Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 53 754
  • 687
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 16 874
Helinor, и аз първото го поизтрадах, след няколко аборта и почти 3 години мъка.

В началото се паникьосах от бременността, заради върлуващата корона и заради точно тези притеснения. Желана е, правени са опити, просто се бях настроила, че може отново да отнеме 3 години и затова реших да действаме докато сме млади Joy
Исках и трето, но си имам моя психологическа бариера за раждане след определена възраст и или трябва да са породени с 1-1.5 г или ще чакаме на внуци за следващо бебе в семейството. По-скоро второто.

Със сина ми не сме разчитали на никой, но сега много се надявам на помощта на майка ми, трудно ще е, защото тя доста работи, но пък графика на мм е една идея гъвкав и ще може да помага една идея повече.

Иначе и аз не мога да си представя как мога да обичам още едно дете, предстои да разбера Grinning

# 631
  • Мнения: 18 656
Може, може, имам 4 и си ги обичам безумно всичките.

# 632
  • Мнения: 3 039
Бианка, за 4 деца се иска голяма смелост, но най-важното е жената да има стабилен мъж до себе си.
Верче, и аз имах определена бариера за раждане, но я задминах още с първото. 😉

# 633
  • София
  • Мнения: 23 007
Ние пробваме за второ сега. Дъщеря ми е на 4г. Аз пък съм на точно обратното мнение, не мога да си причиня породени, разбира се бих го задържала, ако стане случайно, но не и да работя умишлено по въпроса. 😁

# 634
  • Мнения: 18 656
Мислех, че имам стабилен мъж първия път, такъв вид даваше, но сбъркала съм явно Simple Smile С втория съпруг мисля, че ми е джакпота, ще пиша след години пак да видим така ли е Simple Smile

# 635
  • Мнения: 3 039
На мнение дъм, че малката разлика е по-благоприятна за самите деца, а по-голямата за родителите.
Когато са с малка разлика са приблизително на един акъл и с еднакви интереси. Я си представете разлика от 10 г. Едното дете едва ще е започнало да опознава света, другото ще е тийн, който мисли за гаджета.

# 636
  • Мнения: 16 874
Бианка, убедена съм, че се обичат и разлика няма между двете. Просто ми е трудпо да си го представя! Хем ми е ново,  хем съм 16 гс вече Joy
Хелинор, и ти май си някъде там (заедно вървим)

# 637
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хелинор, а я си представи 17.5 г разлика Simple Smile .

Щом детето е желано всички ще се справят с лекота, ако е нежелано пак ще се справят но психически ще е по трудно.

# 638
  • София
  • Мнения: 23 007
С брат ми имам 15 г разлика, така че не само мога да си го представя, ами съм го и изживяла. Никаква драма няма. В момента като сме заедно и игри играем, и на кино ходим, и на разходки и какво ли не правим. Винаги сме били в много добри отношения, в момента аз съм на 28 г, той живот и здраве ще навърши 13 г тази година.

# 639
  • Мнения: 5 468
Аз втората бременност също се чудех как ще обичам толкова много още едно дете. Съвсем нормални терзания. След раждането всичко се изяснява и имаш още едно дете за обичане. За мен децата са любов и колкото повече деца, толкова повече любов.

Аз да ви кажа, исках трето дете също с малка разлика от другите две. Но разумът и умората в мен и в ММ проговориха, и се отказахме от тази налудничава идея. Дори засега се отказахме изобщо от идеята за трето дете. Но аз не я изключвам напълно, защото се познавам и знам, че стане ли ми една идея по-лесно, пак ще поискам. Нямам рационално обяснение за това. Хем знам колко е трудно с бебета и малки деца, хем искам. Grinning Знам за трудните дни на първата година, за безкрайното кърмене, за изнервянето, за истериите на втората година и за всичко, което до момента съм видяла, и въпреки това, като видя майка с три деца, тайничко си мечтая и аз да съм като нея. Чиста форма на мазохизъм си е това. Или обяснението е на хормонално ниво. Четох, че многодетните майки имали повече естроген, който ги подтиква към възпроизвеждане явно. Grinning

# 640
  • София
  • Мнения: 13 363
Нашите деца са на различна възраст. Първите 2 са породени, следващите са през по-големи паузи. Независимо от разликите помежду им, всяко дете е отделна вселена със свои интереси. Двете породени дъщери са много по-различни помежду си, отколкото всяка от тях с третата. И не виждам защо трябва да са "на една вълна". За мен е по-интересно и приятно с по-голямата разлика, особено сега със самостоятелни каки, пуберка и един все още любопитен малчуган. По-разнообразно ми е.

# 641
  • Мнения: 3 039
Две в едно, чувала съм за такава разлика, но тя е доста рядко срещана. 😉
Но...животът ни поднася изненади, изправя ни пред предизвикателства. Трябва да се справяме с тях.
Ние с теб го знаем, нали? 😃

# 642
  • София
  • Мнения: 6 076
Аз и брат ми сме породени и моите деца са породени. Не знам как е с по-голяма разлика, но може да разбера някой ден. Моята психологическа граница за раждане на трето е 40г, но може и да се промени. Имам още едни 3-4 годинки. Simple Smile

# 643
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Sea.sea чудесно звучи, че така добре се разбирате Simple Smile, дано и при нас е така!

Психологическата граница може да се променя с годините а и реално е плод в повечето случаи само на предразсъдъци.
Моята в момента е 45, но знае ли човек като ги навърша как ще мисля.

Друго за помощта някак си ми прави впечатление, че в България едва ли не е задължително условие за голяма част.
По света има много семейства с 6,7,8,9 деца, които си ги гледат сами без помощ и не е нещо невиждано.
Позитивно мислене и усмивки правят живота винаги една идея по весел и лесен.

# 644
  • София
  • Мнения: 13 363
Братовчедка на майка ми има деца с 25 г. разлика. Планирани, родени с желание, от едни и същи родители, без катаклизми или проблеми със забременяването. Не ми прави впечатление, след като семейството така е решило, че е най-правилно за тях.

Ако плановете ни се осъществят, при нас също ще има над 20 г. разлика между първото, второто и петото. Засега петото е само проекция, за съжаление.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 16:37 от Fever Ray

Общи условия

Активация на акаунт