Всичко за всички марки гел лакове - 13

  • 56 213
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Tsveteto, Честито и успех! Защо избра Блускай при толкова други опции в Канада?

Има два метода за комбиниране на обикновен лак с гел-лакове:

1) Правиш маникюр със стъпките на маникюра с гел-лак от.... до почистване на лепкавия слой. Лакираш веднага отгоре с база за обикновен лак, ако искаш или направо 2-3 тънки слоя цветен обикновен лак. Върху гел-топ съхне много бързо. На следващия ден слагам обикновен топ топ и през 2 дни слагам нов слой обикновен топ. Като ти омръзне, може да изтриеш лака с безацетонен лакочистител и да лакираш отново с друг цвят. Някой хора слагат 2 слоя база или 2 слоя топ или и двете за меки нокти за да стои по-твърдо. Допълнителните слоеве топ затрудняват свалянето. Това е методът, който аз ползувам.

2) Сандвич - обикновеният лак се поставя между слоеве гел-лак. Обикновеният лак се поставя винаги на добре избърсан със спирт слой гел, защото ако остане недопечен лепкав слой, лакът се бели а и лесно предизвиква алергия. Следват се стъпките за гел лак до някакъв слой, изтрива се със спирт лепкавия слой и се лакира с обикновен лак. Чака се лакът да се втвърди а не просто да изсъхне. Минимум 6 часа, но най-добре 24ч. Поставя се топ за гел-лак, така че добре да покрие обикновения лак и се пече. Изчаква се поне минуте и се маха лепкавия слой. Готово. Топовете без лепкав слой не са особено подходящи, но не зная защо. Пробвах с няколко и с половината не ми се получава. За тънки нокти е императивно обикновеният лак да се постави върху топ, а не просто база. Познавам хора, които поставят върху база с избърсан лепкав и носят по 2 седмици. Аз не съм от тях. Стъпките са база, пече се, топ, пече се, маха се лепкав, обикновен лак, след 16-24 часа ръцете се измиват добре с обезмасляващ препарат за миене на чинии и четка, изсушават се добре, изчаква се половин час без да се пипат мазни неща и се поставя топ за гел-лак. Изпича се и се маха лепкавия.

Методът сандвич е подходящ за носене на лакове, когато искаме дебелина и лъскавина. Обикновен лак може да се постави и върху цветен гел-лак с избърсан лепкав слой. Удобно е да се сложи черен гел-лак и отгоре обикновен глитър. Имам любими цветове обикновени лакове, които лакирам върху сходни по-малко любими гел-лакове. Така съхнат по-бързо и получавам удоволствието от любимия цвят с блясъка и по-бързото съхнене на гел-лака.

Приятно лакиране, Цветето, дълго носене и лесно махане на маникюра ти пожелавам.

ДаниелаВ, 49 имах предвид а не 44. Извинявам се. Натиснала съм, без да искам, 2 пъти 4 и 9 не е излязла. На палитрата изглежда тъмен и синее а на ноктите ти е кокларош. Мислех, че си с 19 номер.

над, може и за бази и топове, но продухахме ушите на хората с тях, особено принцесата и моя милост, а и ти. Пак е по-добре от записи  hahaha. В първия пост на тази тема принцесата помоли да споменаваме пт кои бази и топове сме доволни, но нищо не се получи. Ако някога имаш време, бих те помолила да поразкажеш за пазара на продукти в Русия, защото е огромен а повечето от нас нямаме възможност и да помиришем такива марки. Аз мечтая да ида до Москва за да си купя ел. пила от един магазин там. Видях я тук и се влюбих в нея.

# 706
  • Мнения: 13 932
Аз правя "сандвича" с обикновените лакове, нно скоро не съм, че  много късно се лакирам и няма време да изсъхне.
Вие какво правите когато топа в шишето е малко и трудно се взима с четката?
При последния маникюр прекалих с изцеждането на четката и имам разни неравности... Дразни ме, но искам  да видя трайността на белещата база и ще опитам да изчакам.

# 707
  • Враца
  • Мнения: 800
Амини, пробвай с друга четка, която не е от шише, а отделна, дълга четка да вземеш топа.
Аз вчера свалих белещата база без много киснене. Ще видя като имам време ще се лакирам пак, но с един слой белеща.

