Той иска второ дете, аз не

  • 32 675
  • 443
  •   1
Отговори
# 30
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А памперсите, миене/къпане, преобличане, чистене, готвене, пране, пазаруване и т.н.? Той какво върши от тези  и всички останали неща? Излиза ли сам с детето, почивните дни какво прави?
Моето дете не засука, но 14месеца се изцеждах и беше ужасно. Това, че кърмиш не означава, че няма достатъчно черна работа, която да чака. Както вече казах само да видя нещо за вършене пред очите си, получава директно задача. Мъжът ми работеше в събота, когато аз започнах да работя му казах, че събота и неделя вече ще гледа дете - само той. На работа има достатъчно социални контакти, така че приятели и свободно време да забрави. Ще ги има, когато и аз ги имам. 😆
Детето ни не е от спящите, кротки, милички котенца, които всичко си изяждат, самички и безшумно се забавляват.
Ако имаше как щях да го накарам и една бременност да изтърпи, но е бил на всеки преглед и изследване, докато беше в БГ(аз последните месеци бях сама) и присъства на раждането в залата.
Когато е във филма, тогава да иска още деца.

# 31
  • Мнения: 390
Той си има вече много занимания с малката, затова никога не написах, че е лош баща, просто аз не съм готова отново да мина през онзи период толкова скоро.

# 32
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами кажи му го направо - не съм готова да мина отново през това. Проблемът е, че той няма представа явно в какво се изразява. Защото да си има занимания с детето не е като това.

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Точно защото по-голямата тежест пада върху майката,тя има пълното право да откаже да ражда второ дете.Но трябва да бъде честна с партньора си .Да не го подвежда и да не му дава напразни надежди.

# 34
  • София
  • Мнения: 24 839
Той си има вече много занимания с малката, затова никога не написах, че е лош баща, просто аз не съм готова отново да мина през онзи период толкова скоро.

Ами, просто му го обясни, както и онова- да си вкъщи когато голямото тръгне на предучилищна и не вярвам да се запъне и да тропа с краче.
Мисля си, че ти самата не си категорична, че въобще не искаш второ дете и не е нужно да затръшваш вратата, още повече, че сте си говорили за тези неща преди брака.
Важно е да съгласувате нещата " по принцип", пък докато минат тези 3 години, ще си покаже кое как.

# 35
  • Мнения: 4 871
Авторке, сядаш и говориш с мъжа си, ама спокойно, без да се стига до викане и/или каране. Обясняваш му, че ти е рано и че не си почувствала мъжа ти да ти помага достатъчно при първата бременност (всичко, което описа в първия си пост).
В същото време не му обещавай, че след някоя друга година ще си готова, защото може и да не си. Трябва да си готова и да си наясно, че един такъв продължителен отказ може да доведе до разпадането на семейството ви, защото ако мъжа ти наистина държи да има още деца, а ти не искаш, той винаги може да намери друга жена, която ще е съгласна.

# 36
  • Мнения: 390
Благодаря на всички ви, наистина сте ми полезни 💐

# 37
  • Мнения: X
И аз мисля, че е напълно възможно след някоя друга година и ти да пожелаеш второ дете, просто сега ти е писнало всичко и ти е дошло в повече, което е абсолютно нормално. И аз имам дете на 2 и на моменти имам желание за второ, а в други - никак  Embarassed Знам, че звучи несериозно и може би донякъде е така, което показва, че не съм готова.
И аз на този етап не си представям как ще премина пак през това, плашат ме ужасно бременността, раждането, безсънието, коликите, ревовете...
Лошото е, че не бих искала децата ми да има много голяма разлика, но и не бих родила без да съм готова и да го искам истински.
Така че просто си дай време и обясни на мъжът си всичко, което написа тук. И наблегни и на това, че ако има второ дете ще очакваш да се включва по - активно в гледането през бебешкия му период.

# 38
  • Мнения: 3 231
Не изключвам възможността да поискам след време, но не мога да дам гаранции за това (разбираемо, според мен).
Aз мисля, че този брак е Х. Не знам ти дали го осъзнаваш, но пътят е задънен. Дано по-скоро ви уврят главите и да не се отдадете на 10 години драми. И не лъжи човека, че ще му родиш второ. Не лъжи и себе си. Няма да му родиш. И причината е много проста - ти просто не искаш да имаш второ дете от този мъж. Няма нужда нещата винаги да са сложни. В твоя случай са си много прости.

# 39
  • Мнения: 390
Според мен е прекалено силно твърдение това на базата на споделените от мен неща. Би ли се обосновал/а?
Все пак не съм писала какво и защо ни свързва, а само определен проблем. Да се твърди, че сме загубена кауза на този етап не смятам за правилно.

# 40
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Факт, че е възможна раздяла от едно такова разминаване. Лично аз от думите ти оставам с впечатление, че мъжът ти е непреклонен в това отношение,  а и от натиска който ти налага.
Може би е добре да помислиш върху това и да се определиш пред него в по-категорични граници, ако ти е важно разбира се.

# 41
  • Мнения: 2 123
Не изключвам възможността да поискам след време, но не мога да дам гаранции за това (разбираемо, според мен).
Aз мисля, че този брак е Х. Не знам ти дали го осъзнаваш, но пътят е задънен. Дано по-скоро ви уврят главите и да не се отдадете на 10 години драми. И не лъжи човека, че ще му родиш второ. Не лъжи и себе си. Няма да му родиш. И причината е много проста - ти просто не искаш да имаш второ дете от този мъж. Няма нужда нещата винаги да са сложни. В твоя случай са си много прости.

Какви драматични заключения!  #Crazy И въз основа на какво са направени?
Авторката,  до тук съветите, които са ти дадени са добри. Особено тези - да оставяш таткото за по-дълго с детето. Когато започнеш отново работа ще бъде чудесен период да прахвърлиш и задачи свързани с домакинството. Да видим колко ентусиазиран ще бъде Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 383
Никъде не прочетох,че авторката категорично и завинаги отхвърля идеята за втото дете...Не правете такива заключения.
Просто жената казва,че още не се чувства готова сега.
И докато нея мога да я разбера,в същото време не мога да разбера тоя съпруг ,който още от 6 месечна  възраст на детето започва с натиск за второ??? И то без да се е грижил за бебето,без да е се е включвал активно в гледането,за да кажеш,че нещо му е супер интересно.Какъв му е зора?Някакъв план ли има да изпълнява.Да се доказва пред някой за нещо ли?Тая жена да не е инкубатор.Защо бърза за още едно сега и веднага.Защо я напряга така?...Ами рано е -само 2 години са минали.Тя още не се е възстановила,не си е отдъхнала от първото,а той "давай още едно сега и веднага".Какво е това бързане,какъв е тоя зор от негова страна, не разбирам?
Ама на мъжа му е лесно-дай му да прави деца,а пък после жената и бабите да ги гледат...

# 43
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На мен ми стана ясно, че тя не е категорично решила. Там им е и проблема, явно авторката не си казва всичко, така както е. Има своите мисли, желания и разбирания, които са с някакви неясни граници(ако мога така да се изразя) и в същото време се изразява по този начин.
Имала е една представа за нещата, но не разбрах точно каква е била тя и дали я е споделяла с мъжа си - ясно и конкретно. За мен лично "неговите си занимания с детето" не ми говори нищо. Не казвам и не мисля, че човекът е лош баща и съпруг, мисля обаче, че му е по-широко що се отнася до детето, жена му и всичкия скапан битовизъм, който може да ти изпие силичките и всякакво желание за каквото и да било. С това впечатление оставам. Иначе разбирам неговия напън, просто не е усетил нищо от реалността, която е настъпила за жената след раждането.

# 44
  • Мнения: X
Не съм чела горните мнения, може и да се повтарям. Моят съвет е да не раждаш второ дете ако наистина не го искаш с цялото си сърце. Мъжа ти не е помагал за първото, не вярвай на обещания, че ще се промени и ще помага за второто..при нас тази договорка не се спази. С 2 деца е трудно, всичко е по 2, както финансово, така и емоционално, психически и т.н., не вярвай на хора, които казват, че второто се гледало покрай първото.

Общи условия

Активация на акаунт