На каква статия попаднах и побеснях (за захранването пак)

  • 2 041
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Браво Емем......   bouquet

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 22:27 от secretgarden

# 16
  • Мнения: 919
...не мисля, че е безсмилсено - ако повече хора се възмутят, сигурна съм, че ще се замислят какво пишат.
  202uu

Малко оф.. поразгледах и другите им  статий и това ми привлече вниманието:

Цитат
Жените се справят по-добре със стреса.
 
Това се дължи на хормона окситоцин. Той е свързан с по-честия плач при жените и вероятно с това, че жените говорят повече за проблемите си.

И какво е заключението: КЪРМЕТЕ И ЩЕ СТЕ СТРЕС ФРИ Mr. Green Laughing
поне за мен е много вярно Grinning

# 17
  • Мнения: 1 503
Хм,да ви кажа пак е по-добре от това да даваш сокче от чбълка и морков на 30дневно бебе ,нали newsm78.Според моето педи сокът не е захранване...Аз и казах ,че искам да започнем по-късно с него,но след 10 дни тя ми каза да давам сок newsm78
Е не давам де hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 4 381
Скоро попаднах на подобна статия за захранването в сп.На кафе с Гала. Позволих си да им изпратя плана Храни и хранене и да разясня малко нещата. Масово в печата продължават да дъвчат старите схеми и да объркват майките.

Браво, Емем, много добре си го написала.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И според мен са си писали по инерция, преписвайки от някой 100 годишен учебник.
Не вярвам да са потърсили информация в нета...

Съгласан съм с Емем, че не е зле да им обърнем внимание за подвеждащата информация. Поне колкото да се замислят и да се опитат наистина да бъдат "полезни", а не просто да преразказват стари басни.

# 20
  • Мнения: 3 161
Е добре де, някой още написа ли им писмо? Аз  отговор от тях нямам... опитах да пусна коментар под статията, но не успях нещо. Вижте дали ще се справите и малко да ги оспамим, а?

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Написах коментар към темата.
Емем, иска регистрация за да коментираш. Отиди на "начало" и си направи.

# 22
  • Мнения: 3 760
След малко ще ходя да се регна и ще видят те що е  spam2

# 23
  • Мнения: 3 161
Цитат
Извинете ме, но информацията публикувана тук е публикувана в най-новия учебник на Проф. Мумджиев, който аз много уважавам, и който е обучил стотици педиатри. Това е, което пише в учебниците. Не съм взела статията от списания или сайтове, а направо от учебно пособие, което е издадено след 2000 година. Нито една от статиите тук не съдържа стара информация, преписана от учебник от миналия век. За съжаление в момента нямам време да прочета посочените линкове, но ще го направя в най-скоро време. Успех!

Moeто писмо го пратих по е-мейл и реакция няма, но на Jade  писмото свърши работа - ето какво отговарят. Доста е тревожно това за учебниците, по които учат днес, нали?

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
Извинете ме, но информацията публикувана тук е публикувана в най-новия учебник на Проф. Мумджиев, който аз много уважавам, и който е обучил стотици педиатри. Това е, което пише в учебниците. Не съм взела статията от списания или сайтове, а направо от учебно пособие, което е издадено след 2000 година. Нито една от статиите тук не съдържа стара информация, преписана от учебник от миналия век. За съжаление в момента нямам време да прочета посочените линкове, но ще го направя в най-скоро време. Успех!

Moeто писмо го пратих по е-мейл и реакция няма, но на Jade  писмото свърши работа - ето какво отговарят. Доста е тревожно това за учебниците, по които учат днес, нали?


Аууууу, срам за българската педиатрична мисъл............са всички тези неща

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...Емем, не се разочаровай излишно, но какво друго очакваше? Да си посипят главите с пепел и да се разкаят?! Няма как...за съжаление голямо. Мисля си, че докато не им се спусне масово директивата от МЗ с новия НПДХХ, просто ще си стоят с главите в пясъка и ще се подкрепят взаимно, отстоявайки позицията си до дупка, правилна или не (което е разбираемо, кой си дава авторитета така лесно...)
Трудно е да се води кръстоносен поход срещу цялата българска педиатрия, още повече ако самите лекари са убедени в правотата си...
Надявам се, даже повече - вярвам, че бавно и полека ще се променят нещата към по-добро, за което всички работим.

# 26
  • Мнения: 3 161
Ама не съм се разочаровала - напротив - радвам се, че коментарът на Jade e свършил работа. Само докладвах резултата от моето послание. Явно има повече ефект, когато се публикуват коментари обаче - тях читателите ги четат и е по-вероятно да има отговор.

Ето какво е казал, апропо, админа по повод коментарите:
Цитат
Подкрепям коментарите по-горе. 
 
Дайте сок от ябълка на 3 месечно бебе и гледайте сеир после   
 
Освен учебниците от 1970 г. е добре да се преглежда и по-новичък материал 
   
Благодаря за коментарите!

Написано от Admin на 2006-05-16 09:34:45

Иначе разчитам, понеже все пак са млади хора, амбициозни и ентусиазирани, да почетат и да си променят възгледите, и евентуално следващата им статия да е по-адекватна (а и по-добре да си проверяват източниците). Освен това, ясно е, че тези учебници ще се ползват още години напред, но ако в подобни сайтове, списвани от лекари, се публикува алтернативна информация, настоящите студенти ще имат по-критично отношение към това, което четат в учебниците. Ясно е, че нещата ще се променят рано или късно, но и от нас зависи това да стане по-рано, вместо по-късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 114
дааа, а хората продължават да си държът на позицията въпреки всичко съдейки от следния пост:

Цитат
Захранването в различните държави започва по различно време. В северните държави се започва от 6 месец. Има разлика в културата на хранене и изобщо в бита на населението, климата и т.н. Освен това вариации от 2 месеца не могат да бъдат фатални. Захранването се провежда едновременно с кърмене. То е препоръчително до края на първата годинка и това, че захранвате с малко количества пюрета, каши и др. не означава, че спирате кърмата. Напротив! Кърменето има много предимства, за които ще пишем подробно.Поздрав!

а това за фаталните последици....нямам думи, то само това оставаше...и до фатални последици да се стигаше за 2р3 месеца....но пък със сигурност могат за съжаление да са достатъчно неприятни....

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 22:10 от bubu_to

# 28
  • Мнения: 1 896
Вижте тук:
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=v … id=1&Itemid=2
Екипът на сайта всъщност твърди, че са отворени за публикуване на нови материали. Може би можем да им предложим нещо от нашата библиотека или някой превод от сайта на СЗО?

# 29
  • Мнения: 3 161
Basilisk, добра идея, но искат материалите да са от лекари...

Цитат
Ако сте лекар и искате да споделите с нас интересна тема, моля свържете се с екипа на адрес info@e-placebo.com, за да ви предоставим възможност да публикувате. Всички статии ще бъдат публикувани след кратък преглед от екипа, а вие ще станете част от нас.

Общи условия

Активация на акаунт