Детската градина - всичко, което ни вълнува - 20

  • 40 544
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 36 840
Отказах се аз от ватираните блузи в градината. С тънка блузка и потник, това е. Сутрин мятам едно елече, което тя си го сваля по свое усмотрение през деня, когато й стане топло. И при нас много проветряват, това ме радва.

# 241
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Ватирани блузи за градината не обличам.Само тънки и едно елече сутрин, което сам сваля като се стопли.

# 242
  • Мнения: 1 498
При отсъствие на детето 10 дни от ДГ трябва ли пак да се правят изследвания някакви ?
Предполагам не, ама не ми се е случвало и да питам  Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 6 066
При отсъствие на детето 10 дни от ДГ трябва ли пак да се правят изследвания някакви ?
Предполагам не, ама не ми се е случвало и да питам  Simple Smile

Мисля че не, само е нужна бележка от личната, че не е болно, доктора знае точно какво се пише.

# 244
  • Мнения: 1 498
При отсъствие на детето 10 дни от ДГ трябва ли пак да се правят изследвания някакви ?
Предполагам не, ама не ми се е случвало и да питам  Simple Smile

Мисля че не, само е нужна бележка от личната, че не е болно, доктора знае точно какво се пише.

Благодаря  Simple Smile

# 245
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Ния,не не е нужно.Само ОЗБ бележка трябва.

# 246
  • София
  • Мнения: 5 306
Моите зайци не ползват потници.
Пращам ги зимата по тениска и тънка блузка дълъг ръкав тип от Лидл, за да могат да се съблекат и да останат по тениска. В началото редовно намилах ако им е топло, да се събличат, говорила съм изрично и с всички учителки.
Батко навремето, като стана на 3, рязко стана зиморничав. Тогава пък говорих пак наред с всички да го оставят, ако пожелае да е по-облечен и да не го натискат.
НУРС е като мен, все му е горещо - вчера се е прибрал от колата до у дома по тениска след градина (баща му откачи).
Смело мога да заявя, че в градината винаги са уважавали особеностите на децата и никога не са ги пренавличали по учителско усмотрение. Но за някои дечица ми е ставало дори мъчно, когато се е оказвало, че са в дадения вид по изрична забрана на родителя да се съблича каквото и да е от детето му...

# 247
  • Мнения: 69 272
И моят е зиморничав. Казвам му да махне суитчера,ако прецени...но казва,че му е добре с него.

# 248
  • Мнения: 566
 Моят дори да му е студено се съблича, дрехите му пречели. В градината е по тениска с къс ръкав, все още. За да стигнем до там, му слагам и суичер, от тънките, под якето. Но го виждам, че още сутринта си го съблича. Обилчам и потник под тениската. Навън като ги изкарват, съм го заварвала с яке при 20+ градуса или само по суичер и то разкопчан в доста студено време, т.е детето преценява какво да си облече. При нас ги изкарваха на двора до миналата седмица, но само преди обяд, сега ако се затопли и не е кално, предполагам, че пак ще излизат.

# 249
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 449
А с чорапогащниците как стои въпроса при вашите деца?
Виждала съм родители сутрин свалят чорапогащника и ги оставят по ватирано долнище само и вечер ги обуват,понеже ,ако се прибират пеша да не мръзнат..
Аз още не съм обувала тази година Smiling Imp

# 250
  • Мнения: 1 961
Чорапогащник последно съм слагала като беше на 2 год...купувам едни по-плътни дънки, водят се два ката, но не са кой знае какво.
Дрехи за преобличане навън никога не съм носила, само като махнахме памперса в началото.

# 251
  • София
  • Мнения: 23 214
аз чорапогащници изобщо не купувам, понеже не ми е мъжка дреха някак.
обличам го както ще си седи в градината и ако е много студено слагам ски панталона отгоре.
като отидем махаме ски панталона и е готов, вечер само го обличаме и тръгваме.

# 252
  • Мнения: 566
При нас детето трябва само да се оправи, а моето е бавно и се мота много, та още не съм слагала панталон отгоре, само с долнището за вътре е, не са му ватирани. В 95% от случаите ходим и се прибираме пеша около 15-20 мин.

# 253
  • Мнения: 30 042
Чорапогащници съм купила, за да има и да му слагам, ако е голяма зима и студ. Тази година още не съм.

Миналата зима само два пъти му сложих за градината, но пък панталонът му не беше много плътен. Принципно вземам от леко ватираните долнища за зимата за градината. Водя го до там с шушляковите космонавти - панталони и после се събува.

От миналата година отказва чорапогащниците, защото били за момичета, но съм намерила едни със Star Wars, та горе-долу се приемат. Друг вариант са тъмносини или черни, пак "стават за момчета".

# 254
  • Варна
  • Мнения: 36 840
Ние сме с кола винаги, така че чорапогащници специално за градината не ползвам. Пък и моята отказва да носи друго освен клинове, така че би било практически много трудно обуването на чорапогащник отгоре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт