бебчето е много активно

  • 1 766
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ади също беше много активна, докато ми беше в корема, в което междудругото не виждах нищо лошо. Е, понякога си поспиваше, аз естествено започвах да се шашкам и само чаках да се размърда. Сега  се смея над себе си и даже ми липсват тези моменти. А дължината и заплитането на пъпната връв наистина си е божа работа, освен ако не решиш да се возиш в каросерията на някой  ЗИЛ или да се спускаш с лодка по Ниагарския водопад.  Laughing Сега серизоно, при силно друсане рискът наистина се увеличава. И наистина мисли позитивно и не се връзвай на всички глупотевини, които хората са способни да ти наприказват. Ей, и аз се чудех как може да им дойдат на ума някои работи, още повече да ги приказват на бременна жена. Ще дам един от най-безобидните примери - д-рът ми беше казал да не ям много сладко, за да не кача кръвната захар; както и кисело, солено и пикантно, за да не ми отичат краката; а една д'рта колежка ме убеждаваше, че щом не се тъпча като прасе с каквото ми душа иска бебето ще се роди цялото на петна.  hahaha
Peace

# 16
  • Мнения: 481
Благодаря за окуражителните думи мами!
А на видеозона може ли да се види дали пъпната връв е увита около бебето? Моят гинеколог не е от най-словоохотливите и ако всичко е наред почти нищо не ми казва, което леко ме изнервя. Дано всичко да е наред защото лекаря който следи бременноста няма да има нищо общо с раждането. Знам че не е тук мястото, но някой може ли да каже колко горе долу е голямо бебчето в 32 г.с.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
Имаше в мамите преди няколко дена една много позитивна тема: "не на паниката", "не на страха".
На всички мами леко бременеене   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 910
Спокойно. Може да се види.
А моето бебе беше също много активно. Проблеми нямахме.

# 19
  • Мнения: X
Спокойно,и наш бебо е много активен-ама наистина много-и баткото беше така,но това си е направо неуморно...И няколко пъти се обръща през бременността и сега и пъпната връв сме замотали,но не се притеснявам,защото лекарите които ме наблюдават,казват,че е нормално....Бъди спокойна, имай доверие на доктора-това ,че не говори, не значи че не си гледа работата...А и за теб е по-добре да не знаеш ако има нещо такова,щото само за това ще мислиш.
А иначе на видеозона се вижда добре,ако има проблем,а като идеш да раждаш,няма начин да не го забележат-а бъди сигурна,че знаят как да реагират...
Просто се наслаждавай на бременността си и очаквай бебо само с положителни мисли....

# 20
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Така  или иначе ти нищо не можеш да направиш по въпроса независимо дали тезата е вярна или не. Така, че излишните тревоги не са за предпочитане.  Все пак според мен има доза истина, но в по късен месец от бременността, защото при мен се получи така. Искам само да поясня нещо: Това, че бебчо е активен през повечето време не значи непременно, че се върти непрекъснато, то може просто да си ритка тогава какъв е проблема. При мен имаше увиване на пъпната връв защото в последния месец когато бебка трябваше да се ориентира в една посока тя продължаваше да се върти като вироглава през няколко дни и понеже мястото вече и беше малко съвсем нормално бе да се случи такова нещо. Това разбира се не е задължително. Резултата беше, че точно когато бебчето явно започна да страда от този факт ме разби от ритници цял ден, а вечерта ми изтекоха водите и бегом към болницата. Родих със секцио и всичко си е наред. Така, че я не се шашкай предварително.

# 21
  • Мнения: 660
...някой може ли да каже колко горе долу е голямо бебчето в 32 г.с.

Ето от тук може да си го следиш http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html?

# 22
  • Мнения: 619
ами мисля,че не е от активността-нашето си сменяше позите през няколко дена и през повечето време беше с главата нагоре.усещах го как се обръща постоянно,толкова много се движеше,че понякога спирах на улицата-не можех да вървя,чак ме болеше-и нищо му няма.а после в 8 месец като му стана тясно,намаляха наполовина движенията и аз много се шашках,ама и с това свикнах...все пак един ден ще излезе и съвсем няма да го чувстваме,тъй че по добре да свикваме-радвай си се и не се тревожи за нищо!

# 23
  • Мнения: 3 092
Имаше в мамите преди няколко дена една много позитивна тема: "не на паниката", "не на страха".
На всички мами леко бременеене   bouquet

Може би имаш впредвид темата Относно раждането тя е малко по надолу в списъка.
Дано позитивизма ти помогне и не си мисли дали ще се оплете в пъпната връв и разни други страхотии.Не можеш да вървиш с монтиран видеозон на корема по 24 часа в денонощието, но можеш да стресираш човечето с тези мисли и да е от активно по-активно  EmbarassedНе си шашкаи бебето! Радвай му се! Аз като усетих моето в края на 5-тия месец чак пък се чудих що така ...а то си го мързяло.Ако не го усещаше щеше да си мислиш пък съвсем други работи.
Господ си знае работата.Спокойно! HugЛека бременност!

# 24
  • Мнения: 1 048
Моето бебче също не спира да рита понякога се притеснявам, че не спинка достатъчно. Но пък ако не го усещам толкова често сигурно ще се побъркам. Така че това е по-добрия вариант.

# 25
  • Мнения: 26
една моя приятелка която роди в сряда - 17.05.2006 - момченце я сполетя то4но кошмара с пъпната връв и то 2 пъти увита около врата на детето,всичко мина благополу4но докторите се справили тя също защото не се е паникьосала когато няква го обявила на всеуслошание по време на раждането, не съм на ясно дали това трябва да се споделя с майката по време на раждането,
 като то милото не шаваше много, беше почти неподвижно последните 2 месеца а преди това за по 2 минути на 3-4 часа. така 4е както много от вас са писали вси4ко е индивидуално

# 26
  • Мнения: 280
Аз съм се родила синя и акушерката/била сама по обед/ е пъшкала дълго докато размотае връвта и се чуе писъка, но не е имало съмнение че е фатално така че споко.
Моя юнак само сутрин и вечер ме поздравява с активна акробатика иначе е кротушка.Аз си мисля че както когато не мърда го подканям да ме успокои че вс. е на ред, така и той когато не се движа ме провокира : "Как си ? Къде си Ама какво става с теб?"
И... така си водим диалози Laughing/

# 27
  • Мнения: 8 505
И моята беше прекалено активна,но не е имало проблеми с пъпната връв.Спокойно!

# 28
  • Мнения: 481
Момичета думите ви са много успокоителни. Не ме разбирайте погрешно- чувството да усещаш непрекъснато бебчо е просто невероятно. Аз непрекъснато му говоря и даже понякога не се усещам и хората около мен ме гледат странно. Може да ви се струва смешно, но според мен бебчето ми отговаря с крачета и ръчички. И така си общуваме по цял ден (а понякога и през ноща). Така съм свикнала да го усещам непрекъснато, че не мога да си представя обратния вариант.
Между другото нашето бебче много хълца /2-3 пъти на ден/. И когато хълца става още по-активно, снощи хълца 2 пъти и изобщо не мигнахме цяла нощ. Имам чувството, че му е некомфортно като хълца, но нищо не мога да направя освен да му говоря и да го успокоявам.
Вашите беб4ета хълцат ли толкова често?

# 29
  • Мнения: 2 271
И моята беше много активна и хълцаше доста.И сега си е диване и хълца много често!

Общи условия

Активация на акаунт