Отговори
# 525
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Благодаря за превода момичета,Сарп се оплете още повече. Не зная какво ще се случи когато Бахар научи ,че Елиз приятелката и е убита.

# 526
  • София
  • Мнения: 3 462
Камъче, благодаря за превода!
Вече става по ясно за нас, а и  Бахар ще разбере от мълчанието на Ариф, че нещо лошо се е случило. Вероятно той ще спести истината и пак доста ще чакаме - може би в по следващата серия. Голям минус за Сарп и това, че прекалено обгрижва децата няма да му помогне. Дано СЦ не прекаляват с това завоалиране, което няма да помогне на никой. Вече се чувства как Бахар ще избухне /тя вече заши звучен шамар на Сарп/ когато разбере, че Сарп отново излъга. Интересно дали Ариф ще каже истината? Дали ще премълчи и как ще постъпи? Лека вечер.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

# 527
  • Мнения: 4 447
Ариф според мен няма да излъже Бахар. Няма да и каже директно, но ще се опита да измести разговора , или ще се направи, че връзката се разпада, нещо такова си мисля. Или пък ще мълчи, ще му се разтрепера гласа, но Бахар трябва да се сети някак.
Що се отнася до Сарп, ситуацията му е толкова абсурдно смешна, че нямам думи. Иначе играта му с децата е искрена, той ги обича. Значи ... обажда се той на бившата си жена и и казва да са внимателни, че са в опасност. От операцията до "отвличането са минали минимум 3-4 седмици, даже месец -два, като се има предвид, че Бахар започна и работа. И той хич нищо да не е проучил за тях? За това къде и с кого живеят? През ум не му минава, че Бахар може да си има някого, че не разчита на него. През това време да беше се обяснил. Ама йок, неговата безопасност видите ли! Тези няколко дни докато са заедно в една къща са много необходими и за Бахар и за децата. Така приказката ще свърши и за Бахар, която разказвайки на децата си колко е прекрасен баща им, сама се е оплела в нея. Много неща са се случили, двамата са напълно променени.
И още нещо си спомням от срещите на Сарп и Енвер. Когато разказваше на Енвер, че е изпратил Мунир с пари, да ги подпомогне и да им каже ДА НЕ ГО ЧАКАТ. Значи, дори да са били живи, той е имал намерение да не се връща веднага заради своята безопасност. Страхливец!
Пърл си показва рогцата. Жалка е, не ми се мисли какви ще ги натвори и тя. Изобщо вмъкването на Пърл, Суат Назир, Мунир ми е много неествествено.
Иначе, Сериали, не се дразни на семейната идилийка. Такава всъщност нямаше. Децата са си деца, Бахар не би им помрачила щастието да се порадват на баща си. Но Сарп не можа а я усмихне, не видя пламък в очите и, тепърва осъзнава колко много разстояние ги дели.
Някъде бях прочела, че ако Бахар и Сарп не се съберат, Ширин ще е победила. Може така да изглежда на пръв поглед, но тя е никога, ама никога не може да бъде щастлива. Победата на Бахар ще бъде да намери отново щастието и да остане вярна на себе си. Наказанието на Ширин ще бъде щастието на Бахар.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 22:22 от камъче

# 528
  • Мнения: 1 629
Здравейте, аз пък си признавам, че още не съм изгледала серията. Като ви чета вас и рускините и нещо нямам желание да я гледам все още.
Благодаря за фрагман. Радвам се, че Бахар се е обадила на Ариф. Ще разбере тя накрая къде зимуват раците 😂.
Сарп изобщо не искам да го коментирам вече. Никога не ми е бил симпатичен.

# 529
  • София
  • Мнения: 3 462
Камъче, благодаря ти за точния, изчерпателен и за мен много, много верен анализ на случващото се. Нямам какво да кажа повече. Всичко, което си написала го споделям и подкрепям.  Благодаря ти и до скоро. Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

# 530
  • Мнения: 5 688
Здравейте Hug
Ще цитирам Камъче, много точни думи, много ми допадат. Hands V
"Победата на Бахар ще бъде да намери отново щастието и да остане вярна на себе си. Наказанието на Ширин ще бъде щастието на Бахар." Heart Exl

Достатъчно подробно сте писали за ситуацията около семейната среща и Сарп. Hands Clap Аз искам само един щрих да допълня. Никак не ми хареса рога на изобилието от играчки, дрехи и т.н., с който Сарп затрупа децата. Те са свикнали да ценят и най-малкото нещо и знаят с какъв труд, усилия, даже и с въображение майка им винаги  е намирала начин да им достави радост. Heartpulse Не случайно и двете деца казаха по нещо много съществено на баща си. Нисан му разказа как майка и е направила роклята за сватбата на леля и Йелиз.Gift Heart А Дурук много убедено каза на Сарп, че играчките са много и трябва да даде на другите деца, на него му стигат и по-малко.Heartpulse
Паралелът между начина, по който Бахар и Сарп изпълняват желанията на децата и им доставят радост бе много силен.
Иначе и за мен серията бе тягостна.Дано следващата не е такава. В Емре ми е надеждата Relaxed

# 531
  • Мнения: 4 447
Oncee, всички деца са страхотни учители. С тях не може да си неискрен, веднага улавят престорената любезност и фалшива обич. Те ни правят по-добри. Нисан и Дорук пък в частност са просто прелест! Когато Нисан се суетеше около новите рокли за момент си помислих дали няма да бъде изкушена от богатството на баща си и да бъде използвана срещу Бахар в някой момент. Но реакцията и беше естествена. Та кое момиченце няма да се зарадва на рокличките, особено като се има предвид, че винаги е била лишавана? Но връзката им с Бахар е здрава и мисля, че подобно нещо няма да се случи. Пък и аз разчитам Назир да си спази обещанието и да ги фалира хубавичко.
Емре е новата сюжетна линия за следващите епизоди. Замислих се за казаното от Сериали за Джейда, че не е типичната борбена жена, каквато я знаем. Всъщност съм съгласна с него, но пък в такива случаи влизам в ролята на адвокат, малко с нежелание. Йелиз издъхна в ръцете и. Да не дава Господ някой да разбира какво точно изпитание е това. И изобщо срещата със смъртта влияе различно на хората. Уж слаби хора стават като стълбове, а силни се прекършват като вейки. Едно е сигурно, нищо няма да бъде същото. Все пак да се стяга в кръста, както казват (а забелязали ли сте какво кълчене прави докато върви, хихи?), че ако и при срещата с Емре е пак същата ревла, няма да и адвокатствам.
Иначе в миналата серия действието се развиваше от момента на "спасяването" до към обяд на следващия ден. Така че има време всички да се окопитят.
Сега се светнах защо серията на всички ни се е видяла скучна. Ами нямаше сцени Ариф - Бахар!

Последна редакция: нд, 27 яну 2019, 00:22 от камъче

# 532
  • Мнения: 147
Може ли да попитам къде го има сериала с бг субтитри след 11 епизод?

# 533
  • Мнения: 4 447
Славей, доколкото знам след 11 серия няма превод на български. Не знам и кой е екипът, който го превежда.

# 534
  • София
  • Мнения: 3 462
Привет!
Седмичния рейтинг:
1.   Diriliş Ertuğrul   TRT 1   % 15,03   % 30,34   12,15 Milyon
2.   Bir Zamanlar Çukurova   ATV   % 12,65   % 27,11   10,22 Milyon
3.   Kadın   FOX TV   % 12,47   % 26,57   10,08 Milyon
4.   Çukur   SHOW TV   % 11,25   % 23,05   9,09 Milyon
5.   Sen Anlat Karadeniz   ATV   % 10,99   % 22,65   8,88 Milyon
6.   Arka Sokaklar   KANAL D   % 10,28   % 22,25   8,31 Milyon
7.   Söz   STAR TV   % 9,29   % 19,00   7,51 Milyon
8.   O Ses Türkiye 2018   TV8   % 8,89   % 19,51   7,18 Milyon
9.   Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz   ATV   % 8,13   % 19,07   6,57 Milyon
10.   Savaşçı   FOX TV   % 7,19   % 15,09   5,81 Milyon
11.   Gülperi   SHOW TV   % 6,25   % 13,58   5,05 Milyon
12.   Yasak Elma   ATV   % 6,15   % 12,55   4,97 Milyon
13.   İkizler Memo - Can   KANAL D   % 6,13   % 13,74   4,95 Milyon
14.   Elimi Bırakma   TRT 1   % 5,48   % 11,67   4,43 Milyon
15.   Bizim Hikaye   FOX TV   % 5,35   % 11,12   4,32 Milyon
16.   Müge Anlı İle Tatlı Sert   ATV   % 5,21   % 24,49   4,21 Milyon
17.   Avlu   STAR TV   % 5,21   % 11,13   4,21 Milyon
18.   Kızım   TV8   % 5,15   % 11,15   4,16 Milyon
19.   Kardeş Çocukları   STAR TV   % 5,03   % 10,67   4,06 Milyon
20.   Zuhal Topal'la Sofrada   FOX TV   % 5,00   % 16,53   4,04 Milyon

"Жена" отново е на трето място, което е похвално и се гледа доста в Турция. Съжалявам, че при нас се преведоха само 11 серии и много, които не ползват руски език се отказаха. Дано групите от ФБ започнат отново да превеждат.

Превод от руски на преразказа на 47-ми епизод.
Джейда е опустошена от смъртта на Йелиз, но ще срещне някой /вероятно Емре/, което никога не е очаквала. Хатидже, Енвер и Ариф се притесняват много за Бахар, защото не получават никакви новини от нея. Въпреки че Ариф е гневен от случилото се, единственото му желание е Бахар и децата да са в безопасност.
С пристигането в планинската къща на Пъръл с децата си всички са шокирани. Единственото нещо, което Бахар поставя като условие е, че тя не  може да стои повече така, сякаш всичко е наред и иска да се свърже със своите.
Хубав ден и до скоро.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 16:17 от Nina NN

# 535
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Привет!
Седмичния рейтинг:
1.   Diriliş Ertuğrul   TRT 1   % 15,03   % 30,34   12,15 Milyon
2.   Bir Zamanlar Çukurova   ATV   % 12,65   % 27,11   10,22 Milyon
3.   Kadın   FOX TV   % 12,47   % 26,57   10,08 Milyon
4.   Çukur   SHOW TV   % 11,25   % 23,05   9,09 Milyon
5.   Sen Anlat Karadeniz   ATV   % 10,99   % 22,65   8,88 Milyon
6.   Arka Sokaklar   KANAL D   % 10,28   % 22,25   8,31 Milyon
7.   Söz   STAR TV   % 9,29   % 19,00   7,51 Milyon
8.   O Ses Türkiye 2018   TV8   % 8,89   % 19,51   7,18 Milyon
9.   Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz   ATV   % 8,13   % 19,07   6,57 Milyon
10.   Savaşçı   FOX TV   % 7,19   % 15,09   5,81 Milyon
11.   Gülperi   SHOW TV   % 6,25   % 13,58   5,05 Milyon
12.   Yasak Elma   ATV   % 6,15   % 12,55   4,97 Milyon
13.   İkizler Memo - Can   KANAL D   % 6,13   % 13,74   4,95 Milyon
14.   Elimi Bırakma   TRT 1   % 5,48   % 11,67   4,43 Milyon
15.   Bizim Hikaye   FOX TV   % 5,35   % 11,12   4,32 Milyon
16.   Müge Anlı İle Tatlı Sert   ATV   % 5,21   % 24,49   4,21 Milyon
17.   Avlu   STAR TV   % 5,21   % 11,13   4,21 Milyon
18.   Kızım   TV8   % 5,15   % 11,15   4,16 Milyon
19.   Kardeş Çocukları   STAR TV   % 5,03   % 10,67   4,06 Milyon
20.   Zuhal Topal'la Sofrada   FOX TV   % 5,00   % 16,53   4,04 Milyon

"Жена" отново е на трето място, което е похвално и се гледа доста в Турция. Съжалявам, че при нас се преведоха само 11 серии и много, които не ползват руски език се отказаха. Дано групите от ФБ започнат отново да превеждат.

Превод от руски на преразказа на 47-ми епизод.
Джейда е опустошена от смъртта на Йелиз, но ще срещне някой /вероятно Емре/, което никога не е очаквала. Хатидже, Енвер и Ариф се притесняват много за Бахар, защото не получават никакви новини от нея. Въпреки че Ариф е гневен от случилото се, единственото му желание е Бахар и децата да са в безопасност.
С пристигането в планинската къща на Пъръл с децата си всички са шокирани. Единственото нещо, което Бахар поставя като условие е, че тя не  може да стои повече така, сякаш всичко е наред и иска да се свърже със своите.
Хубав ден и до скоро.Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

Бахар едва ли в този епизод ще научи за Йелиз,но научи ли тежко му на Сарп

# 536
  • София
  • Мнения: 3 462
Привет!
Аглая, много си права, че Сарп трябва да си получи заслуженото. С лъжи, завоалиране на истината нищо няма да спечели.  Крайно време е Бахар да научи, но дали ще е в следващия епизод не е сигурно. СЦ доста забавят развръзката - съвсем по турски маниер. Мисля, че вече и при децата е преминала еуфорията и те са тъжни. Не ми се иска те да са потърпевши, но наистина децата, както казва камъчето, са най-чувствителни и добре разбират ситуацията. Снимката е много показателна, че вече е преминала огромната им радост :

Хубава вечер и до скоро - утре е нашата вечер. Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

# 537
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Привет!
Аглая, много си права, че Сарп трябва да си получи заслуженото. С лъжи, завоалиране на истината нищо няма да спечели.  Крайно време е Бахар да научи, но дали ще е в следващия епизод не е сигурно. СЦ доста забавят развръзката - съвсем по турски маниер. Мисля, че вече и при децата е преминала еуфорията и те са тъжни. Не ми се иска те да са потърпевши, но наистина децата, както казва камъчето, са най-чувствителни и добре разбират ситуацията. Снимката е много показателна, че вече е преминала огромната им радост :

Хубава вечер и до скоро - утре е нашата вечер. Flowers Four Leaf CloverFlowers TulipFlowers Four Leaf Clover

Привет Nina NN
Бахар много идеализираше Сарп пред децата си и когато се сблъскват със един друг татко,а не този който са очаквали ,очаквам да има реакция и срещу майка им. Нисан е по голяма и ще разбере по бързо що за
баща е Сарп. Аз пък се ядосвам и на това,че до сега на никой не каза как тая змия Ширин го преследваше как направи скандал на кораба ,и как
тя е причината да се обърне живота на цялото нейно и негово семейство на 360градуса. За последния епизод
не ми хареса тази идилия на семейство. Хубава вечер на всички фенки на сериала.

# 538
  • София
  • Мнения: 3 462
Аглая, привет!

"Аз пък се ядосвам и на това,че до сега на никой не каза как тая змия Ширин го преследваше как направи скандал на кораба ,и как тя е причината да се обърне живота на цялото нейно и негово семейство"

Аглая в последната серия, когато Енвер деде, Ариф и Ширин с колата отиваха при Суат за да издирват Бахар и децата, Ширин задаваше непрекъснато въпроси: Кога е умряла Йелиз- веднага или в болницата? Кой ще гледа нейните децата? Къде е майка й? Кой ще извърши погребението?. Енвер деде не издържа, вбеси се и започна да крещи на Ширин, че тя е виновна за всичко. Тя е виновна за нещастието на Сарп. Тя е виновна за това, че Бахар е останала без съпруг, а децата без баща. Тя е виновна и за това, че невинна жена е убита. Ширин наистина, отдавна заслужаваше да чуе това порицание, но тя заслужава много повече да страда и дано в скоро време видим това.
Ариф щеше да набие Суат, а той след това изхвърли Ширин и тя скомфузено се  измуши от стаята, което ми достави огромно удоволствие.

# 539
  • Остров Кос
  • Мнения: 51
Аглая, привет!

"Аз пък се ядосвам и на това,че до сега на никой не каза как тая змия Ширин го преследваше как направи скандал на кораба ,и как тя е причината да се обърне живота на цялото нейно и негово семейство"

Аглая в последната серия, когато Енвер деде, Ариф и Ширин с колата отиваха при Суат за да издирват Бахар и децата, Ширин задаваше непрекъснато въпроси: Кога е умряла Йелиз- веднага или в болницата? Кой ще гледа нейните децата? Къде е майка й? Кой ще извърши погребението?. Енвер деде не издържа, вбеси се и започна да крещи на Ширин, че тя е виновна за всичко. Тя е виновна за нещастието на Сарп. Тя е виновна за това, че Бахар е останала без съпруг, а децата без баща. Тя е виновна и за това, че невинна жена е убита. Ширин наистина, отдавна заслужаваше да чуе това порицание, но тя заслужава много повече да страда и дано в скоро време видим това.
Ариф щеше да набие Суат, а той след това изхвърли Ширин и тя скомфузено се  измуши от стаята, което ми достави огромно удоволствие.


Nina NN
Да това го  видях ,но от Енвер,Сарп до сега не е разказал как тя го преследваше,и как още тогава се правеше
на смутена ученичка. Казваше ,че обича Бахар и толкова един път не я изгони ,не промени тона на общуване с нея. Още тогава Сарп не ми хареса на мен като отношение към Ширин. Ако Сарп е разказвал ,явно съм пропуснала. Енвер не пропуска да говори на Ширин за разлика от Хатидже. Толкова поразии направи това животно,че даже стигна да каже на баща си
за парите които майка и взе от Сарп,да ги противопостави един срещу друг  . Тя е безкруполна лъжкиня и не е
никак луда когато трябва да се измъкне от дадена ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт