Счетоводител в нужда се познава 13

  • 58 682
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Здравейте!
Първо, моля ако въпросът не е за тук, да ме насочите към правилната тема. По същество:
Ако напусна по мое желание работа, имам ли право на обезщетение за безработица и ако да - в какъв размер би било?
Ако са спазени изискванията на чл.54аКСО, имате право на 4 месеца, по 9лв/работен ден.
Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:

# 676
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Понеже се ошашках вече от срокове да питам да ми потвърдите:
1/ Вече не се подават уведомления в Инспекцията по труда, че няма промени нали така?
2/ ЕООД - работещ само собственика също не подава нищо в Инспекцията по труда ако няма промени?
Благодаря!
http://www.gli.government.bg/page.php?c=117

# 677
  • sofia
  • Мнения: 2 266
Здравейте!
Първо, моля ако въпросът не е за тук, да ме насочите към правилната тема. По същество:
Ако напусна по мое желание работа, имам ли право на обезщетение за безработица и ако да - в какъв размер би било?
Ако са спазени изискванията на чл.54аКСО, имате право на 4 месеца, по 9лв/работен ден.
Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:


Мерси, т.е. независимо от дохода, който съм получавала?

# 678
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
ДА, това е минималното обезщетение при прекратяване по взаимно съгласие.

# 679
  • Мнения: 734
Здравейте, момичета! Можете ли да ми кажете, колко дена от болничния се изплащат след прекратяване на трудовия договор?

# 680
  • Мнения: 48 171
От тази година не се плащат болнични след прекратяване на договора, преди беше до 30 дни

# 681
  • Мнения: 734
От тази година не се плащат болнични след прекратяване на договора, преди беше до 30 дни
Много благодаря!

# 682
  • Мнения: 49
Има ли промени отностно давността на отпуските?
Бях в майчинство 2014 и 2015 год. Април 2016г. се върнах на работа. От 2015г. имам останали 8 дни платен отпуск. Знам, че мога да ги ползвам до 31.12.2018год. за да не ги изгубя.
Нали така остава и няма промени?
Благодаря!

# 683
  • Мнения: 90
Здравейте, счетоводителя ми иска ПИК код за да ми бъде приключена трудовата книжка.
В първите години фирмата е имала друг счетоводител и сегашния няма данните кога съм постъпил на работа.

Всички ми казват да не си давам ПИК кода.  Какви биха могли да са последиците ако му го предоставя ?

# 684
  • Мнения: X
Не си давай ПИК-а. Счетоводителят да ти каже точно каква информация иска, разпечатай му я и така.

# 685
  • Мнения: 90
Счетоводителя вероятно ще иска, дати преназначения и още кои знае какво. Не знам дали ще успея да ги извадя сам.

Иначе може ли, и какви неприятности биха могли да ми създадат ако го предоставя ?

# 686
  • Мнения: 48 171
Можеш после да си смениш пик кода
Но може и той да си извади код и да гледа информацията за служителите в НОИ или в краен случай в НАП, щом я няма при него

# 687
  • София
  • Мнения: 1 643
Да попитам, тъй като винаги сте ми помагали!
СОЛ - регистрирана като упражняваща свободна професия за 2017год.:
месеците 01.2017 - 09.2017 е била първата година от бременност и раждане
месеците 10.2017 - 12.2017 е била 2-ра година за гледане на дете
Т.е. пред цялата 2017 год. има само получените плащания от НОИ и няма други доходи. Подавала е всеки месец Декларация обр.1 и е плащала здравно по 22.08 лв./месец.
Според мен НЕ трябва да подава ГДД по чл.50 за 2017 год.
Трябва обаче да подаде Декларация обр.6 за внесените здравни осигуровки.
Правилно ли разсъждавам? Пропускам ли нещо?

# 688
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Скрит текст:
Да попитам, тъй като винаги сте ми помагали!
СОЛ - регистрирана като упражняваща свободна професия за 2017год.:
месеците 01.2017 - 09.2017 е била първата година от бременност и раждане
месеците 10.2017 - 12.2017 е била 2-ра година за гледане на дете
Т.е. пред цялата 2017 год. има само получените плащания от НОИ и няма други доходи. Подавала е всеки месец Декларация обр.1 и е плащала здравно по 22.08 лв./месец.
Според мен НЕ трябва да подава ГДД по чл.50 за 2017 год.
Трябва обаче да подаде Декларация обр.6 за внесените здравни осигуровки.
Правилно ли разсъждавам? Пропускам ли нещо?
Според мен е така.

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Момичета,ако може консултация...
За фирма регистрирана по ДДС по желание/14,02,2017/...собств.искат да се дерегистрират.Знам,че има 2г.срок и чак след изтичането му -/14,02,2019/ ще могат да подадат заявление по чл.108.Но тагава ще се предизвека проверка,нали така?
Вариант е и да спре да работи фирмата и да се подават само нулеви ДДС справки декларации...така докога?Пак тр.да се дерегистрира и заличи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт