Метод на Войта!

  • 12 713
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
                   Ние също минахме по този път,но не устояхме на плача.В началото /от 10-я ден/ в къщи идваше рехабилитаторка,която дълги години е работила в педиатрията/дори Чавдаров се е учил от нея навремето/.На 1 год отидохме в Света София и ужас детето пищеше ,видяхме и други бебета  посинели от плач и единодушно решихме,че продължаваме в къщи с рехабилитаторката.Особено когато рехабилитаторката в Света София каза,че от сега вътре няма да влиза майката или който и да било друг.Една седмица ни била обучила и повече не е нужно да присъстваме.Изкарахме точно 9 дена там и сега продължаваме с частен рехабилитатор,отначало в къщи ,а от тази пролет ходим в кабинет,който е светъл и приветлив с много играчки.За нас решението е да спестим колкото се може повече болки,стресове и притеснения на беба и в нашия случай решението е това.  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 626
. Не знам дали ще намеря някоя, която ще се  навие да идва три пъти на ден.  Ако можете да ми помогнете с информация за такава рехабилитаторка ще съм ви мн благодарна.  Hug
Не е нужно да идва по трипъти на ден. Ще се научиш постепенно изведнъж не става. Ще видиш, че не е толкова трудно, колкото ти се струва в мамента.(колкото и невероятно да ти звучи сега)Там, където ходиш учат ли те какво да правиш?

# 17
  • Мнения: 189
Метода е добър, дъщеря ми обаче също ревеше, защото първо я фиксираш в една позиция и второ натискаш центрове, които все пак са засегнати. Предполага, 4е затова и плачат. Аз имах частен рехабилитатор, но излизах от стаята като и правеше процедурите, защото не издържах психически. Аз не сам и правила Войта, защото нещо неможах да схвана точно точките и не бях убедена, 4е ще е със същото качество. Ще издържиш. Успех.

# 18
  • Мнения: 112
Здравейте,
Предполагам, че ще посвикне с времето и тогава смятам да се пробвам да го направя аз Войта. Защотот няма да мога да с есправя хем да я фиксирам в позиция хем да натискам точните места. Ако обаче спре да плаче и да се бори ще ми е по-лесно. Честно казано мисля, че вече плаче по-малко от началото, а са минали само 5 дни от началото. Дано се запази тази тенденция.    Praynig

# 19
  • Мнения: 997
   Didia, как така си ви казали да не влизате. Аз доколкото знам даже е препоръчително да присъства родител. Въпрос на лично желание. Може би е била някаква самоинициатива на рехабилитаторката....
 На нас ни показаха и други упражнения, които да правим в къщи, например с голяма надуваема топка. На Боби му харесваха. Но това е за по-малко бебе. И с триъгълната основа - за отпускане на ръчичките. И досега го прилагаме.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
   Didia, как така си ви казали да не влизате. Аз доколкото знам даже е препоръчително да присъства родител. Въпрос на лично желание. Може би е била някаква самоинициатива на рехабилитаторката....

Хм, и ние не влизаме много отдавна  Confused Първо присъствах на гимнастиката, по едно време сложиха по три деца едновременно в големия кабинет в училището, стана неудобно да съм вътре и излизах. После разделиха кабинетите, но пък лекарите решиха, че докато родителите чакаме горе пред кабинетите шумим много и пречим да работят, така че вече и на втория етаж не може да се качваме  Confused Сега най-много да се кача с детето за да я занеса до кабинета.

# 21
  • Мнения: 7 391
   Didia, как така си ви казали да не влизате. Аз доколкото знам даже е препоръчително да присъства родител. Въпрос на лично желание. Може би е била някаква самоинициатива на рехабилитаторката....
 На нас ни показаха и други упражнения, които да правим в къщи, например с голяма надуваема топка. На Боби му харесваха. Но това е за по-малко бебе. И с триъгълната основа - за отпускане на ръчичките. И досега го прилагаме.
          Ние също обикаляхме за топки и т.н.и на нас ни показаха много упражнения,но в първата седмица след това не ни позволиха да влизаме и аз веднага отидох при Чавдаров и той разреши.Говоря за 2003 година,нямам идея как е сега защото просто търсих друга алтернатива и не спирам да го върша,а там повече не се върнах.  bouquet

# 22
  • Мнения: 112
Здравей,
Какви други алтернативи търсиш? Като тип рехабилитация ли или методи? Ако имаш повече инфо сподели?   bouquet

Поздрави,
Цвети

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цвети, при ЧАвдаров не дават да се влиза - но ако много те притеснява или питай лично рехабилитаторката или говори лично с него!
А за алтернативи - аз не бих ти препоръчала да се отказвай за да търсиш алтернативи, но не пречи освен там - да правиш и др неща за детето си

Didia наистина сподели какво си открила - може пък да помогне на др майчета!

# 24
  • Мнения: 4 414
Цвети, разчисти си малко личните, че не мога да ти пратя бележка Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 4 412
според мен майката трябва да влиза, миналата година много писахме по този въпрос и уж бяха разрешили. Аз винаги съм влизала, само веднъж беше баща й и не беше влязъл - по едно време чул силен рев, влязъл вътре и 3-4 докторки си водят платено обучение върху детето ми, без родителите въобще да са информирани. Ако не дай боже беше паднало и друго нещо, сигурно дори и нямаше да ни кажат. Една друга майка влиза и вижда рехабилитаторката си чете вестник, детето си лежи до нея. Много ми се вижда съмнително това, че не пускат майките. Просто някои от персонала сигурно използват за да се скатават, защото нашата рехабилитаторка нямаше нищо напротив да влизаме , бях питала и лекарката.

# 26
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Подновявам темата,като слагам допълнителна информация!

Методът Войта

# 27
  • Мнения: 6
  Ние ходим почти една година при  Чавдаров  по два пъти на ден , и до сега не се е случвало да не ни пускат с детето. Дори до колкото си спомням на регистратурата имаше съобщение , че е препоръчително родителите да присъстват на процедурите, нали идеята е те да се обучават.

# 28
  • Мнения: 1 271
  Ние ходим почти една година при  Чавдаров  по два пъти на ден , и до сега не се е случвало да не ни пускат с детето. Дори до колкото си спомням на регистратурата имаше съобщение , че е препоръчително родителите да присъстват на процедурите, нали идеята е те да се обучават.

така е сарина - от 2006г. до 2008 много неща се промениха, защото ни има нас - да се обаждаме и да подсещаме доктори и управители на болници кои неща как биха били по-добре  Peace

# 29
  • Мнения: 6
  Ние ходим почти една година при  Чавдаров  по два пъти на ден , и до сега не се е случвало да не ни пускат с детето. Дори до колкото си спомням на регистратурата имаше съобщение , че е препоръчително родителите да присъстват на процедурите, нали идеята е те да се обучават.

така е сарина - от 2006г. до 2008 много неща се промениха, защото ни има нас - да се обаждаме и да подсещаме доктори и управители на болници кои неща как биха били по-добре  Peace
            За съжаление ако ние не защитаваме интересите на децата си, няма кой друг да го направи.Иначе повечето от тях нямаше да бъдат осакатени от немърливостта и безхаберието  на лекарите и въобще нямяше да се налага да бъдат  там.

Общи условия

Активация на акаунт