Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 433
Серената, не вярвам да има традиции за съществуване на гроб без тяло или урна. При нас обаче поставят възпоменателни знаци на лобно място при катастрофи. Но както виждаме в едно от най-елитните и скъпи турски гробища  - над Босфора има три празни гроба.  Същото беше и при "Майка". Това се постига с пори , много пари и подкупи. Дано разберем в скоро време кой е богатия спонсор и безсърдечен човек.

# 121
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Серената, не вярвам да има традиции за съществуване на гроб без тяло или урна. При нас обаче поставят възпоменателни знаци на лобно място при катастрофи. Но както виждаме в едно от най-елитните и скъпи турски гробища  - над Босфора има три празни гроба.  Същото беше и при "Майка". Това се постига с пори , много пари и подкупи. Дано разберем в скоро време кой е богатия спонсор и безсърдечен човек.

... освен много пари и поне един болен мозък!

Но при Сарп и евентуалния негов гроб случаят е съвсем различен, няма нищо общо с трите фалшиви гроба, които показаха снощи.

# 122
  • Мнения: 724
Не знам дали правят гроб без тяло или урна, но в други сериали е имало такова нещо. Не помня точно в кой, но мисля, че беше на изгубен човек, чиято смърт в последствие бе установена, но така и не го погребаха. И все пак имаше гроб, на който ходеха близките му.
Иначе ще видим как ще ни представят историята на Сарп и как ще ни обяснят всичко. В един друг сериал, мой любим - "Пойраз Карайел", го бяха направили много сполучливо.
А снимката на Сарп и Ариф един до друг е колаж, и аз я видях. Доста сполучлив, обаче.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 433
Привет!
Сериали, ако си наблизо и имаш възможност погледни във ФОКС,  има вече 1-ви фрагмент на 19 серия. Разбрах само, че малкия Дорук казва на Хикмет, че ще се ожени за Джейда . Ариф и Бахар се усмихват и  той я гледа влюбено. Най-важното дадоха децата на Сарп -  близначета и не по-вече от 2 години. Голямо тържество в дома на Сарп - той прегърнал едното дете, а жена му другото. Явно децата са негови.

# 124
  • Мнения: 724


Хикмет: - Какво ме гледаш, сякаш съм ти враг?
Дорук: - Аз ще се оженя за кака Джейда.
Ариф: - Нали знаеш, че твоят Дорук обожава Джейда?
Бахар: - Не ме питай. Наистина е така. Само като я види, забравя за всичко.
Ариф: - Всички се влюбваме в тези, в които трябва. Сега е ред на Дорук.
Някой: - Същински бащичковци са.
Пъръл: - И на мен приличат!
Някой: - Значи ти обичаш Сарп повече.
Пъръл: - Обичам го повече от всичко на света!
Дорук: - Мамо, може ли и татко да дойде на пикника?
Бахар: - Какво?

# 125
  • София
  • Мнения: 3 433
Привет!
Сериали, благодаря ти за превода. Изгледах фрагмента няколко пъти, четох и при рускините и нещо ме гложди да споделя. (Дано не досаждам)
Ще започна от края - Малкият Дорук иска да бъде на пикника с баща си. Интересно е, дали  е видял някъде Сарп, или така иска да казва на Ариф ( второто ще ме зарадва много повече). Този малчуган е прекрасен и играе като голям артист.
Ариф е усмихнат, изхвърлил е старото яке и го е сменил с ново.  Изглежда щастлив и вече съм повече от сигурна, че е влюбен. Аз се надявам между него и Бахар  да се получи нещо хубаво, но мисля, че за сега е още рано.
Сарп, с какво още ще ни изненадат във връзка с него. Специално е обърнато внимание, че близнаците приличат на него. Рускините коментират, че това са деца на жена ми. Аз не мисля. Възрастта им показва, че са родени доста след мнимата смърт на предишното му семейство. Поне две-три години след изфабрикуваните гробове. Сарп е знаел за тях. Знаел е за смъртта на предишното си семейството . Той е ходил  и преди, защото знаеше чудесно пътя, не се е лутал и  оглеждал, като човек който отива някъде за първи път. Припомнил си е за семейството си, но кога (зависи от амнезията, ако е имал). Когато и да е, мисля, че нищо не го оправдава да не потърси  приятелите си, семейството на Бахар.  Вероятно се страхува от нещо, не случайно името му е сменено, а  дали той е осъзнал това. Чакам следващия фрагмент и серия. Хубав ден.

# 126
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Не мисля, че Дорук говори за Ариф, когато пита за баща си. Децата вече играха този театър, да представят Ариф като баща и после се чувстваха виновни за това. Според мен, дори Дорук да чувства Ариф като баща, не би го казал пред Бахар, освен ако не е неволно изпусната реплика. А и не смятам, че е редно - все пак той знае кой е баща му. Мисля, че любовта, която децата изпитват и показват към Ариф на този етап е напълно достатъчна.

Гледам, че рускините водят спор с кого трябва да е Бахар - Сарп или Ариф и преобладава мнението, че Ариф заслужава това. За мен любовта се разграничава от благодарността и приятелството и ако Бахар ще бъде с Ариф само защото е добър човек, няма да съм щастлива. За мен най-важното е, на финала Бахар и децата да са щастливи, а не след цялата въртележка от събития и емоции тя да бъде принудена да прави компромис с чувствата и живота си. Ако се влюби истински в Ариф и е щастлива и аз ще съм щастлива. Както и ако се съберат отново със Сарп и са щастливи заедно. Всичко зависи от това как ще се чувства Бахар, нейните чувства за мен са най-важни. Не бих искала да живее в компромис заради децата, заради пари, заради чувство на благодарност и т.н.

# 127
  • София
  • Мнения: 3 433
Да, много е рано да правим прогнози с кой ще бъде Бахар. За сега аз мисля, че Ариф е влюбен в нея, но само толкова. Какво ще бъде нейното отношение към него , това ще се изясни след като Бахар разбере истината за Сарп и дали още е влюбена в него. Как ще погледне Бахар на живота на Сарп през изминалите години, на семейството му , на отношението му към нея и децата и дали ще се  наложи да му прощава е въпрос?  Как ще се развият нещата в последствие само може да се предполага. Аз, имам предчувствие и  очаквам развръзката за Бахар, децата и Ариф да е хубава, да са заедно -  такава каквато заслужават.

# 128
  • Мнения: 14 571
 Grinning

Привет!  Hug

"ЖЕНА"- 18 епизод с руски субтитри  е на линия! Приятно гледане!
 bouquet bouquet bouquet

# 129
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Снощи беше поредния епизод, който се гледа на един дъх, жалко че не разбирам особено.

Сериали, много ще съм благодарна ако разкажеш набързо.
Разбрахме, че Сарп помни Бахар и Нисан, а Пъръл беше шокирана като разбра, че са живи. В крайна сметка, както предполагахме, Жюлиде ли е инсценирала смъртта им? Малко ми е странно как сама е успяла да направи всичко с фалшивите гробове и т.н. Струва ми се, че и този господин има пръст, това бащата на Пъръл ли е в крайна сметка?

В крайна сметка онова същество не отиде да даде кръв за изследвания, поне Хатидже вече не живее в заблуда що за човек е дъщеря й.
А какво се случи с детето на Джейда?

Много въпроси, надявам се, че не досаждаме постоянно Flowers Bouquet

# 130
  • Мнения: 724
Привет! Серията беше наистина хубава. Харесва ми, че вече показват по-хубави и щастливи моменти, че в началото беше много тежко сякаш всичко. Радвам се на отношенията между героите - понякога комични, понякога направо умилителни. Много добра работа на сценаристите.
Иначе - според мен Пъръл и чичката са инсценирали смъртта на Бахар и децата и са направили фалшивите гробове. Мисля, че Пъръл не беше шокирана от факта, че Бахар и децата са живи, защото и без това го е знаела, а от това, че Жюлиде ги е видяла. Неслучайно попита няколко пъти дали не е била пияна и дали не си е въобразила. Тоест, от тук нататък Пъръл ще се опитва по всякакъв начин да попречи на евентуална среща между Сарп и Жюлиде, за да не му каже тя, че ги е видяла. Именно затова изпадна в паника в края на епизода, когато самата Жюлиде се появи пред нея.
Иначе - мисля си, че все пак Ширин ще даде кръв. Ако не сега, то много скоро. Защото това ще бъде единственият начин отново да спечели доверието на Хатидже. Виж, за това на Енвер не знам. Защото Хатидже вече не ѝ вярва за абсолютно нищо и дори я обвини, че е откраднала нейни златни гривни, които просто не беше видяла, докато ги търсеше. Тоест, в момента Ширин е в ролята на лъжливото овчарче и няма много голям избор. Принудена е, ако иска да продължи да вреди на Бахар и Хатидже да ѝ вярва.
Много мъчно ми стана за Джейда, много. По време на пикника майка ѝ ѝ се обади да ѝ каже, че ще ѝ доведе 6-годишния ѝ син, за да го гледа за един месец. Причината не я разбрах, но и няма значение. Та Джейда толкова се въодушеви, взе голям заем от кръчмата, в която работи, обзаведе детска стая за детето, купи му играчки, но в деня, когато трябваше да дойде, разбра, че майка ѝ се е отказала и няма да ѝ го доведе. А майката на Джейда не иска тя да вижда сина си, защото работи като певица в кръчма и води такъв начин на живот, който няма да се отрази добре на детето и няма да получи добър пример. Много ми стана мъчно, защото всеки заслужава втори шанс и защото всички видяхме доброто в Джейда.
Жале пък сподели с истинския рус психиатър на Ширин за инсценировката ѝ с фалшивия психиатър. Та истинският каза на Жале, че в действителност Ширин е пред самоубийство. Колко е хубаво, когато човек сам си знае диагнозата. Лошо е, когато не взима мерки... Не разбрах само дали ако започне медикаментозно лечение, това ще ѝ попречи да даде кръв за Бахар, ако реши да го направи.

Рейтингът на снощната серия е страшен - 12.13% в основната категория, 12.80% в AB (интелигенцията) и , забележете, 13.94% в ABC1 (младите). Ако го запази до края на сезона, тоест още два-три месеца, или ако поне остане първи във вторник, най-вероятно сериалът ще има втори сезон, за добро или зло.

# 131
  • София
  • Мнения: 3 433
Привет!
Сериали, хиляди благодарности и от мен. Снощи нямах възможност да гледам, но преди малко изгледах цялата серия на турски език и каква радост изпитах, като видях, че си писал. След твоите обяснения няма нужда от руските субтитри. Сега само ще преговоря  с мишката.
Страхотен сериал, браво за високия рейтинг. Заслужава си.

# 132
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Сериали, и аз ти благодаря за помощта, която ни оказваш.

Наистина звучи по-логично чичката и Пъръл да са инсценирали смъртта на семейството на Сарп, все пак Жюлиде беше една пропаднала алкохоличка преди инцидента и няма как да е направила такова нещо сама. А дали е знаела  и е замесена, ще разберем.
И на мен много ми харесват отношенията в Сарай апартментс. Добротата на Бахар и очарованието на децата успяха да обединят тези хора и между тях да се зароди истинско приятелство. Ох, не знам ако Бахар разбере, че Ширин е "онази жена" как ще приеме новината и дали няма да поиска Енвер да се прибере при Хатидже. Не знам как би му простила, при условия, че толкова му вярваше. Аз го разбирам, няма как да кажеш такава истина на една тежко болна жена, която едва преживява с децата си и при условие, че е замесена собствената ти дъщеря. Горкият Енвер аби!!!

# 133
  • Мнения: 14 571
                    Grinning

                     Благодаря на пишещите в темата! Много,много ! Hug
                     На ЖЕНИТЕ-честит празник! Много здраве и щастие! Laughing

# 134
  • Мнения: 1 622
Честит 8-ми март момичета!  bouquet Да сте живи и здрави, щастливи и много успешни.
Аз не съм гледала още 18 и 19 серия и само ви чета. Благодаря за коментарите. Hug

Общи условия

Активация на акаунт