Забременели след ин витро - Тема 41

  • 75 111
  • 741
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 967
Нандин, много кофти.
Все пак най- важното е, че си го открила и с лекарства може да се контролира.

# 181
  • Мнения: 2 999
Нандин, ново 20. Гадно, но поне като си наясно с нещата си го хванала на време.

# 182
  • София
  • Мнения: 3 050
Нандинка и аз съм с ИР от преди бременноста, но засега следя само захар на гладно. Мислиш ли, че трябва да правя и ОГТТ?

А за холтера, хайде де. В началото си мислех, че е някакъв много тих, после установих, че изобщо не помпа. Понеже дисплея е с лепенка, го разлепих и видях, че е на пауза. И така стигнах до ровене в нета, за да го включа, пък дано всичко е наред.

# 183
  • Мнения: 2 999
Елдорадо, добре че си се усетила, че има нещо гнило в холтера иначе можеше и да не разбереш изобщо.

# 184
  • Мнения: 2 359
Елдорадо, по-добре направи, в някои европейски страни изследват всички бременни. Аз също мислех да го правя, но така си и остана с мисленето само.

# 185
  • Мнения: X
Аз си пия спирулина по време на бременността. Питайте денис в темата с добавките.

# 186
  • София
  • Мнения: 10 642
Мистик, не е късно. То обикновено се прави към 28г.с.
Аз го направих по-рано защото стойностите на гладно все бяха над 5,1. В петък ще видим дали ще ми включат инсулин или ще карам само на диета.
Елдорадо, ако имаш възможност си го направи, въпреки, че не знам дали има смисъл при теб вече

# 187
  • Мнения: 2 999
Нандин, при положение, че кръвната захар на гладно ми е 3, аз трябва ли да го правя?

# 188
  • Мнения: X
Нандинкаа, редно е първо стриктна диета!
Почнеш ли инсулина връщане няма. Имам приятелка, на която едното ендо искаше да включи веднага инсулит, а второто ендо каза първо диета.И диетата в нейния случай помогна така, че после си хапваше по-спокойно и пак държене нормално ниво.

# 189
  • София
  • Мнения: 10 642
Дънди, знам че в чужбна е сред задължителните изследвания.
Преди бременността имала ли си проблем с кр. захар или инсулина? Ако да, бих се презастраховала и бих го направила

Последна редакция: вт, 14 ное 2017, 20:33 от Nandin

# 190
  • Мнения: 1 967
Миналата седмица бях при ендокриноложка. Изрично я питах за това дали да се изследвам за гестационен диабет. Каза ми, "твоите изследвания досега са ок относно кръвната захар, тъй че изобщо не го мисли това..."
Обаче щитовидната ме прати да си я изследвам, нищо че никога не съм имала проблеми с нея.
В Германия моя приятелка я пратиха да прави обременяване, просто като рутинно изследване.

# 191
  • Мнения: 534
Нандин извинявай, че чак сега отговарям  прочетох, че Алекса много добре ти го е обяснила за броенето на дните и трябва да ти стигнат до преди 45 дневния. Много неприятно с този ГД. Sad  Дано да се разминеш само с диета.
На мен пък ми изписаха утрогестан да слагам всяка вечер по 2 глобули до 34г.с., защото действал като серклаж и имам доста често болки все едно съм в цикъл. Аг се притеснява и особено, че първоначално бях с близнаци иска да се застраховаме да не стане нещо. Утре съм на междинна фм в 25г.с. и ще помоля да ми измерят шийката, предния месец беше 3.5см

# 192
  • Мнения: 2 999
Нандин, не съм имала проблем и преди това. За щастие.

# 193
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако нямаш диабетици (тип 2) в семейството, бебетата не са големи и околоплодните води са в норма, не го мисли Simple Smile

# 194
  • Мнения: 882
Нандинче, много неприятно с ГД.  ooooh! Чувала съм, че доста момичета успяват да контролират всичко само със стриктна диета, дано да помогне и при тебе!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт