Живот на село с малки деца

  • 30 727
  • 323
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Няма рецепта валидна за всички, затова няма смисъл да се убеждаваме едни други, който както го усеща, така да го живее живота Simple Smile За мен къща за уикенда си е ангажимент.
Виждам колко е трудно да се свикне и да се възприеме допълнителната работа и разходите за да е всичко наред, но виждам и удоволствието от сбъдната мечта в очите на приятелите ни. Децата пък откриха удоволствието да се шляят със съседските деца и да "откриват" новото място.
Просто е важно да е вярна сметката и идеята с какво се захващаме да е близо до истината...
А простира на двора, ех простира на двора - като в рекламите Simple Smile Само дето не ходя с праха и омекотители в чантата Simple Smile

# 31
  • SF
  • Мнения: 20 771
А, да! Така съм съгласна! - капково поливане, може и с реле - не се налага дори да пускаш кранчето от чешмата. Косачки, снегорини, друга техника, а за да няма лед и за да не се напукат плочите, под тях се слага подово отопление, което топи снега. Фирмите за озеленяване имат много красиви решения и предлагат поддръжка на градините и така вече спокойно можем да си изпием кафето на шезлонга!
Горе-долу и аз така ги обрисувах нещата в предишния си пост. Иначе стъпката от лукса до храсталака е много мъничка. Нали ти казах - накрая всичко ще опре до персонала.

П.П. Веднъж в годината вадят корените на бурените от райграса?!! Ми не е веднъж годишно. Може би веднъж седмично. Но зависи и от почвата и точното място, където е този райграс. Нали не говорим за село около Лондон? Даже и веднъж месечно ми се струва невъзможно. Може и да обработват дупките с някакъв много силен препарат, а може и претенциите на хората да не са толкова високи.

Последна редакция: сб, 04 ное 2017, 10:23 от Esmee

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Бих обръщала и обръщам внимание на хора ,които са живяли и по двата начина и могат да сравняват плюсовете и минусите . Но дори и да ги сравнят ,пак всичко опира до приоритети и усещане за щастлив живот .
Иначе няма смисъл да чета "представите" на хората за живота в къща на село или вилна зона !  Peace

Косачка...персонал!  Mr. Green
И да ,животът в къща е по-скъп .. Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аааа да се разберем, райграса ще си го подстригва мъжо, аз ще пия кафенце и ще напътствам Joy
На всякъде има работа, има хубави и лоши страни.
На мен проблема не ми е точно апартамента, а хората. Писна ми от лудницата, писна ми от намръщени, бързащи и груби хора.
На село е тихо, топличко и птички пеят.Комшиите са на далеко и от години не съм виждала комшия провесен на оградата.

# 34
  • SF
  • Мнения: 20 771
Да де. Зависи къде е селото. Има места, където всеки е роднина. И задължително знае повече от тебе. Ти си правиш градинката, а кокошките му преминават през някаква дупка, която може и сам да е направил. Ако му кажеш, че цветята са ти важни и скъпи, те гледа странно и коментира, че вместо яйца сигурно ядеш цветя, щото акълът ти е толкова.
В моя вход бабетките много ме дразнят, но те са същите като тези на село. Ако преселим входа на 20-30 км от сегашното му местонахождение, положението няма да е много по-различно. Предпочитам да имам варианти да пътувам и ако поискам да съм на по-романтично място, да замина за ден-два сред дръвчета и щурци.
А тук аз съм от тези, които все бързат и подминават. Ако срещна някого на стълбището, а това се случва често, защото непрекъснато сноват нагоре-надолу, предпочитам да си разменим само поздрав и приятен ден, но на тях не им стига. От моя гледна точка, аз съм нормалната и им щадя личното просранство, каквото те реално не искат да имат. От тяхна гледна точка сигурно съм темерут, който бърза и се мръщи, ако го попиташ най-човешки:
Скрит текст:
"Как сте вкъщи? Simple Smile Вчера, гледам, цветята поливаш... Викам си, дали пък няма да заминавате нанякъде... Вие нали скоро ходихте?? Видях ви с едни хубави голеееми куфари... То пък точно тогава асансьорът не работеше, та ми стана жал за вас. Викам си, хората сега, пътували са дърго, починали са си и сега идват си и няма асансьор. Ама те Матеви като го бяха натоварили с торби цимент. Ремонт някакъв правят. И цапат, цапат! Ама да им кажем да си почистват! Ако ги видиш, им кажи, че те все се крият! Да не вземе някой да им каже нещо на тях!...  ooooh!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И извън града е хубаво, има място за паркиране. Сега се замислих, че боклукът е повече, за градинския мъжът ми ползва втора кола, то са трева, листа, разни натурии и т.н.
Ако сега се нанасям в къща с двор, за да е чисто навън бих заложила на мотофреза и градински ножици, търмък и мотики, ръчна количка. 
Къща за куче, средно голямо, голяма метла, гащеризони за работа в градината и гуми за обуване, маркуч и водоструйка.
Това са нещата за навън, за начало...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Esmee има ли ги още тези комшии?
Аз на моите имената не им знам Rolling Eyes
Като каза за цветята, преди 2 години си накупих луковици на холандски лалета-красота, сляпото куче ги отмъкна едно по едно гадината.Месеци се шегуваше с мен свекър ми, че съм го нахранила с вносна храна.
За сега ходя на село като на почивка, когато имам време за събота и неделя. Та съм с розовите очила.