Нев, Нубар (Нюбар) е дала някащва позната на зълва ми да пробва да се лакира, но подозирам, че е някакво китайско менте, че с такова шише не намерих в нета. Това, което са и дали е с формата на Веналиса гел лак например (те повечето в Али са с такава форма), а в нета намерих само с формата на новата опаковка на Гелиш да кажем. Дето Над беше пуснала вчера. Много добра идея за първите постове.
А защо белещата база не мърда на СПА? Много странно, нали с киснене в гореща вода се сваля. Явно е бетон на вашите нокти, ако бяха моите все някое ъгълче да се е чопнало и щеше да се отлепи на люспа още в басейна, в сауната щяха до дадат фира и другите Joy

# 708
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Скрит текст:
Аз правя "сандвича" с обикновените лакове, нно скоро не съм, че  много късно се лакирам и няма време да изсъхне.
Вие какво правите когато топа в шишето е малко и трудно се взима с четката?
Скрит текст:
При последния маникюр прекалих с изцеждането на четката и имам разни неравности... Дразни ме, но искам  да видя трайността на белещата база и ще опитам да изчакам.
Всичките шишенца,които са към своя край изцеждам до дупка,като ги обръщам с гърлото надолу върху една метална плочка за печати.Нищо не хвърлям Hands V

# 709
  • Мнения: 14 790
Аз вчера се лакирах с обикновен лак върху два слоя база. Сложих два слоя цвят и чаках около час и половина-два,ноо много трудно го опазвам,за това на бързо си сложих и два слоя топ гел. Исках и захарен ефект само на единия пръст,но омазах още един и направо поръсих на всички. 😃 Не ми допада и дано не държи много,макар че с по два слоя база и топ... Ще видим.

# 710
  • Мнения: 2 323
над, вярно е. Откакто си полирах ноктите и мажа обилно с масло станаха много по-здрави. Сега съм с орязани нокти и без гел-лак. растат като откачени и нито се белят, нито се цепят. Не мога да повярвам. Преди, като свалях лака, ако не можех да се лакирам веднага, някой нокът се зачупваше или почваше да дере до другата сутрин. Веднага след сваляне трябваше да лакирам, дори късички нокти. С лак си усещах ноктите по-здрави.

Абсолютно същото и при мен.
Сега съм им дала почивка, понеже след последното сваляне ги почувствах някак болезнени. От 2 дни мажа с масло по 5-6 пъти на ден и слагам по пласт заздравител и вече имам чувството, че са по-здрави о.О
Уикенда ще си купя и полираща пила и ще ги полирам до пълен блясък, само ме притеснява, че така лакът ще държи по-малко. Досега винаги матирах, но май дългосрочно наистина не е добра идея.

# 711
  • Мнения: 2 017
Аз искам да попитам за изграждане с гел - поръчах си от Born Pretty този:

https://www.bornprettystore.com/clear-color-nail-builder-tips-glue-p-2911.html

Дали според вас може да се нанася директно или е необходимо това Утрабонд (което не знам какво е)?
В описанието на продукта сякаш не се казва, че трябва нещо друго... Като цяло искам да пробвам за първи път леко да удължа някой нокът, гледах клипчета как става, но не мога да разбера точно как се прави.

Отдолу слага ли се primer или база (ако да - каква)?

Сигурно звуча много неориентирано (то си е така) Simple Smile Ще съм ви благодарна, ако някой ми помогне със съвет Simple Smile

# 712
  • Мнения: 13 932
Амини, пробвай с друга четка, която не е от шише, а отделна, дълга четка да вземеш топа.

ferriy, аз нямам четки, явно трябва да си купя някоя за подобни случаи. Лошото е, че нищо не разбирам, а да поръчвам 15 бройки ми се вижда излишно.

# 713
  • Войводиново
  • Мнения: 57
Здравейте,момичета! Снощи и аз поръчах лампа най-накрая.

Sun1S Nail Dryer 24W/48W LED/UV Lamp Nail Dryer Fingernail Toenail Gel Curing Manicure Machine Nail Art Salon Tool Low Heat
 http://s.aliexpress.com/JNfaa2aq
(from AliExpress Android)

Надявам се този път вече всичко да е ок и да излезе хубава,защото вече имам 2 неуспешни преди нея.Стискайте палци.
Остава само да се сдобия с хубава база и топ ,но май няма да е скоро Cry

Камалия, много ми харесва формата на черния маникюр,бадем се води нали? Може ли да споделиш как се постига(може и на лично). Опитвала съм се,но ноктите ми изглеждат странно,някак изпилени нагоре. Ноктите ми ,според мен,са средно извити,като в единия край се завиват повече.Дано си ме разбрала... Grinning

# 714
  • София
  • Мнения: 923
еласмен, прекрасен ти е маникюра, стига се оплаква! Много ти ходи даже черното, според мене и имаш хубави ръце.
Благодаря  Embarassed bouquet

# 715
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Благодаря много за отговорите. Nevena, поръчах на Блускай, понеже избързах и чак след това видях, че Коди имат доставка и до Канада. Ти беше писала, че се сваля трудно Блускай, та ще видим. Лаковете, които чакам са на Ванелиса.

# 716
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
ferriy, Nubar-а беше в обло шише, подобно на Nfu Oh. Не мога да гарантирам, че не са сменили опаковката, защото съм го виждала преди 6-7 години и оттогава не съм. Виждала съм един и същи лак на Шилак в три различни опаковки, при това и трите купени от един и същ човек от официалните представители тук.

Амини, можеш и само една четка да си купиш. А може, както Дани обясни, да изливаш върху фолио. Как ги свършвате тези лакове? Аз още нищо не съм успяла да свърша.

Гавгалинка, стискаме палци. Ела да се похвалиш после! Сигурна съм, че ще ти хареса.

Тирити, показаният гел е Sina - изписван често погрешно като Тина или Лина. Не зная, честно казано, как се работи с него, но зная, че не е особено издръжлив за удължаване. Мек е и може да се щипе. Ставал за подложка. Сваля се само с пилене. Трябва да се слага тънко за да се опече (но дамите, които се оплакваха от недопичане пекат в 9в лампа). Естествено, че с праймър, ултрабонд и база ще държи по-добре. Имаше момичета, които нанасяха подложката направо на подготвен с кисел праймер нокът, други даже не ползуваха праймер. Чела съм, че розовият бил най-читав, но не съм го виждала. За 1$ в повече в али има изграждащ на Canni - Canni Builder gel и Камалия писа, че бил ОК. Подготви си пили за оформяне и сваляне! Имаше някъде тема за ноктопластика. Мисля, че там по-добре ще ти обяснят.

Цветето, мерси. Ясно. Очудвам се, че някой от Канада и Щатитепоръчва точно Блускай при положение, че при вас гъмжи от гел лакове а на Блускай доставката е скъпа за Америка, та затова попитах. Да, доста трудно се сваля, но с каре е ОК. Дано да ти държи!

# 717
  • Враца
  • Мнения: 800
Амини, в китайските магазини има такива от комплекти по отделно се продават по 1-2 лева са, последно си купих две и едната е много добра за топ, ще я снимам и ще ти я покажа. Трябва да гледаш да е с възможно по-мек косъм и да е по-дълъг косъма. Ако при вас няма ще ти купя и ще ти пратя, но ще се оскъпи така много пък.

Ето такива имам и жълтата и бялата. Връхчетата им не са токова остри като ги разрошиш, пък може и да се подстрижат. С жълтата си ползвам топа на Коди, а бялата си я взех да пробвам омбре да правя с нея, но не съм опитала все още.

Тирити, стъпките при изграждане с гел са следните доколкото аз знам (ако сгреша Камелия да ме поправи, че тя е профи в това): матиране на нокътя, почистване със спирт, кисел праймър, ултрабонд, база за гел (тази на Коди върши чудна работа), печеш, изграждащ гел, печеш. И тук вече се пили покритието, за да е равно, да няма бабуни, пили се и от опъката страна на свободния край, особено ако е станало дебело там, за да се изтъни, после слагаш цветен гел-лак и топ както си знаеш.

Еласмен, и аз мисля, че ти отива черното. Simple Smile

Гавгалинка, не на всяка ръка и не на всеки естествен нокът отива обла, бадемова или остра форма. Имай го предвид. Аз няколко пъти съм се опитвала да си заобля формата, но първо, че не се възприемам, второ, че ноктите ми изглеждат смешни така. Някак все едно стърчат към небесата, а реално ми е равна нокътната плочка. Обла, остра и бадемовидна форма отиват на нокти, които имат леко естествено бомбе и имат силно изразена С извивка на нокътя. Това е заключението, до което аз съм достигнала де. Ако някой друг знае друго да казва. Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 ное 2017, 15:20 от ferriy

# 718
  • Мнения: 13 932
Ферий, благодаря, ще потърся тези четки.
Невена, само топа ми сякаш е на свършване, но не мога да видя точно колко, че нали са непрозрачни шишенцата.
Имам отчупване по ъгълчетата на показалците, ще се купува ултрабонд явно...

# 719
  • Мнения: 2 017
Благодаря ви, feriy и Nevena!

Явно засега ще го ползвам да си закрепвам камъчета върху ноктите, че и с тях имам голям проблем и падат на следващия ден - дано поне за това да става този гел. Иначе може би трябва да отида в салон веднъж да видя как става и после да експериментирам върху себе си Simple Smile

И понеже сте много отзивчиви, ще продължа с въпросите Simple Smile

Четките с какво се почистват след примерно потапяне в гел и след рисуване? С чистия ацетон, с който се сваля гел лака или със спирт?

Поръчах си комплект четки, които ми дойдоха днес и тъй като са неизползвани, косъмчетата им са твърди - преди да ги използвам, трябва ли да ги намокря, за да омекнат или директно потапям в каквото съответно ще ползвам?

Общи условия

Активация на акаунт