Чувствате ли понякога, че се нуждаете от нови приятели?

  • 18 736
  • 220
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 917
На мнението на Лиляна съм изцяло.
Както и не разбирам - ако не се чувстваш комфортно в общуването си с някого - защо си го причиняваш? newsm78
Точно! И с това темата е изчерпана.

Честичко се пускат подобни теми с разочарования от приятелства и години търпеливо понасяне на лошо отношение. Не го разбирам това търпение. Толкова ли е трудно да кажеш "не", да си кажеш мнението директно, да посочиш грешка, да поискаш точност в сметката?
Себеуважение, хора.

И аз съм на това мнение.

Ние понякога си делим, понякога всеки е на отделна сметка, понякога при повод се черпим и така. Но никога, ама абсолютно никога не е имало проблем.

Проблем имаше в студентските ми години, ама тогава малко детинска работа- плащаш, неудобно ти е, пък после- оня си поръчал това, пък аз онова,ама що такава сметка.

Зрели хора, семейства- не трябва да имат недоразумения.
Друго- ние си прекарваме добре и само семейството, и с приятелите.Но никога нямаме дразнения и недоизказани мисли.

# 16
  • Мнения: 4 841
Отдавна не си причинявам срещи с хора, семейства или компании, които ме натоварват и ми причиняват дискомфорт. Дребни сметкаджийства, интригантства, неуместно поведение - реагирам на момента, който не е съгласен с мнението ми и се засяга - негово право е да не общува повече с мен.
Старите, истински, изпитани с годините приятелства, отдавна са надраснали такива неща, или ако е имало дребнави хора, са отпаднали с времето.
Личното ми мнение е, че за да са чисти едни отношения, не трябва да има недоизказани неща. Но и не трябва да има свръхочаквания. Напълно съм наясно, че приятелите ми, също както и аз, сме хора с наситено ежедневие. Който в каквото и когато може, се включва. Но никога не се сърдя на откази, както и на моите откази не очаквам да се сърдят.
За мен е много по-важно приятелите да са на линия в някакъв труден момент, за реална или морална помощ и съдействие, отколкото например за някакво парти и събиране по хубав повод. За ядене, пиене и приятна раздумка компания винаги може да се намери, но наистина стабилни хора, на които да се опреш при нужда - това са приятелите.

# 17
  • Мнения: X
Ако тези хора са ти истински приятели и за сметките ще можете да се разберете, и за хубавите поводи ще намерят начин да ти засвидетелстват внимание, дори и да са ангажирани. Когато усетя, че ме канят някъде само за пълнеж, хич не се и чувствам длъжна да присъствам. Има такива хора - измекяри, които като не могат да си поемат сами някакъв разход, най-често за транспорт, канят когото се сетят и после се скатават при плащането. Имах навремето един случай с познати, заради които си платих двойно сметката в бара, защото бяха дали по-малко пари, при положение, че те бяха тези, които настояваха да се ходи там. Мъжът от двойката през цялото време ме муфти за цигари, нищо, че лавката беше под носа му. После си направиха устата да ходим някъде на екскурзийка в чужбина за един ден, но този път вече бях много заета.
Понякога човек се чувства длъжен от кумова срама да приема покани от хора, уж в името на някакви добри отношения в миналото, но за добро или зло хората се променят и се оказва, че нещата вече не са толкова приятни, колкото преди. Затова отдавна вече съм на принципа да не присъствам на срещи, за които предварително знам, че повече ще ме натоварят, отколкото разтоварят.

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 10:11 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 6 940
Що се отнася до приятелките, установих че повечето трудно понасят чуждото щастие, особено ако съдбата не е била благосклонна към тях.

С това определено съм съгласна. Това за сметките също сме го изпитвали на гърба си.

В годината, в която ми се случват две от най-хубавите събития в живота на човек, осъзнах, че истинските хора, с които мога/можах да ги споделя, вече не са толкова истински.
Последва момент, в който разберах, че явно съм останала без приятели  и всичко е останало в миналото.  Хубавата част е, че това не ме натъжи-напротив, почувствах страхотно облекчение. Не смятам за нужно да поддържам подобни приятелства, да търпя ситуации, които ми създават дискомфорт само и само да поддържам нещо, което явно се е изчерпало.

# 19
  • Мнения: 5 268
След като имаш нужда от нови контакти и приятели, значи та твоята ситуация е правилно. Какво значение има какво и как се държат другите, след като на теб не ти е приятно? Simple Smile

Но ми се иска просто някой да се сети да вдигне телефона и да попита "Как си?", просто да иска да ме чуе, защото съм му липсвала и държи на мен.
Това споделяла ли си на приятелките ти? Че ти липсват, че искаш да имате контакт не само, когато ще се пие и яде вечерта? Понякога хората са толкова улисани в собственото си ежедневие, че не забелязват такива елементарни неща. Особено ако работят и са с малки деца, едва ли имат време за раздумка по телефона. Просто трябва да сте открити едни и към други; кажи им какво очакваш от такива отношения.

Ако държиш на тези хора, ще се опиташ да поговориш открито с тях, за да изясните ситуацията. Ако не са ти важни, пак е ок. Сменяш средата. Просто се попитай какво искаш ти. Peace

# 20
  • Мнения: 14 654
Хора, които ми се обиждат и имат каквито и да е очаквания към мен, не могат да ми бъдат никакви приятели. Не позовлям на нито един човек да се държи с мен като ревнива любовница, да изисква време, да ревнува, когато не мога да му обръщам внимание и да се цупи, нямам време и нерви да търпя подобни изпълнения.
Нови приятели се появяват постоянно, защото животът е динамичен и няма как приятелствата също да не се променят, но, понеже сме големи хора вече,  на всички ни е ясно, че няма как новите познанства да са като онези стари връзки, които са преминали и оцелели през годините.
Мнението ми за семейните приятелства е, че това са много затормозяващи и изискващи време и организация отношения, така че не поддържам такива - аз си имам мои приятели, мм - негови, като част от приятелите ни са общи, но не се сближаване семейно, така че да участват и половинките и децата на приятелите ни. Не мога да си общувам с някаква си жена, само защото е съпруга на наш приятел и не полагам усилия за такива измислени връзки.

# 21
  • Мнения: 19 903
Мнението ми за семейните приятелства е, че това са много затормозяващи и изискващи време и организация отношения, така че не поддържам такива - аз си имам мои приятели, мм - негови, като част от приятелите ни са общи, но не се сближаване семейно, така че да участват и половинките и децата на приятелите ни. Не мога да си общувам с някаква си жена, само защото е съпруга на наш приятел и не полагам усилия за такива измислени връзки.
Същото. И съм си рахат.

Авторке, тези хора от семейния ви кръг "приятели" не са ви приятели, а компаньони за иху-аху.

А към приятелките, вдигни летвата. Заобгради се от хора, с които наистина има смисъл от общуване. Може срещите и обажданията да са редки, но пък за сметка на това напълно удовлетворяващи, когато се случат. Моите приятелки с годините се събраха на пръстите на едната ми ръка, рядко се виждаме, сравнително рядко се чуваме, но пък като се видим от разговорите ми държи дълго.
Като цяло съм ограничила общуване от близък тип само с хора, с които мога да обменя мисли и чувства, които ме обогатяват, дават ми нещо при общуването.
Общи приказки, за аху-иху и подобни имитации на социален живот, нямам нито време, нито желание.Bowtie

# 22
  • Мнения: 4 808
На мен не ми стана толкова обидно от това, че са решили без нас, а от разиграването на театър - уж да търсим оферти, пък те вече са били решили предварително. Може и да се е изчерпало приятелството, от известно време усещам, че се разминаваме в някои отношения, разговорите са ни скучни, едната от дамите непрекъснато дразни с претенциите си. И не, не се намират толкова лесно нови приятели, едно приятелство се доказва през годините. Може би реагирам така, защото наближават празниците и исках да отидем някъде и да не сме сами. Имаме още едно приятелско семейство, съседи, с тях винаги е интересно, миналата Нова година бяхме с тях у дома. Но сега искаме да сменим обстановката, а те са доста притеснени финансово, освен това сигурно ще гледат внуците си. За моите приятелки - след като установих, че обикновено все аз ги търся, сега съм спряла и чакам да видя коя ще се сети за мен.

# 23
  • Мнения: 11 917
На мен не ми стана толкова обидно от това, че са решили без нас, а от разиграването на театър - уж да търсим оферти, пък те вече са били решили предварително. .

Трябваше да им го кажеш- защо търсите оферти, след като сте имали план?

А ако все още е останало някакво приятелство, защо не се съгласиш на техния вариант, нищо че сте ходили. Може пък и хубаво да си изкарате.

# 24
  • Мнения: X
Колкото повече чета темата, толкова повече се сещам за онзи виц за костенурките.
Особено след последното изречение на Дама от морето  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 940
Сподели Wink

# 26
  • Мнения: X
Всъщност може би асоциацията не е в толкова директна връзка със темата, но ето все пак вица:

Скрит текст:
Вървели си две костенурки в пустинията. Вървели, вървели, минали 15 години и видяли едно канче. Първата костенурка казала:
- Дай да го вземем, па по-натам може да видим чешма.
А другата казала:
- Не, няма смисъл.
Вървели минали още 15 години и видяли една чешма. Първата костенурка казала:
- Aз ще се върна да взема канчето, което видяхме по пътя, но ти няма да пиеш от водата, докато не се дойда!
Другата се съгласила и костенурката тръгнала. Минали 10-20-30-40 години. Костенурката при чешмата умряла от жажда и решила да пие вода. В този момент другата се показала от една издатина и казала:
- Еее, сега ако ще се лъжем, то по-добре да не тръгвам!

А относно приятелките, които не се обаждат, може би авторката е добре да се замисли ТЯ какво точно иска и на какво държи. На приятелките, на обстановката ли, на това на НГ да не са сами за сметка на лицемерие в компания... И в крайна сметка, все си мисля, че ако наистина много държа на някой човек и много искам да го чуя, това че аз през изминалата година съм му се обадила 3 пъти, а той на мен само 1, не би ме спряло. Ако ме спре нараненото его, значи по принцип нещо в комуникацията ми с тези хора не върви и само търся и намирам причини да се отдръпна.

# 27
  • Мнения: 433
Не, нямам нужда от такива.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И като видиш какво? Много важно коя щяла да се сети за теб.
Добре че нямам такива цупливи приятели.

# 29
  • Мнения: 9 441
Доста мои приятелства са приключвали точно поради подобни причини. Имала съм очаквания от приятелите, но в даден момент съм се разочаровала от действията им. Не са ме търсили до момента, аз също, значи не е било приятелство, а чисто и просто добро познанство.

Общи условия

Активация на акаунт