Търся най-добрите термо-чорапи !

  • 5 417
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Търся наистина качествени термо-чорапи, без значение от цената.
Крайниците ми вечно са ледени и съм пробвала какви ли не чорапи- термо, вълнени, пухени, хавлиени... нищо не помага.
Разгледах сайта на Декатлон, но има само един детски модел/аз съм 34-35 размер/ с над 60% вълна, който даже вече е изчерпан. Откъде мога да си взема ? Искам качествена марка, китайски боклуци не ми трябват повече.
Благодаря !  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 323
И аз съм от отбора на ледените крака. Обувам дебели чорапи, тънки+дебели, обувки с вълнена подплата. Няма спасение. Даже се чудех дали да не пробвам затоплящите стелки, макар че ми се струват китайски боклук, а и някак не си се представям как ще стоя в офиса или ще ходя по улиците с жици, които се провлачват от обувките ми  JoyJoyJoy

# 2
  • Мнения: 448
И аз съм от отбора на ледените крака. Обувам дебели чорапи, тънки+дебели, обувки с вълнена подплата. Няма спасение. Даже се чудех дали да не пробвам затоплящите стелки, макар че ми се струват китайски боклук, а и някак не си се представям как ще стоя в офиса или ще ходя по улиците с жици, които се провлачват от обувките ми  JoyJoyJoy
Бях си взела от Лидл на Crivit. Грозните жици са най-малкият проблем. Затопляха с един градус нагоре. Ама съвсеееееем нищо не правят, пълен боклук. 50лв струваха, дори не са евтини. Може би от някой добър специализиран магазин ще вършат работа, но аз повече няма да се пробвам. Иначе съм си купувала от Немския център стелки за 2лв. на промо/не знам редовната цена колко е/ за еднократна употреба. Прелест бяха. Изкарах няколко часа /2-3 може би/ с тях в кучи студ. Ама доста скъпичко излиза. Тия с жиците нямат нищо общо...

# 3
  • Мнения: 448
Ей такива пухкави също съм купувала и кракът ми замръзва мигновено, да не говорим колко се разтеглят и след няколко пранета вече са с 5 номера по-големи:

# 4
  • Мнения: 5 820
   Включвам се в отбора на ледените крайници. През нощта спа с чорапи.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 548
Хубави чорапи - от магазините за алпийска и туристическа екипировка. Наскоро в една планинарска група във фейса коментираха, че най-добри са чорапите от 100 % мерино.
Чорапите от горната картинка ми приличат на тия мекичките - въобще не топлят, а аз нямам проблем с ледени крака. Имам два чифта - седят ми за украса.

# 6
  • Мнения: 448
Хубави чорапи - от магазините за алпийска и туристическа екипировка. Наскоро в една планинарска група във фейса коментираха, че най-добри са чорапите от 100 % мерино.
Чорапите от горната картинка ми приличат на тия мекичките - въобще не топлят, а аз нямам проблем с ледени крака. Имам два чифта - седят ми за украса.
Мерси!  Heart Eyes А може ли име на такъв магазин ? В Декатлон не си харесах нищо на сайта..

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Продават се чорапи с турмалин. Пробвали ли сте ги?! Аз имам такава яка за врата и честно казано доста загрява и пАри от един момент нататъка. Та се чудя чорапите леко ли заграват или човек може да си направи харакири и от зор да хукне бос по снега  Joy

# 8
  • Мнения: 4 518
Може да проверите и в оръжейните магазини (safari е доста голям магазин, би трябвало да има). Hillman не е лоша марка, но не знам дали предлагат чорапи.

# 9
  • Мнения: 10 056
Миналата година си взех 2 чифта Родопска стъпка от един супермаркет.
От същия тази есен си купих последните два чифта за по 2.45 лв.
Имам усещането, че повече ми топлят от всички други, които съм носила, а и не изглеждат дебели
и груби.

# 10
  • Мнения: 1 030
майка ми е със същия проблем и за себе си откри, че когато обува вълнените чорапи на голо, и отгоре слага други обикновени и е топло на краката.
А иначе пробвайте термо чорапите за ски или лов.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 548
Хубави чорапи - от магазините за алпийска и туристическа екипировка. Наскоро в една планинарска група във фейса коментираха, че най-добри са чорапите от 100 % мерино.
Чорапите от горната картинка ми приличат на тия мекичките - въобще не топлят, а аз нямам проблем с ледени крака. Имам два чифта - седят ми за украса.
Мерси!  Heart Eyes А може ли име на такъв магазин ? В Декатлон не си харесах нищо на сайта..
Алпи, Стената, Намасте, Редрок. Имат сайтове. Има и други, но за тези се сещам на първо четене.

# 12
  • Мнения: 448
Продават се чорапи с турмалин. Пробвали ли сте ги?! Аз имам такава яка за врата и честно казано доста загрява и пАри от един момент нататъка. Та се чудя чорапите леко ли заграват или човек може да си направи харакири и от зор да хукне бос по снега  Joy
В разни бг сайтове продават китайски турмалинови чорапи. Намерих ги в Алиекспрес, където са по долар и в коментарите казват, че няма нито ефект, нито турмалин. Някаква украска само Grinning
Ако някой е пробвал друга не-китайска версия, да каже, иначе не бих си взела. Simple Smile

Разгледах сайтовете, които предложихте, благодаря ! Обаче само в Алпи намерих моя размер подходящи чорапи /на МУНД/ и се чудя... много са скъпи, в планинарските форуми се изказват противоречиво за тях...
Какво ви топли повече, чиста вълна или вълна+термолайт /каквото и да значи това/ ?
Другото, което прочетох като препоръка е да си сложа първо копринен чорап /намерих тук-
 https://www.decathlon.bg/p/3328746_koprineni-chorapi-za-ski-wedz … ml#/716-285-35_38    , а иначе има евтини мъжки копринени на Котън Степ/ и върху него дебел вълнен.

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 18:53 от rozi4kata

# 13
  • Мнения: 10 056
Благодаря за отговорите на всички !

Миналата година си взех 2 чифта Родопска стъпка от един супермаркет.
Вълнени ли са ?
На тях пише ангора, но са много фини и меки.
От обикновена вълнена плетка ми се зачервява кожата, но тези си ги нося спокойно.
Обувам на бос крак.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам подобни пак ангорска вълна и наистина са много мекички и топлят. Оцеляват даже с обикновен препарат и в пералнята с другите дрехи. Нямам нерви и време да ги пера на ръка с препарат за вълна. С времето има известно степване поради горните причини, ама няма как хем вълка сит хем агнето цяло Simple Smile Обаче да попитам има ли ги в по къс вариант, че тези са много нагоре по краката?

Общи условия

Активация на акаунт