Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 169
  • 728
  •   1
Отговори
# 165
  • На южния бряг
  • Мнения: 210
Добър вечер, английски мамчета, извинявам се за нахлуването в темата, но искам да попитам дали можем да пътуваме с бебе, което е родено тук и има само регистрация ( няма пасаван и бг паспорт) до Франция?

# 166
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Добър вечер, английски мамчета, извинявам се за нахлуването в темата, но искам да попитам дали можем да пътуваме с бебе, което е родено тук и има само регистрация ( няма пасаван и бг паспорт) до Франция?

Не мисля,че можеш до Франция.

Но пък със сигурност можеш до Северна Ирландия.

# 167
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Със сигурност - НЕ може !
Франция е друга държава , как ще мине граница ?
няма начин без документ да мине .

# 168
  • Мнения: 26
Някой има ли мнение за агенция Leaders Sales & Lettings.

# 169
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
За Франция проверяват паспортите,  преди да се качите на ферибота или влака. Още по-щателно ги проверяват, като се връщате. Не мисля, че може да стане само с акта за раждане, ако това имате в предвид под регистрация.

Happy Friday, както викат тук!
Чакам с нетърпение уикенда и времето изглежда добре Grinning

# 170
  • UK
  • Мнения: 4 308
А при нас е студ и вятър днес. Simple Smile Дъщерята беше с температура през нощта и днес сме си вкъщи, не е отсъствала от градина изобщо откакто е започнала, но там е пълно сега с чревни и всякакви вируси и ме е страх да не стане още по-зле, ако я заведа.
Кой се похвали с взети изпити, започали обучения? Браво на момичетата.
Хубав уикенд на всички.

# 171
  • На южния бряг
  • Мнения: 210
Благодаря много за отговорите и аз така си мислех, но водихме спор по този въпрос. Лек и слънчев ден Simple Smile

# 172
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Запис съвсем съм ви изпуснала

# 173
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не знам какви вируси има, но аз съм хванала някакъв много гаден. Вече седмица кашлям ужасно, особено през нощта, не мога да спя, едва дишам, и на всичкото отгоре като кашлям ме боли ужасно главата, много е неприятно. Вече седмица а няма никакви изгледи да става по добре.

# 174
  • Мнения: 66
Здравейте, опитвам се да разбера каква е разликата между:
- Derivative Residence Card (https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_ … F1-form-03-17.pdf)
- Certificate as a qualified person (https://www.gov.uk/government/publications/apply-for-a-registrat … erson-form-eea-qp) и
- Registration Certificate as an EEA or Swiss national (https://visas-immigration.service.gov.uk/product/eea-qp
и за трите съм срещала из форуми, като препоръчителни документи за хора, които нямат 5г престой тук...
Благодаря предварително Smiley

Последна редакция: сб, 11 ное 2017, 11:33 от poli_val

# 175
  • Мнения: 1 478
Да ние честита официалната дата на Брекзит. Не че не се знаеше досега, но поне вече е официално.

Само вметка, може да е стара новина, но аз вчера научих или поне това разбрах от радиото. Новини не гледам, само радио слишам и това което там казват.

# 176
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
По ббс даже и каунтдаун имаше снощи на екрана Grinning
Стягайте се, юропиънс! Grinning

# 177
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Даже не съм и разбрала Simple Smile ами когато тогава, какво да правим Simple Smile

# 178
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Мали 12 стр. клюкини съм изпуснала как може, отивам да наваксвам Satisfied

# 179
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
И кога е датата ? Не съм слушала новини от вчера . Днес цяла сутрин гледам тиин филми по сббс 😤

Общи условия

Активация на акаунт