Забременели след ин витро - Тема 41

  • 74 664
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 882
Ехе Ливче, как сте с бебка? Hug
Елдорадо, добре сме, свикваме една с друга.  Heart Eyes Засега мисля, че си имам послушно бебе, само хапва, спинка и сменяме памперси. Много ми е странно всичко още, но предполагам е нормално. Не се става родител за един ден.  Mr. Green Майка ми е тук за седмица да помага, после ММ ще си вземе отпуска до Нова година и мисля, че после би трябвало да се оправям сама вече.  Peace

Аз обещах да разкажа за раждането, на който му се чете по-долу съм описала как мина всичко при мен.  Peace

Чакаме Елдорадо и Василенчето скоро да се отчетат!  Heart Eyes

Скрит текст:
Май ви бях споделила, че раждането ми трябваше да е със секцио и имах дата за 8.12, което беше 8 дни преди термина. Не знам дали защото бебка вървеше със 7-10 дни напред, но някак си знаех, че няма да я дочакам тази дата. Още в последната седмица на ноември тапата ми започна да пада. Споделих го на записа на тонове, но док каза, че щом нямам контракции и водите не са ми изтекли, всичко е наред и си чакаме датата за секцио.

Така дойде 3.12, беше неделя и с ММ решихме да излезем да се видим с едни приятели. Сутринта беше изпаднало още малко от тапата, но аз не й обърнах внимание. Тъкмо се облякохме,е и когато се наведох да си обуя ботушите водите ми изтекоха.  Mr. Green Буквално стана локвичка в коридора. Спогледахме се с ММ и си казахме "почва се! явно днес ще си имаме бебе". Обадих се на док, той каза да отиваме към болницата, а той щял да дойде възможно най-бързо.

Към 12 бяхме там, настаниха ме в родилна зала и направиха запис на тоновете на бебка за около час. Казаха ми, че трябва да минат поне 6 часа от последния прием на храна/вода, за да може да ми сложат упойката, така че секциото ми ще е следобед. През цялото време продължиха да изтичат води, а към 13:00 почнаха и контракции. Отначало бяха на 15 мин, после станаха на 10 и накрая на 5 мин, та и от тази благинка усетих съвсем малко.  Crazy ММ беше с мен през цялото време с изключение на  операционната.

В 16:00 и малко влязохме, а бебка изплака в 16:23. Най-прекрасния и емоционален момент, който наистина не може да се опише с думи. Heart Eyes Към 17:00 бяхме готови и ме преместиха в стаята ми. ММ дойде при мен, а бебка я взеха за рутинните процедури. След около 2 часа ни я донесоха в стаята. Мен ме раздвижиха на следващия ден сутринта и от обед натам бебка си беше при мен непрекъснато. Вземаха я само през нощта от 11 до 6 сутринта, но имаше възможност и тогава да е при мен. Първия ден след секциото беше кошмарен, но док каза да ставам, сядам и ходя, колкото може повече и наистина на втория ден бях значително по-добре, а до изписването вече си обикалях коридорите и болницата без проблем.

Като цяло съм много доволна от раждането и престоя ми в Токуда. За сравнение съм лежала в МД и Окръжна и определено всичко е на светлинни години. Показаха ни как да правим доста неща, които бях чула и на курсовете за родители, но е съвсем различно да ги видиш на практика върху собственото ти бебе. baby_neutral Като прибавим базата и отношението, определено бих избрала пак да родя там.

# 691
  • Мнения: 541
[quote autho+ гr=Zvin4e link=topic=1003523.msg35965699#msg35965699 date=1512991931]
Мили мами първо искам да пожелая успех на всяка една от вас ,бременна съм след инвитро в осма седмица,имам нужда от мъничко подкрепа пия естофем 3×1,фолиева 1×1,аспирин през вечер,кринон гел 2×1,и клексан всеки ден.Снощи такова кърврне получих по точно един голям съсирек, изпаднах в паника бях сигурна че е бебето но уви днеска на прегледа го видяхме беше си на място и имсше пулс докито каза че трябва да намалим клексана на някоя от вас случвало ли се такова нещо моля ви да го коментирате ще съм ви много благодарна.
[/quote]

Здравей, аз имах силно кървене в 5-6г.с. толкова силно, че си помислих, че всичко е приключило. Кървенето ми беше за няколко часа. Бях на спешен кабинет и ми казаха, че не е от сакчето, но зацапването продължи още седмица със съсиреци и си помислих, че няма как да продължи бременността ми след всичко това. Увеличиха ми само зарзиото на всеки ден в продължение на две седмици и повече не съм имала кървене или зацапване.
Сега съм в 19г.с.+ 5 дн. и за сега всичко е наред.
Пожелавам ти успех и дано всичко да е наред Simple Smile

# 692
  • Мнения: 32
[quote autho+ гr=Zvin4e link=topic=1003523.msg35965699#msg35965699 date=1512991931]
Мили мами първо искам да пожелая успех на всяка една от вас ,бременна съм след инвитро в осма седмица,имам нужда от мъничко подкрепа пия естофем 3×1,фолиева 1×1,аспирин през вечер,кринон гел 2×1,и клексан всеки ден.Снощи такова кърврне получих по точно един голям съсирек, изпаднах в паника бях сигурна че е бебето но уви днеска на прегледа го видяхме беше си на място и имсше пулс докито каза че трябва да намалим клексана на някоя от вас случвало ли се такова нещо моля ви да го коментирате ще съм ви много благодарна.

Здравей, аз имах силно кървене в 5-6г.с. толкова силно, че си помислих, че всичко е приключило. Кървенето ми беше за няколко часа. Бях на спешен кабинет и ми казаха, че не е от сакчето, но зацапването продължи още седмица със съсиреци и си помислих, че няма как да продължи бременността ми след всичко това. Увеличиха ми само зарзиото на всеки ден в продължение на две седмици и повече не съм имала кървене или зацапване.
Сега съм в 19г.с.+ 5 дн. и за сега всичко е наред.
Пожелавам ти успех и дано всичко да е наред Simple Smile
[/quote]
Благодаря ти буба дай боже всичко от сега нататък да е в ред ,желая ти всичко най хубаво.

# 693
  • Мнения: 2 999
Ливче, прекрасен разказ. 😘
Аз имах кървене в 5 седмици и 3 дни. Спряхме само АП, който взимах до онзи момент през ден и оставихме Клексана всеки ден. Седмица по-късно бях при Паскалева к се оказа че нямам нужда от АП и оставихме Клексан всеки ден. Бихме Хориомон 5000 единици в деня на кървенето и 7 дена по-късно отново Прегнил 5000 единици. Тези решения обаче бяха взети ма база изследвания, а не догадки. Лека бременност до финал.

# 694
  • Мнения: X
Звънче, и аз имах кървене в такава седмица и ми спряха клексана до два напълно чисти дни. Пих и вит. С, премерих и прогестерона.Полежах в болница за успокоение.

# 695
  • Мнения: 852
На записите на тонове в последните седмици желателно ли е да има контракции или не когато е за нормално раждане?

# 696
  • София
  • Мнения: 3 050
Да се разпиша и днес, че не знам докога ще мога да се разписвам. Hug

Кети, за хубаво, не знам дали е хубаво. Аз само на един запис имах доста контракции.
На вчерашния една, две. А би трябвало да родя до 2 дни.

# 697
  • Мнения: 2 999
Явно ще си родиш в деня на термина, което е супер.♥

# 698
  • Мнения: 936
Здравейте сладурки,най-накрая и аз да се запиша сред вас,борбените жени минали по трудния път.
На 24.11 ми беше трансфера на 3 броя,5 дневни ембриони.На 7.12 пуснах кръвен тест(167) и излезе положителен,и така сега чакам да дойде време за преглед.
УСПЕХ през цялата бременност на всички и много здрави бебета на финала!!!

# 699
  • Мнения: 2 999
Сладурче, добре дошла и лека до жив и здрав финал.

# 700
  • Мнения: 936
Сладурче, добре дошла и лека до жив и здрав финал.
Много благодаря,за топлото посрещане!!!

# 701
  • София
  • Мнения: 1 260
Честито Сладурче,лека и безпроблемна бременност до края 🍀🍀🍀

# 702
  • Мнения: 936
Благодаря,Лив

# 703
  • Мнения: 19 686
Това беше Биско, ама карай Simple Smile

Честито и от мен!

# 704
  • Мнения: 972
Добре дошла и честито и от мен.Лека до термин.

Общи условия

Активация на акаунт