# 37
  • Мнения: 9 576
ОК, на вас ви се струва супер як живота на село, ще си пиете кафенце, ще си копаете градината, но помислете дали децата ще са много щастливи. Докато са малки и тичат на двора - сигурно. Но като поотраснат ще бъдат напълно откъснати от всякакъв културен живот. Това говоря като поотраснат достатъчно, за да могат по принцип да пътуват с градски транспорт или такси, за да не сте непрекъснато ангажирани с тях. Както се написа по-горе, пътуването с междуселски автобус не е такава песен, каквато сега си представяте, особено през зимата.. Разбирам хората, които предпочитат да си прекарват почти цялото време вкъщи и им е достатъчно да отидат по веднъж в месеца на кино или театър, или ресторант, или кафе, сладкарница, мол, мебелен магазин, фирмено парти, концерт, дискотека - ок, но ако съм на мястото на децата бих била много сърдита.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 995
Ако са достатъчно големи за дискотека, са достатъчно големи и да отидат с такси дотам.
И докато мога ще се опитам да и спестя преживяването "мол".

Есме, забрави за доенето на прасето.

Последна редакция: сб, 04 ное 2017, 13:46 от Assos

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Достатъчен брой коли и двама шофьори в семейството оправят нещата с воденето и вземането на всякакви възрасти.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако са достатъчно големи за дискотека, са достатъчно големи и да отидат с такси дотам.
И докато мога ще се опитам да и спестя преживяването "мол".

Есме, забрави за доенето на прасето.
Тя златна ще излезе тази дискотека, ако е на 15-20км. в едната посока, да не говорим за повече. А такси в лошо време и неразринат сняг как се хваща - ммм песен.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 995
Права си. Животът на село не е за хора с ограничени възможности.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Виница е вариант, близо до града, с всичката нужна инфраструктура.

# 43
  • Мнения: X
Ние също го мислим за след няколко години с ферма и земя и ми е интересна темата.

# 44
  • Мнения: 18 686
Права си. Животът на село не е за хора с ограничени възможности.

Е, той щом животът на село не е за хора с ограничени възможности, не остана място, където да живеят хората с по-скромни възможности. В големия град не може, че наемите и цените на жилищата са големи, на село не може, сигурна съм, че и за малкия град може да се намерят доводи, че не може...На мен ми омръзна от села, където се напълни с палати на хора с възможности, заградени с високи огради.

Иначе според мен е много по-фатално за хората, които нямат личен автомобил, защото не могат да си го позволят или са прекалено възрастни, за да го карат и поддържат (каквито са много от старите хора на село, коренното население, което прави зимнина за децата си в града), че не могат да стигнат навреме до болница, когато се наложи, а не отиването на дискотека. С кметове съм разговаряла - с личните си коли карат старите хора до болница в града, защото линейката не се знае кога ще дойде.

Общи условия

Активация на акаунт