Детската градина - всичко, което ни вълнува - 20

  • 40 525
  • 748
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 017
А с чорапогащниците как стои въпроса при вашите деца?
Виждала съм родители сутрин свалят чорапогащника и ги оставят по ватирано долнище само и вечер ги обуват,понеже ,ако се прибират пеша да не мръзнат..
Аз още не съм обувала тази година Smiling Imp

С голямата щерка преди време реших проблема така: мн дълго зимно яке до коленете с колан + високи ботуши до коленете. Шапка, шал , ръкавици, естествено. Отдолу панталон тип клин на ластик, който не е от тънките, ами ватирано,  ама да става за вътре в градината ( не прекалено дебел) Изобщо не преобличам. 
Ако видя супер зор, да  речем много студено време, и трябва пеш да ходим до градина. Взех космонавт - тип гащеризон , само един цип отпред, широк дебел шушляк и лесно обличащ се. Да може да го сложим върху панталон и дрехи направо, Нахлузвам това нещо + якето и тръгваме и в студа.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 36 751
Ако чак толкоз паднат температурите и ние имаме един ватиран панталон. Мятам върху клина и свалям в градината. Бързо и лесно.

# 257
  • Мнения: 29 793
В нашата ДГ уж е топло, обаче много отварят за проветрение /което не е лошо, де/ и децата също лазят по земята - имат един килим, на който играят седнали, легнали и както дойде. Мен основното притеснение не ми е толкова за дрехите, колкото за това, че е разпасан цял ден. Двеста хиляди пъти съм повтаряла да се загащва, обаче се сеща чак, като ме види вечерта....хахахахах  Mr. Green

# 258
  • София
  • Мнения: 9 644
В нашата градина е доста топло, затова с ватиран клин ще се свари детето. Слагам обикновени памучни клинчета и отгоре панталонче според времето - дънки или водонепромокаем при дъжд/сняг. Тя сама си ги събува панталоните в градината. После се обува като я прибираме. Голямо моткане пада понякога и трябва да й висим на главата, за да побърза, но това е ситуацията.
На 4 г е и чорапогащник все още не може да обува сама (не, че няма да се справи, ако види зор, но вкъщи се глези и вика за помощ, а не ми се иска да експериментирам за градината как ще е).  Имат едно момиченце в групата, което ходи на градина пременено с едни тоалети (съответно може сама да си обува чорапогащник). Кукличка! Много е сладка и понякога и моята иска така, но няма кой да вземе да й помага с чорапогащник там, така че клинчетата са ни варианта засега, а и са по-удобни за игра. 

Тревожи ме мокренето на ръкавите при миене на ръце. Тя си ги запрята, но понякога водата й се стича по лактите и стига до ръкавите. Там естествено няма кой да им проверява ръкавите и си остава с мокрите ръкави. После е болна. Сама ми казва, че й се мокрят. Има дрехи за преобличане в раницата, но явно я примързява да си смени блузата. Говоря й, ама кой да слуша. И сега е вкъщи с бронхит. От нищото дойде. Уж беше здрава и на следващата сутрин - изненада. Sad


# 259
  • Мнения: 15 067
То и аз в събота бях здрава и от нищото в неделя се разболях без да съм си мокрила ръкавите. От всичко може да е, дано скоро се оправи.  Hug

# 260
  • shumen
  • Мнения: 18 150
При нас в градината чоропогащник не дават.Ако може сам да си го облича тогава.Аз му слагам един тънък панталон и отгоре ски панталона в големия студ,сняг,а сега,ако е по студено панталона и един шушляков отгоре,който там сам съблича.
В яслата го бях оставила 2-3 дни със чоропогащник,но ми направиха забележка сестрите и повече не пробвах.Сутрин му го събличах,а вечер му го обличах след това.
Натали,все едно моя описваш.Все повтарям да се загащва,ама кой ме чува.Ако не го проверя вечерта ще се прибере до нас така разпасан.
Пандачина,от всичко може да се разболее.
Моя пък като го взех от градина днеска госпожата ми каза,че сутринта някакво момиченце го бутнало и паднал и се ударил във слепоочието и главата.Сестрата го намазала със някакъв крем и сапун и казала да го следим да няма повръщане или нещо друго вечерта.

# 261
  • София
  • Мнения: 5 293
А с чорапогащниците как стои въпроса при вашите деца?
Виждала съм родители сутрин свалят чорапогащника и ги оставят по ватирано долнище само и вечер ги обуват,понеже ,ако се прибират пеша да не мръзнат..
Аз още не съм обувала тази година Smiling Imp

Не са удобни хич тия чорапогащници за мен. Момата има подарени купища, които ползваме веднъж на високосна с рокля... В яслата не са разрешени при нас, а в градината - само ако могат да си ги обуват и събуват самички (и го намирам за правилно това). Предпочитам клинчета, вкл. и за момчетата.   
Моите зайци излизат в 6,45 ч. сутрин за градина и е ДОСТА студено. В колата се завиват с одеало, докато се затопли, защото дори седалките са като лед. От вчера обуваме тези дебелите панталони, май грейка ги водят, върху тънкото клинче/панталонче за градината. С годините съм установила, че за нас това е най-практично. Ватиран панталон в градината - не. В нашата обаче е МНОГО топло.
Ученикът обува тънко термоклинче за по пътя, но още не е почнал да си го иска. В училище е горещо, за по тениска, и понякога го събува и прибира в чантата.

# 262
  • Мнения: 1 961
за какво преобличане на чорапогащниците иде реч въобще не схващам...
Моето пък като го извеждат навън, а вътре е топло съответно излиза с това с което съм го завела, само гащеризон за дъжд ако е мокро и гумени ботуши се обличат преди излизане.

# 263
  • Мнения: 69 078
Иде реч за това, че навън е минус 15 градуса, а вътре 22-23, плюс.
Амплитуда над 30 градуса.

# 264
  • София
  • Мнения: 12 516
С баткото навремето ми правеха забележка когато му слагах чорапогащник. Тогава го водех с градския транспорт. Преобличах го в градината. Сега с малкото не слагам чорапогащник. Ако е много студено обличаме грейка върху панталона, който е леко ватиран.

# 265
  • Мнения: 10 689
Моят син казал на госпожата, дето иска сам да се облича, "не те искам, Ганева!" и ми възникна въпроса: госпожите, които поемат децата в 1-ва група са същите до 3-та група, или всяка година ще има нови, други госпожи?

# 266
  • София
  • Мнения: 23 184
в общия случай са същите, освен ако не напуснат по някаква причина

# 267
  • София
  • Мнения: 6 017
Моят син казал на госпожата, дето иска сам да се облича, "не те искам, Ганева!" и ми възникна въпроса: госпожите, които поемат децата в 1-ва група са същите до 3-та група, или всяка година ще има нови, други госпожи?

Различно е, според градината. При нас с каката бяха всяка година нови, ама така било в тази градина. С малката в яслата , едната остана и 2 те години, другата се сменяше, ама само защото титулярната напусна.
Сега в градината на малката, пак, едни и същи до края.
Разпитайте горните групи във вашата градина как е

# 268
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 398
Благодаря на всички споделили опита с чорапогащниците Stuck Out Tongue Winking Eye

Моят не иска и да чуе,понеже били за бебета само и ще действаме като повечето от вас-отдолу ватирано долнище и отгоре цяла или долно на грейка и там само събличаме и влиза по анцунг Smiling Imp

# 269
  • Мнения: 69 078
Със ски панталон ОТГОРЕ е най-практично - предпазва от мокрене долнището, с което детето ще остане в градината.
Чоропогащник отдолу само топли, но не предпазва от мокрене на панталона. И може да се окаже, че в градината освен махането на чоропогащника, да се наложи и подмяна на панталона.. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт