Той иска второ дете, аз не

  • 32 661
  • 443
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
И аз не можах да схвана дали нежеланието за второ дете е константа? Една бременност, колкото и безпроблемна или проблемна да е, все пак е само 9 месеца. Все си мисля, че може да се изтърпи. Мога да ти кажа, като страна, която също иска дете, но отсрещната страна не иска, че е супер отвратително. При нас нещата са такива, че да имам второ дете, означава да е от друг мъж, няма шанс мъжът ми да иска второ дете. Чувството да се примириш с нещо, което не отговаря на вижданията и желанията за живота ти е, все едно си предаден и излъган.

# 16
  • Мнения: 390
Не изключвам възможността да поискам след време, но не мога да дам гаранции за това (разбираемо, според мен). Преди да се роди детето имах различни представи за поемането на ролите в семейството, ако мога така да се изразя. До голяма степен роля в сегашното ми решение изигра непоемането на иницатива от бащата в ежедневните задължения по отглеждането на бебето (докато беше бебе, защото после става значително по-лесно). Според него, проблемът е, че не съм казвала. Може и на развален телефон да си играем, не знам. Факт, че ако имах по-"hands on dad" дето казват, сигурно щях по-работна се навия. Не казвам, че партньорът ми е лош баща, просто не се сеща за дребните ежедневни помощи Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 283
Мъжете като цяло не се сещат. Трябва си бутане. Рядкост е мъж да се сети да направи нещо, ако не го побутнеш и не му кажеш. Мъжът ти си е нормален мъж, трябва му напомняне. Моят отива до магазина за 3 неща и все нещо е забравил. Ако това е проблемът, който те отказва да станеш майка за втори път, според мен не е неразрешим!

# 18
  • Мнения: 390
И аз не можах да схвана дали нежеланието за второ дете е константа? Една бременност, колкото и безпроблемна или проблемна да е, все пак е само 9 месеца.
Не е константа, на този етап от живота си не искам. Не мога да гадая след 3-5г дали ще поискам, но не мога да го изключа и да кажа "край, до тук бях с децата!"
Иначе, разбира се, че може да се изтърпи, но ако ти самата имаш желанието, а не за да угодиш на някого. Не бих започнала отношенията си с едно чисто и невинно същество с "ще те изтърпя и ще мине". Не знам дали се изразявам така, че да не разберете.

# 19
  • Мнения: 151
Аз в момета съм бременна с първото ни дете. Винаги съм си представяла, че ще имам едно дете. Аз самата съм една. Мъжът ми пък винаги е казвал как иска две и съм се питала като опре някой ден до там въпроса как ще го решим. Аз още от началото съм заявила представите си за едно дете, но той сякаш си мисли, че ей така си говоря. Много сложен момент е, защото все пак си е твоето тяло, няма право да ти се сърди. Поне така мисля. Още повече не си го оставила без наследник.

# 20
  • Мнения: 1 375
Според мен желанието ти за още едно дете може да се появи(ако изобщо се появи) след още две-три години най-рано.Защо?Сега си прекалено изчерпана и психически и физически покрай първото,където очевидно си се справяла с почти всичко сама. Трябва малко време....малчо да тръгне на градина,да си отдъхнеш от хамалогията,да почнеш работа,да се почувстваш малко човек и с време за себе си и тогава евентуално мерака ти може и да дойде.

Според мен просто си уморена и не ти се занивама с още деца сега и веднага,но не го изключваш по принцип.Аз така те виждам.
Отбивай топката за сега,щом не се чувстваш готова...А и уговорката за второто с таткото да е да имаш и повече помощ от него.

Скрит текст:
Аз до 5г на сина ми не исках и да чуя за още деца.Беше трудно бебе,а и аз бях млада.....Но мина време и някак си ми се появи желанието отново когато беше на около 6г...И ха сега,ха после ,та докато стане.Сега са с 10г с разлика с щерката,но ми е ок с двечки.По-весело и пълно е някак си.

# 21
  • София
  • Мнения: 24 839
Не изключвам възможността да поискам след време, но не мога да дам гаранции за това (разбираемо, според мен). Преди да се роди детето имах различни представи за поемането на ролите в семейството, ако мога така да се изразя. До голяма степен роля в сегашното ми решение изигра непоемането на иницатива от бащата в ежедневните задължения по отглеждането на бебето (докато беше бебе, защото после става значително по-лесно). Според него, проблемът е, че не съм казвала. Може и на развален телефон да си играем, не знам. Факт, че ако имах по-"hands on dad" дето казват, сигурно щях по-работна се навия. Не казвам, че партньорът ми е лош баща, просто не се сеща за дребните ежедневни помощи Simple Smile

Защо не се научите да си казвате в прав ред какво искате да направи мъжа, ами чакате да се сети сам?
Ти си играла с кукли, той с коли и автомати- откъде да се научи от колко грижи има нужда едно бебе?
То и ти не си очаквала, нищо че уж си била подготвена.

На български се казва  "да се опреш на мъжка рамо" - ами, научи се да го правиш. Peace

# 22
  • Мнения: 390
Наистина, от начина по който съм написала нещата излиза, че само моето неказване е причината за неговата (не)инициативност. Темата е по-дълбока и ще измени дискусията, пък и не ми се навлиза.
Да кажем, че човекът се поправя и има надежда, но никога няма да стане това, което искам/съм си представяла/съм имала като пример откъм помагащ баща. Оттам насетне съм наясно, че при следващо дете нещата ще паднат на мен в 95%.
Но, аз ако искам, това не би ме спряло.

# 23
  • Мнения: 11 358
Според мен желанието ти за още едно дете може да се появи(ако изобщо се появи) след още две-три години най-рано.Защо?Сега си прекалено изчерпана и психически и физически покрай първото,където очевидно си се справяла с почти всичко сама. Трябва малко време....малчо да тръгне на градина,да си отдъхнеш от хамалогията,да почнеш работа,да се почувстваш малко човек и с време за себе си и тогава евентуално мерака ти може и да дойде.

Според мен просто си уморена и не ти се занивама с още деца сега и веднага,но не го изключваш по принцип.Аз така те виждам.
Отбивай топката за сега,щом не се чувстваш готова...А и уговорката за второто с таткото да е да имаш и повече помощ от него.

Скрит текст:
Аз до 5г на сина ми не исках и да чуя за още деца.Беше трудно бебе,а и аз бях млада.....Но мина време и някак си ми се появи желанието отново когато беше на около 6г...И ха сега,ха после ,та докато стане.Сега са с 10г с разлика с щерката,но ми е ок с двечки.По-весело и пълно е някак си.

Подкрепям това мнение.
Предполагам, че тези настоявания допълнително те натоварват, като те карат да се чустваш неразбрана колко ти е трудно, колко си изморена и колко си загърбила себе си през майчинството. Първите години са най-трудни.  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Остави му детето за седмица и иди някъде да си починеш! Бързо ще му мине желанието за второ.
Кажи му,че трябва и помощ,не само желание!:hugs:

# 25
  • София
  • Мнения: 12 006
Остави му детето за седмица и иди някъде да си починеш! Бързо ще му мине желанието за второ.
Кажи му,че трябва и помощ,не само желание!:hugs:
Абсолютно на същото мнение съм. Понеже обаче знам, че ти няма да ги оставиш за седмица сами ти предлагам за това време да му прехвърлиш около 95% от отгледждането на детето /къпане, хранене, обличане, приспиване и т.н./, както той те е оставил навремето ти да се оправяш с бебето, макар и сега да е по-лесно защото е по-голямо. Отделно му остави да прави всичко в домакинството с което си се занимавала ти, когато бебето се е родило. Без да се намесваш, ако ще и кочина да стане у вас и под масата да е приятно местенце за нахранване на двайсетина кокошки, а за сервирането на един обяд да се налага да се поомие набързо някоя чиния, защото всичките са мръсни. И като пита защо му обясни, че не е лошо първо да види какво е сам да се оправя, второ като имате още едно дете няма как да не се включва и ти да се оправяш с двете деца и домакинсто. Вариантите са 2 - или ще му се поизпари желанието за второ или ще започне да помага Simple Smile.

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ами,ако мъжът ти обещае да наеме детегледачка,тогава ще се съгласиш ли да имате второ?

# 27
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Един скандал сме имали по този въпрос и като го напънах вкъщи, към днешна дата и дума не обелва за второ. 😆
Защо поне веднъж не го остави да се оправя сам с къща и бебе, да се отрече от себе си, тялото си, личните си желания, работата, свободното време, социалния живот?
Няма как да му обясниш, да го беше почувствал.
Аз съм отвратилно взискателна и не е като да не го гърча при всеки случай, когато е вкъщи. Също при онзи разговор му казах, че никой не го държи на сила и е свободен да си търси щастието, ако това се изразява в още деца - чао.
Не знам какво ги галите тези мъже.

Последна редакция: сб, 11 ное 2017, 15:03 от Vermilion`

# 28
  • Мнения: 390
Защо поне веднъж не го остави да се оправя сам с къща и бебе, да се отрече от себе си, тялото си, личните си желания, работата, свободното време, социалния живот?
Не знам какво ги галите тези мъже.

Защото имах зверски пристрастено кърмаче, което не признаваше никакво шише или ам и си остана такова до след годинката си. Оставяла съм го с бебето за 2ч макс (защото това беше периодът, в който беше възможно дъщеря ми да не ме потърси), никога не ми е отказвал, но какво да усети за това време? Ами, нищо. И аз да съм, и аз няма да усетя. Отделно, че в самото начало имахме баби на повикване с щракване на пръста. Пък и човек тогава няма как да знае колко ще продължи даден период или какви последици ще имат определени действия в дългосрочен план. Та, обстоятелствата така дойдоха при нас. 

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839

Защото имах зверски пристрастено кърмаче, което не признаваше никакво шише или ам и си остана такова до след годинката си. Оставяла съм го с бебето за 2ч макс (защото това беше периодът, в който беше възможно дъщеря ми да не ме потърси), никога не ми е отказвал, но какво да усети за това време? Ами, нищо. И аз да съм, и аз няма да усетя. Отделно, че в самото начало имахме баби на повикване с щракване на пръста. Пък и човек тогава няма как да знае колко ще продължи даден период или какви последици ще имат определени действия в дългосрочен план. Та, обстоятелствата така дойдоха при нас. 

Така описани нещата, не изглеждат зле.
Истината е, че колкото и да помага бащата, в първите 2 години по- голямата тежест пада върху майката.
Важното е да си искаш помощта, за да не губи тренинг и да не очакваш сам да се сети. Peace
Почвай да му увеличаваш времето в занимание с детето

Общи условия

Активация на акаунт