Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 43

  • 53 069
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 58
Момичета аз пия сорбифер и витамени и гледам да има поне 3 часа от приема на едното и другото само че тази вечер нз какво ми стана и се обърках вместо витамина пак изпих желязото а трябваше да пия витамина дали пречи че съм пила желязото едно след друго

# 361
  • Мнения: 1 966
Пами,
По принцип осцилококциум е хомеопатичен продукт и не би трябвало да има проблем да се приема от бременни. Ето какво намерих в нета за него "Не се очаква неблагоприятен ефект по време на бременност и кърмене, тъй като системната експозиция е пренебрежимо малка". Все пак питай и в аптеката.

Симона,
Не виждам особен проблем, че си взела двойна доза. Може би няма да се усвои толкова добре, колкото ако има по-долям интервал, но не мисля че има нещо притеснително от такова еднократно объркване.

# 362
  • Мнения: X
Една-две капчици вит. С в носа, помага много при бременни със запушен нос или хрема.

# 363
  • Мнения: 13
Здравейте!Бременна съм в 19 г.с.Днес съм с болки в гърлото и отпадналост.Личната лекарка ми изписа Авирон Рапид и витамин С.Някоя от вас приемала ли е Авирон по време на бременност ?

# 364
  • Мнения: X
Аз съм го пила, но не като бременна. Мисля, че беше хомеопатично, пиеше се май по схема и действа малко бавничко, но си спомням, че ми помогна. Все пак лекар знае най-добре, предполагам, че щом ти го е изписал е ок.

# 365
  • Мнения: X
Не съм го чувала досега, но ако прочетеш листовката ще видиш, че това са естествени витамини, спомагащи имунната система и не пише нищо за противопоказания. Аз лично не видях нещо притеснително.
Бързо оздравяване! Simple Smile

# 366
  • Мнения: 13
Благодаря ви момичета.Леко бременеене на всички! ❤

# 367
  • Мнения: 754
Здравейте! В 9 г.с. съм и от вчера имам кафеникаво зацапване... освен това съм и с предишен спонтанен аборт, предполагам ме водят рискова отвсякъде Sad За щастие днес ме видя следящата ми докторка - всичко е наред с бебчето, отговаря си, сърчицето бие, няма отлепвания на сака или нещо друго...прати ме вкъщи с една торба лекарства иии трябва да се опитам да съм спокойна. (Което е много трудно, дали не си изкарах акъла снощи?). Както и да е, исках да попитам дали някоя от вас е приемала едновременно и Дуфастон, и Утрогестан вагинално? И двете са ми изписани за 14 дни, а мислех, че е или едното, или другото. Не съм изследвала прогестерон, но ще си ги вземам, за да спре зацапването. Благодаря!

# 368
  • Мнения: 592
Аз съм инвитро и съм приемала и дуфастон ( перорално, т.е. през устата) и утрогестан ( вагианлно) от преди да забременея до края на 3 месец. Не е нещо необичайно да ги изписват едновременно.

# 369
  • Мнения: X
Не знам дали е обичайно и двете, но мога да кажа за Утрогестана да не го спираш след 14 дни. Аз съм била на Утрогестан и не се спира от раз, защото може да доведе до ново кървене. Спирането е по схема и то минимум след 12-та седмица, аз даже в края на 13-та започнах да ги намалявам.

# 370
  • Мнения: 592
И друг път в темата съм чела че утрогестана го спирате по схема. На мен др Стаменов ми го спря от раз и не съм имала проблеми след спирането.

# 371
  • Мнения: 16 871
Освен това кървенето може да е от имплантирането, от развитието на плацента, а не да е свързано с недоттиг на прогестерон. Един кръвен тест ще покаже има ли реална нео0ходимост да се приема ✌ а за спиране на кървене дават вит. К или вит. Ц ✌

# 372
  • Мнения: X
И друг път в темата съм чела че утрогестана го спирате по схема. На мен др Стаменов ми го спря от раз и не съм имала проблеми след спирането.
Възможно, но това не значи, че при всеки ще е така.

# 373
  • Мнения: 754
Благодаря ви за отзивите! Хм,  може би ще взема да го изследвам, но какво да правя с назначената терапия междувременно...
P.S. преди бременностите, дълго време имах зацапване в лутеалната фаза, все се канех да го изследвам - няма да се учудя да ми е нисък, май това му е едно от проявленията.

# 374
  • Мнения: 16 871
Утре сутринта го пусни и след 3-4 часа ще имаш отговор на въпроса Wink

Общи условия

Активация на акаунт