Какви хормони се изследват за мазна коса

  • 4 103
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Има ли някои , които е имал мазна коса и е имал проблем с хормоните и коса те?

# 1
  • Мнения: 9 439
Моята коса се омазнява много бързо. Ще следя темата.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Повечето жени с хормонален дисбаланс имат мазна, акнена кожа, тънка коса и мазен скалп, нежелано окосмяване. Характерно е за ПКЯ, изследват се полови хормони, инсулин. Въобще е добре консултация с ендокринолог.

# 3
  • Мнения: 2 442
Първо помисли,дали не ползваш грешна козметика за коса.

# 4
  • Мнения: 165
Аз съм с поликистозни яйчници, но преди това не съм имала проблем от 5 години започна да ми се омазнява.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз съм с поликистозни яйчници, но преди това не съм имала проблем от 5 години започна да ми се омазнява.
Докато имаш поликистоза, сигурно ще е така, че и след това. Аз също имах ПКЯ, макар че имам едно дете и уж всичко е наред сега, косата не се промени. Остана си тънка и бързо омазняваща.

# 6
  • Мнения: 165
Аз съм с поликистозни яйчници, но преди това не съм имала проблем от 5 години започна да ми се омазнява.
Докато имаш поликистоза, сигурно ще е така, че и след това. Аз също имах ПКЯ, макар че имам едно дете и уж всичко е наред сега, косата не се промени. Остана си тънка и бързо омазняваща.
Не ми се вярва да е от поликистозата, но като си пусна хормоните и ще видим.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз съм с поликистозни яйчници, но преди това не съм имала проблем от 5 години започна да ми се омазнява.
Докато имаш поликистоза, сигурно ще е така, че и след това. Аз също имах ПКЯ, макар че имам едно дете и уж всичко е наред сега, косата не се промени. Остана си тънка и бързо омазняваща.
Не ми се вярва да е от поликистозата, но като си пусна хормоните и ще видим.
От това е или често миене с неправилен шампоан. 
Самата структура на косъма се променя заради поликистозата. Става тънка и затова се омазняеа бързо. При други се наблюдава и косопад.

# 8
  • Мнения: 4 518
Моята коса винаги е била тънка, но като бях малка беше много по-хубава (на 10г примерно). После започна да се къдри, винаги се е омазнявала бързо. В училище и една пъпка не съм имала. Завърших, започнаха пъпките и продължи да си се омазнява.
С лека поликистоза съм и странен цикъл (между 29 и 38 дни).

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Да, когато започне дисбаланса в пубертета, започват и промените. Когато уж свърши пубертета, нешата се подобряват или се влошават. При мен всичко започна на 18 и дори след раждането не се промениха много нещата с омазняването.

# 10
  • Мнения: 4 518
Забравих да добавя, че докато правихме инвитро по дълъг протокол и лицето и косата ми бяха чудесни.
От време на време имам и месеци, в които нещата са значително по-добре. Това са и месеците, в които цикълът ми не е в крайностите - усещам си овулацията и си ми идва спрямо нея (не всеки месец е така).

# 11
  • Мнения: 403
Има ли някои , които е имал мазна коса и е имал проблем с хормоните и коса те?


Аз имах подобни проблеми. Изследвала съм се многократно и всички хормони ми бяха в норма.
Продължавах да купувам какви ли не шампоани уж за бързо омазняващи се корени, които още повече влошаваха нещата.
Накрая почнах да ползвам органични биошампоани и проблемът се реши - край на мазната коса, край на сърбящия скалп. Използвам например някои от продуктите на Бабушка Агафия - билкови, без силикони, парабени и други вредни добавки. Не само, че вършат чудесна работа, ами са и на цени без конкуренция. Чиста, здрава коса, жива, расте бързо. Всичко това само от промяната на шампоаните, балсамите, маските за коса.
Просто не мога да повярвам, преди години България е изнасяла качествена билкова козметика в Русия, сега ние си внасяме от Русия и Естония такава.
Вече каквото и да купувам чета етикетите - дали е червило, дали крем, дали шампоан. Търся органични, билкови, такива, които не се тестват върху животни . От нас зависи да си направим микросвета по-добър, а така и целия свят може да се промени към по-добро.

# 12
  • Мнения: 165
Има ли някои , които е имал мазна коса и е имал проблем с хормоните и коса те?


Аз имах подобни проблеми. Изследвала съм се многократно и всички хормони ми бяха в норма.
Продължавах да купувам какви ли не шампоани уж за бързо омазняващи се корени, които още повече влошаваха нещата.
Накрая почнах да ползвам органични биошампоани и проблемът се реши - край на мазната коса, край на сърбящия скалп. Използвам например някои от продуктите на Бабушка Агафия - билкови, без силикони, парабени и други вредни добавки. Не само, че вършат чудесна работа, ами са и на цени без конкуренция. Чиста, здрава коса, жива, расте бързо. Всичко това само от промяната на шампоаните, балсамите, маските за коса.
Просто не мога да повярвам, преди години България е изнасяла качествена билкова козметика в Русия, сега ние си внасяме от Русия и Естония такава.
Вече каквото и да купувам чета етикетите - дали е червило, дали крем, дали шампоан. Търся органични, билкови, такива, които не се тестват върху животни . От нас зависи да си направим микросвета по-добър, а така и целия свят може да се промени към по-добро.
Кои хормони изследвахте?

# 13
  • Мнения: 403
tanyavesko, хормоните на щитовидната жлеза плюс ТАТ и МАТ, пролактин, ФСХ, ЛХ, естрадиол, прогестерон, тестостерон, кортизол. Дано не съм пропуснала някой. На мен ми ги назначи ендокринолог, някои минават по каса, някои си ги платих.

# 14
  • Мнения: 10 812
Lanarte, кои точно продукти на Бабушка Агафия си ползвала. Сефте чувам марката, но вече съм отчаяна. Последно си взех един скъпичък шампоан по препоръка от форума. Имаше ефект точно 2-3 измивания и до там.

Винаги съм имала мазна коса, но по време на бременността ми и докато нямах цикъл след раждането 10 месеца, косата ми не се омазняваше всеки ден. Направо беше като чудо някакво! И в деня, в който цикълът ми се завърна сякаш с магическа пръчка някой ми беше излял олио върху главата. Идеше ми се гръмна. Принципно ходя редовно на ендокринолог и не съм имала отклонения в назначените ми хормони. Обаче пък никога не съм се сещала да питам специално за мазната коса.

Общи условия

Активация на акаунт