Време е за ИКЕА! - Тема 24

  • 132 418
  • 787
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 787
Благодаря за мненията за BESTA, значи са добри, мога спокойно да си меря и да ги обмислям в такъв случай! Simple Smile И на мен ми харесват поради това, че са модулни и има възможност за различни комбинации, аз също обичам да си размествам мебелите и всичко, което купувам, избирам така, че да пасне навсякъде. Simple Smile За ТВ шкаф каква височина бихте ми препоръчали - 38 или 64 см? ТВ-то ни май е 40-ка (не съм много сигурна, но там някъде).

# 271
  • Мнения: 7
Благодаря за мненията за BESTA, значи са добри, мога спокойно да си меря и да ги обмислям в такъв случай! Simple Smile И на мен ми харесват поради това, че са модулни и има възможност за различни комбинации, аз също обичам да си размествам мебелите и всичко, което купувам, избирам така, че да пасне навсякъде. Simple Smile За ТВ шкаф каква височина бихте ми препоръчали - 38 или 64 см? ТВ-то ни май е 40-ка (не съм много сигурна, но там някъде).
Зависи от каква височина го гледаш, ако се излежаваш на дивана по-добре 38, но не е добре за очите, не подценявай този момент.
Най-красиво седи, поне за мен, ако е закачен на стената със скрит контакт и кабели зад него и Беста да е ниския. Успех! Wink

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 14:17 от SkyJo

# 272
  • Мнения: 1 787
Не, не обичаме да лежим по диваните, седим си нормално. И аз мисля, че ниско не е много добре, но пък и много високо не е, затова се отказах от идеята да закача ТВ-то на стената над камината. Ще меря за 64 см, да видим как би изглеждало, мерси много! Simple Smile

# 273
  • Мнения: 7
Не, не обичаме да лежим по диваните, седим си нормално. И аз мисля, че ниско не е много добре, но пък и много високо не е, затова се отказах от идеята да закача ТВ-то на стената над камината. Ще меря за 64 см, да видим как би изглеждало, мерси много! Simple Smile
Водещо е в крайна сметка на каква височина сте най-често, спрямо телевизора за да не си напрягате очите в името на интериора Simple Smile

# 274
  • Мнения: 1 787
Да, да, абсолютно, точно за това говоря и аз - искам да е удобно най-вече. Интериорът за мен си е ок при всички положения за височина на шкафа, диванът си е стандартен, не е от ниските, затова се замислих. В интерес на истината ние не гледаме кой знае колко телевизия - когато въобще работи, е по-скоро за фон, отколкото някой изрично да седне да я гледа. Simple Smile

# 275
  • Мнения: 7
Да, да, абсолютно, точно за това говоря и аз - искам да е удобно най-вече. Интериорът за мен си е ок при всички положения за височина на шкафа, диванът си е стандартен, не е от ниските, затова се замислих. В интерес на истината ние не гледаме кой знае колко телевизия - когато въобще работи, е по-скоро за фон, отколкото някой изрично да седне да я гледа. Simple Smile
Масова практика е май Grinning Понякога и за звуково алиби се ползва.... Blush

# 276
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 110
Обмислям бюро за  12-т годишна госпожица. Отзиви
http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for- … cke-180/09903014/ ?

Или има по-добри варианти?

Имаме го, само бюрото с чекмедже, от първите, които пуснаха, някъде преди 10 години, до сега нищо му няма, стои си като ново, но е под стълбите и компютъра отгоре, не е в детската.
За моята госпожица взехме този шкаф с чекмеджета, иска с чекмеджета http://www.ikea.com/gb/en/products/storage-furniture/drawer-unit … ite-art-10192824/, плот и два крака и става бюро. Могат да се добавят отгоре на плота допълнителни неща.
Не знам дали излиза по-скъпо, но определено е по-удобно с чекмеджета, отколкото с рафтче като бюрото Мики.

Бестата е супер, комбинации колкото искаш. Имаме я с пуш бутона в детската. Само си дадох парите за тези бутони, дъщерята си ги отваря и без тях, излишна работа.

SkyJo цялата спалня ни е обзаведена от Икеа, детската, в хола секцията. Някои от мебелите са на 15 години и не са мръднали. Вчера в едно училище сексии Калакс с кутиите бяха навсякъде, доста издържливи щом са и в училище.

# 277
  • Мнения: 7
Обмислям бюро за  12-т годишна госпожица. Отзиви
http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for- … cke-180/09903014/ ?

Или има по-добри варианти?

Имаме го, само бюрото с чекмедже, от първите, които пуснаха, някъде преди 10 години, до сега нищо му няма, стои си като ново, но е под стълбите и компютъра отгоре, не е в детската.
За моята госпожица взехме този шкаф с чекмеджета, иска с чекмеджета http://www.ikea.com/gb/en/products/storage-furniture/drawer-unit … ite-art-10192824/, плот и два крака и става бюро. Могат да се добавят отгоре на плота допълнителни неща.
Не знам дали излиза по-скъпо, но определено е по-удобно с чекмеджета, отколкото с рафтче като бюрото Мики.

Бестата е супер, комбинации колкото искаш. Имаме я с пуш бутона в детската. Само си дадох парите за тези бутони, дъщерята си ги отваря и без тях, излишна работа.

SkyJo цялата спалня ни е обзаведена от Икеа, детската, в хола секцията. Някои от мебелите са на 15 години и не са мръднали. Вчера в едно училище сексии Калакс с кутиите бяха навсякъде, доста издържливи щом са и в училище.

Благодаря за информацията, рядко ми се е случвало да получа бързо конкретен отговор на даден въпрос! Simple Smile

За диваните имате ли впечатления? Конкретно по-нисък клас като EKTORP

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 15:08 от SkyJo

# 278
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 110
Съжалявам, само дивана и кухнята ни са от друг магазин.
Като харесаш нещо конкретно питай тук, веднага ще получиш отговор.

# 279
  • Мнения: 6 322
Обмислям бюро за  12-т годишна госпожица. Отзиви
http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for- … cke-180/09903014/ ?

Или има по-добри варианти?



Благодаря за информацията, рядко ми се е случвало да получа бързо конкретен отговор на даден въпрос! Simple Smile

За диваните имате ли впечатления? Конкретно по-нисък клас като EKTORP
Имаме такова бюро от същата серия http://www.ikea.bg/home-office/Desks-and-tables/Desks/Desks-for- … e-46219/90214308/ купено преди 3-4 години. Плотът сравнително лесно се нашупли на няколко места на дребни точици. Пуснах рекламация и ми го подмениха, защото реално нямаше вдлъбнатини от удари. Децата много пазеха. Първо ми смениха само плота и още в магазина видях, че има пак шупли. Смениха ми направо цялото бюро после и вече нямам проблеми. Ползват сега новото от 5-6 месеца. Доволна съм.

Относно Ektorp за сега съм много доволна от тройката. Нямам забележки. Много е удобна. Редовно има и желаещи да подремнат на нея (а тя не се разтяга).

Madeleine, Besta имам в детската в комбинация с по-дълбока част от серията Stuva. Даже ги местихме от едното жилище в другото. Никакви забележки. Пуш обаче не съм взимала. Преди 3 години като я купувах имаха много развалени Пуш механизми по мострите и аз не рискувах тогава.

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 15:29 от drago_2008

# 280
  • Мнения: 1 787
Благодаря, drago, ами май BESTA ще е. Чудих се, мерих, гледах - за обзавеждането вкъщи тази серия като че ли пасва най-добре и ще имам възможност да си я конфигурирам според нуждите. Интересни дни предстоят. Simple Smile

# 281
  • Мнения: 5 313
Doret, drago_2008  , благодаря много  Hug! Девойката иска повече чекмеджета, така че вариант с Alex e по-атрактивен. Но пък надстройката MICKE не пасва по размер на плота. Ще мисля  Mr. Green.

# 282
  • Мнения: 214
Здравейте

искам да се обърна към Вас със молба, за мнение за смесители за баня и кухня продавани в Икеа.
Някой ползва ли или пък е ползвал , ще помоля за мнение дали са по добри или по лоши примерно от на Видима.
Също така бих се радвам за мнение за шкафчетата за баня тези който се слагат под мивката, тук нямам предвид скъпите тези които са с плавното затваряне.


Благодаря предварително

# 283
  • Мнения: 6 322
Здравейте

искам да се обърна към Вас със молба, за мнение за смесители за баня и кухня продавани в Икеа.
Някой ползва ли или пък е ползвал , ще помоля за мнение дали са по добри или по лоши примерно от на Видима.
Също така бих се радвам за мнение за шкафчетата за баня тези който се слагат под мивката, тук нямам предвид скъпите тези които са с плавното затваряне.


Благодаря предварително
Тези шкафчета не издържат на мокрене и висока влажност.

# 284
  • Мнения: 46 565
Имаме тази пейка и я ползваме под мивката като шкафче. По принцип е далеч от душа, но си е влажно, понякога и вода пада директно, не виждам поражения засега.
За шкафчетата и аз съм чула, че не са издръжливи.

За смесителите - утре ще монтираме кухненски. Изглежда доста масивен и стабилен, но засега повече не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт