Отговори
# 540
  • Мнения: 4 447
Аглая, и аз бях в този вихър на омраза към Ширим преди 10-на дена. То не знам какво да и се случи на тази змия, само да не умира, че това е прекалено леко за нея. И прекалено тежко за родителите и. Иначе май се задава друг дразнител - Пърл (сякаш са ни малко).
На изтеклите снимки в интернет от предстоящата серия се вижда как хапват заедно, играят. Много е абсурдно двете жени да се намират на една маса, поне на този етап. Иначе децата са братя и сестра, те трябва да се познават. Не е задължително да се виждат често и майките да се харесват, но децата трябва да знаят един за друг, трябва да общуват.
Енвер и Хатидже са много различни в поведението си към Ширин, двете крайности, но тук не може да се каже, че се допълват. Защото когато единия вика, а другия преглъща и мълчи, не се получава средното положение с разговор, разбиране и съветване. Те имат огромна вина за положението на Ширин.
Разбира се, отстрани се коментира лесно. В реалния живот нито се сещаш веднага за минали случки, минали думи, нито можеш да гледаш отгоре на цялата ситуация и да правиш разбор. Там винаги си страна от конфликта.
Затова харесвам такива филми, в които няма идеални персонажи. Намираме кусури и на Бахар, на Ариф, на Енвер, май никого не сме пожалили.
Малко остана до утре. Радвам се, че темата се оживи!

# 541
  • София
  • Мнения: 3 488
Аглая, много си права, че Сарп до сега не е разказал за случката на кораба. Нямам спомен дали не е споделил с Енвер, когато припадна след разкопаване на гробовете и имаха дълъг разговор.  Разговорите му, обаче са повече реване и крясъци. Аз смятам, че и Сарп има  вина, в отношенията си с Ширин. Писала съм и преди, но и сега ще кажа, че той много добре разбра, че Ширин го посещава често и флиртува с него. Той не знаеше, че тя е сестра на Бахар и това му правеше удоволстнвие. Да каза веднъж, че е женен и обича жена си, но не и даде да се разбере, че не  желае да го посещава. Трябваше веднага да я натири, така както направи Ариф.  Не зная, може би много се повтарям и имам отрицателно  отношени  към Сарп, но до сега с нищо не ме трогнал. Всичките му действия, след появяването му /след оживяването му/ са необмислени и крайни. Преди това за него знаехме само от разказите на Бахар и се замислям кой е истинския и  кой идеализиран образ. Скоро прочетох при рускините, а и аз няколко пъти писах за думите на  бабата от която взеха диванчето. Та тогава тя каза на Бахар, че ще бъде нещастна, ако се ожени за Сарп. Ще видим как ще продължи сагата.
Аглая за Шерин просто не ми се пише. Какво ли не мислех за нея. Къде са сбъркали във възпитанието й Енвер и Хатидже.  Болна ли е, луда ли е, лош дух ли се е вселил в нея? Какво ли не.  Баба ми преди много години казваше - "няма нервни хора има лоши хора". Но за мен Ширин не е човек, колко да е лош - това е демон. Ще видим какво ще ни сервират СЦ с нея.
Камъче, видях сега ,че си писала и ти за Ширин. Права си, че ако я убият СЦ /въпреки, че аз отдавна и го бях
замислила/- ще бъде мъка за родителите й. Така е ! Има си хас, като в много турски сериали да я избелят накрая и нея.  Аз също се радвам, че обменяме мисли и така стигаме до истината. Сериала си заслужава. До утре.Flowers Four Leaf CloverFlowers RoseFlowers Four Leaf Clover
ПП: Сига видях в ИГ на Йозге, че сложила снимка пред  джамията "Сюлеймание" - на Сюлейман Великолепни -  там е неговия мавзолей и на Хюрем султан.


Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 21:38 от Nina NN

# 542
  • София
  • Мнения: 3 488
Привет на всички, които така увлекателно и умно пишете и които четете в темата ни !

Под тази снимка рускините са задали въпроса: "Как мислите тези двамата могат ли да бъдат заедно?"
Наистина, трудно ми е и на мен да си помисля, че Бахар ще може да живее в харем. Пъръл ще се бори със зъби и нокти и с гадости за да задържи Сарп, но Бахар още сега е силно разочарована. Какво ще стане като разбере за убийството на Йелиз? . До довечера, мили момичета и момчета.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

# 543
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Привет на всички, които така увлекателно и умно пишете и които четете в темата ни !

Под тази снимка рускините са задали въпроса: "Как мислите тези двамата могат ли да бъдат заедно?"
Наистина, трудно ми е и на мен да си помисля, че Бахар ще може да живее в харем. Пъръл ще се бори със зъби и нокти и с гадости за да задържи Сарп, но Бахар още сега е силно разочарована. Какво ще стане като разбере за убийството на Йелиз? . До довечера, мили момичета и момчета.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

Привет Nina NN

Не вярвам да могат да бъдат заедно ,но съм сигурна ,че Бахар обича Сарп и заради децата може да се пожертва.
Като гледам Бахар как е набрала,нищо хубаво не го чака Сарпчо. А като разбере за Йлиез не ми се мисли/
Пъръл в началото я показаха маааалко по милостива,но  започна да не си поплюва,чия дъщеря е ,няма как да не прилича
на онова грозно говедо Суат баща и. Да му мисли Сарп в каква каша забърка толкова народ и децата
си. Не очаквам да вземе адекватно решение. Според мен трябва да остави жените си да си живет живота
без него ,а той да се грижи за децата си. Под грижи имам впредвид финасово обезпечение,добри училища
и добър живот с майките им. И да се съберат със Ширин ,той даже и Пъръл не заслужава,макар ,че и тя е не по малка змия от Ширин.

# 544
  • Мнения: 4 447
Привет!
Някой гледа ли серията снощи? Аз да. По-точно слушах докато си вършех други неща на компютъра (бре-бре, колко съм задобряла с турския). В общи линии влачат действието, още не са погребали Йелиз. Т.е на мен и тази серия ми се видя много статична. Единствените по-силни моменти са дуелът Пърл-Бахар в кухнята и когато Бахар зашлеви Сарп. Но ми е твърде недостатъчно, да се стягат вече сценаристите.
Има нов фраг.
https://vk.com/anneannegim?z=video-70345143_456239321%2F913a016e … t_-70345143_19840
Няма да се излагам този път с превод от турски, няколко думи ми липсват в речника но то се разбира от крясъците.
Замесиха Ариф, чак сега Сарп разбира, че Земята се е въртяла докато го е нямало. И то бая обиколки е направила. Ариф "сяда на масата", влиза в главата на Сарп. Що се отнася до Бахар, там не е в в главата, там е в сърцето. Остава само Бахар да го разбере.
Имайте хубав ден!

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 11:23 от камъче

# 545
  • София
  • Мнения: 3 488
Привет на всички! Здравейте!
Епизода от снощи отново е с много висок рейтинг:


Аз, обаче очаквах да има вече развръзка. Вярно, Бахар е разочарована и много и личи, че прекрива това от децата. А децата милите, вече започнаха да усещат, че баща им не е само техен. Разбраха, че другото му семейство ще живее с тях. Свалиха дрехите, които Пъръл им беше купила. Нисан доста лошо я гледаше. Турските нрави за многоженството не са известни на децата и сигурно ще има доста да ни ги натрапват. До кога ще живеят заедно? Тягостно ми беше да гледам как се забавляват, когато беше погребението на Йелиз. Джейда, милата доста тежко прие всичко. Колкото и силна да ни я представяха, тя в тази ситуация е доста ранима. Дано издържи. Чакам превода от рускините, а и вашите коментари за серията. Интересна ми е срещата на Джейда с Емре и следващите събития,  държанието на Бахар с  децата и със Сарп и Пъръл. До кога тя ще търпи това неестествено съжителство със семейството на Сарп /харем/  и до кога ще крият от нея истината. Хубав ден.
Емре е радостен от срещата с Джейда:

Бахар разговаря с Ариф:

Децата са със старите си дрехи.

 

# 546
  • София
  • Мнения: 3 488
Камъче, здравей!
Видях, че сме писали едновременно. Много си точна. Благодаря за фрагмента. Много си права за "вълненията" на Сарп относно Ариф. Какво си мисли той, че през тези четири -пет години времето е спряло и Бахар, като вдовица е трябвало да мисли само за него, да страда, а той да живее в лукс с нова жена и да "твори" деца, а на всичко отгоре и да ревнува. Заслужи си шамара и още му трябва.
 

# 547
  • Мнения: 724
И аз гледах серията снощи. И ми хареса, определено беше по-добра от предишната. Да, не се случи кой знае какво, но имаше няколко момента, които много ми харесаха. Доста силен за мен беше моментът, в който Пъръл протегна ръка към Бахар, за да се запознаят. Бахар, съвсем естествено, я гледаше лошо и в първия момент не протегна ръка в знак на отговор, но виждайки децата и отношението им към Пъръл и близнаците, бързо се усети и изигра хубава сценка на мирно и радостно запознанство. Това беше момент на пречупване на егото и гордостта. Но постъпката ѝ беше с една дума - ГОЛЯМА. Даде пример на децата (за кой ли път отличен) и вместо да напрегне обстановката още повече, я омекоти, за което ѝ свалям шапка. Пролича си колко ѝ е бил труден целият този театър, когато излезе навън и зашлеви така благозвучния шамар на Сарп. Много силна сцена, според мен.
Друг силен момент беше, когато Джейда почисти кръвта на Йелиз, останала по пода в апартамента на Бахар. Голяма символика имаше и в лисването на кофата с вода по стълбите на блока, много ми харесаха тези сцени. Затрогващо бе и изпълнението ѝ в кръчмата. Двете песни, които звучаха по времето на тези сцени - "Oyle Bir Yerdegim Ki" и "Vay", бяха много хубави.



Изобщо серията беше изпълнена с много символика и скрит замисъл. Не е за подценяване фактът, че Бахар се възползва от правото си на един телефонен разговор, обаждайки се на Ариф. Първо набра Енвер, но затвори и след това се обади на Ариф. Да, той я излъга, но преди това научи, че ако Бахар научи за смъртта на Йелиз, няма да остане при Сарп и животът ѝ ще бъде изложен на опасност. Другият хубав знак, който получи Ариф, беше, когато Емре му спомена за Бахар и вметна, че доколкото знае, мъжът ѝ е починал. Тоест, Ариф разбра, че пред Емре Бахар е споделила, че Сарп е мъртъв. Изобщо все хубави знаци за Ариф имаше в тази серия, пък и в трейлъра за 48-а се загатва за още. Накратко - в него Нисан казва, че батко ѝ Ариф ѝ липсва и иска да му се обадят, а след това Сарп пита Бахар какво я свързва с Ариф. Бахар му отговаря, че не го засяга - така, както нея не я е засягат отношенията му с Пъръл. Тоест, Бахар един вид сравни отношенията на Сарп с Пъръл със своите с Ариф, което много ме радва. Пропастта между Бахар и Сарп става все по-голяма и бавно, но сигурно, двамата се разделят един от друг. Иначе финалната сцена, в която Бахар, децата и Сарп скачаха щастливи на батута, според мен беше по-скоро с цел да бъде на фона на погребението на Йелиз, отколкото да покаже семейното им щастие, каквото всъщност отдавна няма.

# 548
  • София
  • Мнения: 3 488
Сериали, хиляди благодарности за прекрасния анализ, точните и умни заключения. Много неща ми се изясниха и с голямо желяние отново ще изгледам серията. Много ти благодаря, много си ценен за темата ни. Моля те не го приемай за комплимент, това е самата истина. Хубав ден ти желая.Flowers Four Leaf CloverFlowers RoseFlowers Four Leaf Clover
Специално за теб една прекрасна Бахар / иска ми се да мечтае за Ариф/

# 549
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Здравейте, не съм писала скоро, защото не искам да създавам раздори с различното ми мнение и не споделям всеобщата неприязън към Сарп. Не мога да кажа, че съм „на негова страна”, писала съм вече за това, но не споделям и крайните анти Сарп настроения. Като потвърждение за двойните стандарти ще задам един въпрос с уточнението, че не съм гледала серията. От вашите споделяния рязбирам, че Ариф също не е казал на Бахар за Йелиз, защото „се страхува за нея и децата”. Защо се оправдава и разбира неговото мълчание, а това на Сарп - не. Със сигурност неговите мотиви са същите, а и той много по-добре от Ариф знае с кого си има работа и колко голяма е опасността. От друга страна, Ариф пък много по-добре знае колко близки бяха Йелиз и Бахар и колко тежко ще преживее тя смъртта й. Сарп не познаваше Йелиз, не знаеше за приятелството им. Първото, което разбра е, че някаква съседка на Бахар е убита и чак в последствие, когато децата разказваха за нея, се усъмни, че убитата не е просто съседка, а близка на Бахар и децата. Просто се оитвам да бъда обективна. Това, което ме дразни в Сарп е нерешителността му към Ширин, а сега и към Пъръл, но не мога да не видя обичтта му към Бахар и децата и не мога да го укорявам за всичко. Както това с подаръците - напълно нормална реакция според мен, всеки би го направил. Не с цел да подкупва, а просто да компенсира. Очаквам превода с нетърпение.

# 550
  • Мнения: 724
Здравейте, не съм писала скоро, защото не искам да създавам раздори с различното ми мнение и не споделям всеобщата неприязън към Сарп. Не мога да кажа, че съм „на негова страна”, писала съм вече за това, но не споделям и крайните анти Сарп настроения. Като потвърждение за двойните стандарти ще задам един въпрос с уточнението, че не съм гледала серията. От вашите споделяния рязбирам, че Ариф също не е казал на Бахар за Йелиз, защото „се страхува за нея и децата”. Защо се оправдава и разбира неговото мълчание, а това на Сарп - не. Със сигурност неговите мотиви са същите, а и той много по-добре от Ариф знае с кого си има работа и колко голяма е опасността. От друга страна, Ариф пък много по-добре знае колко близки бяха Йелиз и Бахар и колко тежко ще преживее тя смъртта й. Сарп не познаваше Йелиз, не знаеше за приятелството им. Първото, което разбра е, че някаква съседка на Бахар е убита и чак в последствие, когато децата разказваха за нея, се усъмни, че убитата не е просто съседка, а близка на Бахар и децата. Просто се оитвам да бъда обективна. Това, което ме дразни в Сарп е нерешителността му към Ширин, а сега и към Пъръл, но не мога да не видя обичтта му към Бахар и децата и не мога да го укорявам за всичко. Както това с подаръците - напълно нормална реакция според мен, всеки би го направил. Не с цел да подкупва, а просто да компенсира. Очаквам превода с нетърпение.
И аз не упреквам чак толкова Сарп, смятам че до голяма степен е жертва на така стеклите се обстоятелства, но и наистина на нерешителността си - ако беше категоричен и твърд спрямо Ширин в миналото, вероятно нямаше да се стигне до всичко това сега. Пък и просто в сравнение с Ариф, Сарп определено бледнее. Друг е въпросът към кого също така накланят везните СЦ - съзнателно или не, умишлено или не. Смятам, че ако Ариф беше казал на Бахар за смъртта на Йелиз, щеше да се изтълкува като начин да я отдалечи от Сарп и да я настрои срещу него. Тоест, щеше да бъде подло от негова страна и нямаше да съответства на това, което сме видели от него досега - лоялен и достоен. Пък и начинът, по който Сарп предпазва Бахар и децата, е много по-рискован, опасен и често необмислен от този, по който ги защитава Ариф, ако трябва да сме честни. 
Благодаря, Нина, радвам се, че съм от помощ!

# 551
  • София
  • Мнения: 3 488
Здравейте!
Серената, съжалявам, че това което пишем за Сарп / особено аз/, не ти допада. Аз не съм тактична като другите и може би доста споделям, че той не ми харесва,  но това според мен не е повод да не пишеш. Ти ми липсваш много, защото в спора се ражда истината, а и доста неща се виждат по различен начин. Това е хубавото на този сериал, че ни кара  да се замисляме за житейските ситуации /било положителни или отрицателни/ и да си правим изводи.
Серената, аз също не съм гледала преведената серия и, да Ариф също премълча за убийството на Йелиз. Може пак да ти прозвучи като оправдание, но много е трудно да се съобщи такава "новина" по телефона. В Германия и в много други страни трагедийте от катастрофи, убийства и др. се съобщават от група психолози, които посещават семействата и близките в домовете им. Мисля, че вече и в България има такива групи. Аз бях сигурна, че на Ариф ще му бъде много трудно да й съобщи по телефона, а най-вече защото знае колко тежко ще го приеме Бахар и колко непредвидими ще са последствията. Още нещо, това, че Сарп е нерешителен е абсолятно вярно, но аз не мога да сложа на едно ниво Ширин и Пъръл. Ширин до случката на кораба е само една девойка, която явно флиртува с нега, при това е малолетна, а той е женен и е редното веднага да предотврати нейните желания..  С Пъръл е друго - тя е негова жена, има две деца и доста преживяни години. Богатството  - къщите, колите луксозния живот, всичко е нейно. Ако той имаше намерение да се раздели с нея, щом толкова обича Бахар и децата, до сега да  е напуснал и да се спасява със старото си семейство. Какво прави той,  остави Пъръл във вилата, легна с нея /въпреки, че Дорукчо се намести между тях / и си създаде харем.  Това е само една от многото му нерешителни постъпки и както казват рускините  мъжът във вилата е Бахар. За сега хубава вечер и до скоро.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover
Ариф, след разговора му с Бахар по телефона.

Защо ли Йозге е прегърнала магарето?

# 552
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Здравейте,

Изгледах серията и мнението ми си остава същото, както и преди и каквото много пъти съм споделяла. Може и да стана досадна, но ще го напиша пак. Аз категорично все още не мога да заема страна - Сарп или Ариф, тъй като не избирам мъж за себе си Smile, а се опитвам да гледам ситуацията през очите на Бахар и единственото, което ми е важно е на финала тя и децата да са щастливи. Според мен тя не е готова да направи своя избор на този етап. Без съмнение Бахар обича Сарп и това е онази голяма всепоглъщаща любов, която включва всички лица на тази емоция - влюбване, страст, любов, обич, приятелство... На този етап приятелството и доверието вече почти ги няма, но всичко останало е дълбоко в сърцето на Бахар. Всички тези изблици не са само натрупано напрежение - това е типичен нервен изблик на наранена жена, която все още много, много обича, изблик на страст и желание ако щете...
При Ариф нещата са съвсем различни - там се зароди приятелство и доверие, което прерастна в обич, като искрена обич към приятел. Влюбване нямаше, за страст пък изобщо не може да става и дума.
Та на финала - за да е щастлива Бахар трябва или искрено да прости на Сарп и да бъде с него, или да го изтръгне от сърцето си и да продължи с Ариф. Което и от двете да изберат сценаристите ще съм доволна, но не и да я принудят да направи избор сега или когато все още не е готова за това...
Между другото напоследък забелязвам много слабости в сценария - така и не станахме свидетели на един нормален и откровен разговор между Сарп и Бахар, което е най-естественото да се случи и трябваше да бъде един от най-ключовите моменти според мен. Разговор, в който той да й разкаже всичко от самото начало - от Ширин, инцидента и т.н. Бахар знае, че ги е смятал за мъртви и толкова. Кога от кого разбра, така и не стана ясно. Енвер деде и той вече "забрави" прочетеното в дневника на Ширин, забравиха, че Ширин ги води на "гробовете" на Бахар и децата. Уж Ширин излъгала, че са мъртви, а Мюнир знаеше, че гробовете са празни (когато заравяше майката го каза)... и все такива "дребни" несъответствия, които в реалния живот няма как да се случат и "забравят".

# 553
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Здравейте,

Изгледах серията и мнението ми си остава същото, както и преди и каквото много пъти съм споделяла. Може и да стана досадна, но ще го напиша пак. Аз категорично все още не мога да заема страна - Сарп или Ариф, тъй като не избирам мъж за себе си Smile, а се опитвам да гледам ситуацията през очите на Бахар и единственото, което ми е важно е на финала тя и децата да са щастливи. Според мен тя не е готова да направи своя избор на този етап. Без съмнение Бахар обича Сарп и това е онази голяма всепоглъщаща любов, която включва всички лица на тази емоция - влюбване, страст, любов, обич, приятелство... На този етап приятелството и доверието вече почти ги няма, но всичко останало е дълбоко в сърцето на Бахар. Всички тези изблици не са само натрупано напрежение - това е типичен нервен изблик на наранена жена, която все още много, много обича, изблик на страст и желание ако щете...
При Ариф нещата са съвсем различни - там се зароди приятелство и доверие, което прерастна в обич, като искрена обич към приятел. Влюбване нямаше, за страст пък изобщо не може да става и дума.
Та на финала - за да е щастлива Бахар трябва или искрено да прости на Сарп и да бъде с него, или да го изтръгне от сърцето си и да продължи с Ариф. Което и от двете да изберат сценаристите ще съм доволна, но не и да я принудят да направи избор сега или когато все още не е готова за това...
Между другото напоследък забелязвам много слабости в сценария - така и не станахме свидетели на един нормален и откровен разговор между Сарп и Бахар, което е най-естественото да се случи и трябваше да бъде един от най-ключовите моменти според мен. Разговор, в който той да й разкаже всичко от самото начало - от Ширин, инцидента и т.н. Бахар знае, че ги е смятал за мъртви и толкова. Кога от кого разбра, така и не стана ясно. Енвер деде и той вече "забрави" прочетеното в дневника на Ширин, забравиха, че Ширин ги води на "гробовете" на Бахар и децата. Уж Ширин излъгала, че са мъртви, а Мюнир знаеше, че гробовете са празни (когато заравяше майката го каза)... и все такива "дребни" несъответствия, които в реалния живот няма как да се случат и "забравят".

serenata
Подкрепям мнението ти  и аз по горе писах,че Бахар обича Сарп и на този етап едва ли би взела правилно
решение с кой да е Ариф или Сарп. Но и това забатачване и протакане на сценаристите за изясняване
на отношенията им Сарп Бахар ме изнервя. Те двамата объркаха още повече децата. Бахар със
това идеализиране ,а Сарп със неадекватното си състояние ,в което и той се намира. Упреквам Сарп
за Ширин ,че и той има вина тя да се държи така с него. Той нито един път не я изгони като ходеше
при него в магазина ,казваше ,че обича Бахар ,но не застана серьозно срещу нея и да я изгони. Няма
смелост да седне до Бахар и да и разкаже както ти казваш за кораба. Хубав ден на всички

# 554
  • Мнения: 4 447
Серената, да не си си и помислила да спреш да пишеш, само защото понякога сме на различни мнения. Да не сме деца, я! Пък и май и мненията ни не са много различни.
Аз не съм догледала серията на руски, та някои моменти са ми убягнали, по-късно ще го направя. Сега само искам да коментирам нещо за Ширин, което вярвам няма да ви хареса, но пък ще го кажа.
Става въпрос за упреците към Сарп, че не е заел категорична позиция по отношение на Ширин. Аз пък тук не го обвинявам. Той е харизматичен мъж, свикнал с женското внимание. Често се случва в реалния живот, предполагам и много от вас ще потвърдят, на работното място да се "флиртува" с клиенти - някой комплимент, усмивчица, покана за покупка, дребни обещанийца -  кога като търговски трик, кога просто такъв типаж човек. Но нормалните хора не го приемат за истински флирт, а за нещо нормално в общуването (остава ти доброто настроение, тръгваш си с покупка или минимум усмивка от магазина)
Да, Сарп забеляза, че Ширин му обръща повече внимание, но може ли да е сигурен в това? Дали пък не си въобразява? Може да си е такова момиче, може той да си въобразява, що за самочувствие да си мислиш, че някой е влюбен в теб само, защото си го срещнал 4-5 пъти на работа? Нормално човек не си мисли, че някой ей сега ще му се хвърли на врата, готов да извърши нещо лошо защото не си откликнал на настроението му. На нормален човек и през ум не му минава нещо подобно! Именно затова не виня Сарп по отношение на Ширин до случката на кораба. После вече трябваше да си отваря очите на 4.
Какво се случи след като я срещна след 4дини.
Беше и бесен. Но каза, че и е простил. Пак добре. Решил е да продължи да живее, семейството му е мъртво.
Но после, когато разбра, че са живи, че отново Ширин е виновна за множеството недоразумения - е, стига вече. Не трябваше да позволява да го шантажира. Трябваше да я сложи на място и с най-голямото оръжие - истината, да тръгне напред. Но не го направи. Стана причина за непростими и непоправими събития.
Въпреки, че ми иде да удуша Ширин, смятам че тя наистина има сериозни психични отклонения. Доколко я извиняват не знам, не съм доктор (ще видим накрая какво лечение ще и предпишат) но определено не е само лошотия. Болна е.
След случилото се на кораба тя е направила истински опит за самоубийство. Вероятно това е отключило болестта и. И точно тогава е трябвало да се вземат мерки за нейното психично заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт