Изцеждането-задължително ли е???

  • 1 381
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
И аз благодарение на мамите тук във форума спрях това енпрекъснато цедене и съм много благодарна на всички,иначе сигурно до сега щях д се цедя като ненормална по нощите.
За лохиите-и при мен беше така,но след 3 дена без никакво кръвотечение,пак започна и свърши след 5-6 дни.Според мен е нормално.

# 16
  • Мнения: 435
Una , виж това
Цитат
Предразсъдък №11“След всяко кърмене трябва да се изцежда остатъкът от млякото, иначе то намалява и спира”

Не, не трябва да се изцежда след всяко кърмене при правилна организация на кърменето.

Ако кърмите бебето 6 пъти в денонощието и не се изцеждате, действително млякото може да спре много бързо. Ако се изцеждате след всяко кърмене, може още известно време да поддържате лактацията. Сроковете са различни, но рядко това е повече от половин година, а случаите на кърмене по този начин повече от година са единични.

При кърменето при поискване майчината кърма винаги и толкова, колкото е нужно на бебето и не трябва да се цеди. За да изсуква напълно гърдата новороденото, то се слага в продължение на два-три часа на едната гърда, а в следващите два-три часа на другата. След около три месеца, когато бебето вече суче относително рядко, в рамките на едно кърмене може да му се дава и втората гърда, като следващия път се започва от последната.

При регулярното изцеждане след кърмене има един неприятен “подводен камък”, за който даже повечето лекари не знаят. Това е лактазната недостатъчност. Когато майката се изцежда след кърмене, тя изцежда точно “задното” мазно мляко, относително бедно на млечна захар - лактоза. Кърми бебето основно с предната порция, която се събира в гърдите между редките кърмения. В предната порция лактозата е много. Детето се храни “само с лактоза”, стомашно-чревният му тракт след известно време престава да се справя с такива обеми лактоза. Развива се лактазна недостатъчност (Лактазата е фермент, който се занимава с преработването на лактозата – млечната захар, той недостига). Това е една от причините за развиване на лактазна недостатъчност; втората например е тази: майката дава на детето двете гърди на едно кърмене. Но за това отделно.

 
от тук

# 17
  • Мнения: 11 547
Сестрите в родилния дом постоянно ни повтаряха,колко е важно да се изцеждаме след всяко кърмене,за да не си докараме мастит.Послушах ги и около 1 месец се изцеждах всеки пък.След това започнах да разреждам цеденето и постепенно спрях напълно въпреки,че не съм кърмила до поискване,а на 3 часа.А относно лохиите-при мен кървенето спря 2.5мес след раждането.

# 18
  • Мнения: 4 370
И аз не изцеждам след кърмене и се чудех това правилно ли е, след като не чувствам напрежение в гърдите. Но след като ви прочетох много се успоких.
На едно кърмене давам и двете гърди. Това правилно ли е?

# 19
  • Мнения: 54
Ако усетиш, че гърдите ти се препълват, е почти задължително да се цедиш

# 20
Ако усетиш, че гърдите ти се препълват, е почти задължително да се цедиш
Ако усетиш че се препълват по-добре сложи бебето, или ако спи примерно изцеди съвсем малко само за облекчение, но не е "задължително" изобщо Stop
На едно кърмене давам и двете гърди. Това правилно ли е?
Ако на бебето не му стига само от едната според мен е правилно. Само гледай да изсуква достатъчно от задното мляко. Аз в началото пробвах да давам и от двете, но явно не стигаше до задното и коликите му се усилиха и започна да ака зелено. Затова и сега гледам да "изпразни" първата преди да дам другата ... И цедя само ако трябва да оставям запаси докато ме няма  Grinning
За лохиите - по-добре питай доктор, а като спре съвсем иди да те прегледат.

# 21
  • Мнения: 4 370

[/quote]
Ако на бебето не му стига само от едната според мен е правилно. Само гледай да изсуква достатъчно от задното мляко. [/quote]

Как да разбера дали яде и от задното мляко? Гледам да го държа на първата гърда максимално дълго , но идва момент в който той самия отказва вече да я засмуче и тогава давам втората.

# 22
За да стигне до задното мляко доколкото си спомням различни източници казват 5-15 минути, разбира се зависи преди колко време си кърмила от тази гърда и т.н.. То това не е точна наука все пак...  Thinking само ориентировъчно, да не си мислиш че трябва да седиш по половин час задължително...
А бебето си знае интереса, щом отказва да засуче, може и да е свършило и ако продължава да е гладно ще продължи да суче и от другата. Ако само иска за суче за комфорт, тогава зависи от теб дали ще го оставиш да те "дъвче"
На нас в началото едно хранене ни отнемаше около час и след час и половина-два малкото пак зейваше  Rolling Eyes Ама и това минава   Mr. Green
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт