичат.
Оказва се, че инкасаторите в другото време не ги гледат, не ги търсят. Откровено казват, че няма кой да се рови и търси в интернет.
И все едно не са засичани. И хайде на общото потребление.
А не искат да оставят бележки.

# 41
  • Мнения: 4 206

Няма ли опция да смените този домоуправител с някой друг съсобственик?
Има асансьори с чипове и който не плаща не получава чип, да видим тогава до кой етаж ще пътува...

Няма такава опция. Той е единственият желаещ да бъде домоуправител. Неговото семейство е най-голямото във входа - тричленно.
 Няма как да стане само аз да си имам чип и асансьорът да е персонален. Нали казаха преди мен в темата - ако не са съгласни, не може да си извикам братовчед ми и да ми монтира през нощта машинка с чипове, а аз от утре да продавам чипове на съседите. Дали да има автомати с чипове в асансьорите се решава от всички във входа. Струва пари, а те не искат да плащат за никакъв монтаж на никакви допълнителни устройства.
Ако всички искаме чипове и един от осмия етаж не иска, може да го видим как ще катери стълбите. Но при нас никой не иска чип. 8 етажа сме. От първи до трети не плащат асансьор и не ползват. В останалите 5 етажа живеят общо 5 бабки и аз. Не мога да ги прецакам с чипове, защото домоуправителят, който живее на третия етаж ползва асансьор до четвърти и слиза един етаж пеша.

Ама то при вас положението много зле.
Освен ти да се ангажираш с ролята на домоуправител и да пробваш да въведеш малко ред.
Друг вариант не виждам (освен смяна на имота, но май това не е на дневен ред).
Успех!

# 42
  • SF
  • Мнения: 21 093
Ооооо не! Първо мене няма кой да ме избере. Аз не съм пенсионер, ще им предлагам чипове, външни домоуправители, нови домофони, модерни работи... Ще искам да се съберат пари за подмяна на кривите изпочупени плочки пред входа. Да се засадят красиви растения, вместо джанките, в които газихме 2 месеца. А и аз нямам физическото време да бъда домоуправител като хората. Преценявам, че не ставам за тези неща.

# 43
  • Мнения: 11 572
Софийска вода дава възможност за онлайн самоотчет. Нужен е само  да с есъздаде един акаунт с валидни данни на потребителя и имота. Ако всички се самоотчитате всеки месец, после на тримесечието, когато има реален отчет и изравняване, сметките няма да са толкова големи или поне ще намалее двойното плащане на вода. За други градове не знам как е.

Има една особеност с онлайн самоотчета - трябва да е в рамките на 24 часа +/- датата на засичане - пише го във фактурите. Има резон - има си дата за засичане. Те нямат само един блок да засичат.
Оказва се, че инкасаторите в другото време не ги гледат, не ги търсят. Откровено казват, че няма кой да се рови и търси в интернет.
И все едно не са засичани. И хайде на общото потребление.
А не искат да оставят бележки.
Не е вярно това. Срокът е 7 дни. Пише си го, но само ако имаш акаунт. Опцията се активира автоматично, катопри мен е от 1 до 7 число всеки месец! Аз го изполвам от 2 години. Инкасаторите не ги гледат тези неша, имат си отдел, който го върши, а инкасаторът може да го види в системата, която му е инсталирана на устройството за засичане. Пак казвам, че става въпрос за София.

# 44
  • Мнения: 5 160
Какъв "всеки месец"? Засичат на тримесечие.
Казвам какво пише във фактурата и какво говорят служителите им.
Като мине инкасаторът казва - пак половината не са засечени, пък те нека си пускат където и когато искат цифрите. И като не са засичани и им сложат 2 куб. вместо 10, всичко отива в общото потребление.

Общи условия

Активация на акаунт