STOKKE колички, мнение от личен опит!3

  • 63 197
  • 723
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 25 736
Момичета, имам важен въпрос!
Някой знае ли коя марка стол за кола е съвместим със стоки хплори в6? Някъде бях чела, че освен стола изи го (който си е на стоки) на марката луна и макси кози също е бил съвместим. Но моля лично мнение?

Aз имам изи го и се слага със адаптери, така че не знам дали други марки предлагат кошче което да става на тези адаптери (в смисъл горната част, долната си влиза във шаси експлори).

# 136
  • Мнения: 262
Аз съм с Трейлз и Сайбекс Атон , имам универсални адаптери , които пасват на Сайбекс , Макси Коси и още 2-3 марки столове. Проверете в интернет.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Момичета, имам важен въпрос!
Някой знае ли коя марка стол за кола е съвместим със стоки хплори в6? Някъде бях чела, че освен стола изи го (който си е на стоки) на марката луна и макси кози също е бил съвместим. Но моля лично мнение?


iZi Go не е на Stokke, а е произведен за тях от BeSafe
Произведените Stokke iZi Go / Stokke iZi Go Modular се различават от BeSafe iZi Go / BeSafe iZi Go Modular по начина на захващане към количките.
Stokke iZi Go / Stokke iZi Go Modular не се нуждаят от адаптери за да бъдат поставени на количките на Stokke.
За всички останали столчета ще са нужни допълнителни адаптери.

# 138
  • Мнения: 25 736
Точно така, нашето е на Be safe izi go + и е със адаптери.

# 139
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз съм с Trailz от ноември 2016г., когато излезе общото шаси за двата модела и  всъщност Крузи се обезсмисли. Разликата между двете колички беше шасито и гумите - иначе кошовете бяха еднакви. Като направиха шаси, на което да могат да се монтират двата вида гуми - Крузи се обезсмисли да съществува, защото ако искаш Крузи взимаш Траилз с непомпащи гуми.
Изключително съм доволна от количката - Магдалина спи вътре спокойно и й е адски удобна. Нямам нито една забележка към количката - невероятно маневрена, удобна, стилна и издръжлива на оф роуд терени. Сравнително малко, обаче ползвахме коша за кола, който е с изофикс, защото молкото зверче искаше да седи в скута ми и се съдираше от рев. Направо си е чисто нов. Мислех да взема следващото столче за кола и да ползвам изофикс системата, защото го позволява, но като гледах стола - наистина много добър - няма достатъчно легнало положение, а госпожицата иска да си лежи като спи. Затова взех на Макси Кози с изофикс система и съм много доволна. Сега се чудя какво да го правя този стол. Дадохме за него и за изофикс системата 1100 лева, а стоя така.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Продай ги на добра цена😊

# 141
  • Мнения: 25 736
Или отгледай и второто и тогава продай всичко.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Сравнително малко, обаче ползвахме коша за кола, който е с изофикс, защото молкото зверче искаше да седи в скута ми и се съдираше от рев. Направо си е чисто нов. Мислех да взема следващото столче за кола и да ползвам изофикс системата, защото го позволява, но като гледах стола - наистина много добър - няма достатъчно легнало положение, а госпожицата иска да си лежи като спи.

Столът който се монтира на изофикс системата на Stokke iZI Modular/BeSafe iZi Modular е BeSafe iZi Modular i-Size и положението му за сън и почивка е перфектно Simple Smile
Може да се ползва от 61 см. в двете посоки до 4 год. (105 см.).
Като когато е поставено обратно на движението е с още по - голям наклон за да компенсира наклона на седалката на колата.

# 143
  • Мнения: 25 736
Момичета сложих коша 6+ вече и бебка е много доволна. Бебешкия кош не можа дори да ни умалее, просто и беше скучно в него. На 4 месеца вече се оглежда наоколо и повдигам до средно положения. От вчера я завъртам и по посока на движение на количката и адски щастлива. Въпросът ми е кога да махна подложката за новородено. Страхувам се че в легнало положение ще има чупка, а и като цяло не е укрепнала още, ставите и костите и са меки...би трябвало да е в бебешки кош. На 4 месеца и половина е и тежи 6800.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ако следваме логиката, след 2м когато стане на 6м.

# 145
  • София
  • Мнения: 3 271
Сравнително малко, обаче ползвахме коша за кола, който е с изофикс, защото молкото зверче искаше да седи в скута ми и се съдираше от рев. Направо си е чисто нов. Мислех да взема следващото столче за кола и да ползвам изофикс системата, защото го позволява, но като гледах стола - наистина много добър - няма достатъчно легнало положение, а госпожицата иска да си лежи като спи.

Столът който се монтира на изофикс системата на Stokke iZI Modular/BeSafe iZi Modular е BeSafe iZi Modular i-Size и положението му за сън и почивка е перфектно Simple Smile
Може да се ползва от 61 см. в двете посоки до 4 год. (105 см.).
Като когато е поставено обратно на движението е с още по - голям наклон за да компенсира наклона на седалката на колата.


Това е следващия стол. Първия, който имаме е от новородено до някъде 11-12 кг. Магдалина сега е 10.500 и вътре й е тесничко. Винаги до сега е пътувала в посока обратна на движението и аз предпочитах така да остане и до поне 3 години, но на нея й е скучно и започва да плаче и настава страшна истерия да я извадя оттам. Та по-добре да иска да седи вътре, отколкото да седи наобратно и да не иска да седи. Този стол, който е част от количката, всъщност не е този, за който вие говорите.

Предполагам за този говорите?



А нашия е този - само че в червено

# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Това е следващия стол. Първия, който имаме е от новородено до някъде 11-12 кг. Магдалина сега е 10.500 и вътре й е тесничко. Винаги до сега е пътувала в посока обратна на движението и аз предпочитах така да остане и до поне 3 години, но на нея й е скучно и започва да плаче и настава страшна истерия да я извадя оттам. Та по-добре да иска да седи вътре, отколкото да седи наобратно и да не иска да седи. Този стол, който е част от количката, всъщност не е този, за който вие говорите.

Предполагам за този говорите?


Точно така, този който имате е до 74 см. (според новия стандарт значение има ръста, не теглото)
На неговата база може да монтирате столче за кола което може да е в ДВЕТЕ ПОСОКИ, показаният от вас на клипа е друг модел BeSafe iZi Modular RF (Rear Facing - само обратно на движението) i-Size , който се ползва само обратно на движението.
Ето този имах предвид:



Разбира се по - висок е от този който ползвате в момента.

Що се отнася до посоката на движение, не мисля че изборът трябва да е на детето.
Все пак докато са обратно на движението децата получават най - висока степен на защита 92%, докато поставим ли ги в посока на движението безопасността пада на 60% и по - малко.
Причините тук: https://goo.gl/Z9KWxo

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 17:36 от РОШКО

# 147
  • София
  • Мнения: 3 271
Скрит текст:
Това е следващия стол. Първия, който имаме е от новородено до някъде 11-12 кг. Магдалина сега е 10.500 и вътре й е тесничко. Винаги до сега е пътувала в посока обратна на движението и аз предпочитах така да остане и до поне 3 години, но на нея й е скучно и започва да плаче и настава страшна истерия да я извадя оттам. Та по-добре да иска да седи вътре, отколкото да седи наобратно и да не иска да седи. Този стол, който е част от количката, всъщност не е този, за който вие говорите.

Предполагам за този говорите?


Точно така, този който имате е до 74 см. (според новия стандарт значение има ръста, не теглото)
На неговата база може да монтирате столче за кола което може да е в ДВЕТЕ ПОСОКИ, показаният от вас на клипа е друг модел BeSafe iZi Modular RF (Rear Facing - само обратно на движението) i-Size , който се ползва само обратно на движението.
Ето този имах предвид:



Разбира се по - висок е от този който ползвате в момента.

Що се отнася до посоката на движение, не мисля че изборът трябва да е на детето.
Все пак докато са обратно на движението децата получават най - висока степен на защита 92%, докато поставим ли ги в посока на движението безопасността пада на 60% и по - малко.
Причините тук: https://goo.gl/Z9KWxo

Напълно съм съгласна за безопасността, но когато детето плаче непрекъснато и престоя в столчето става мисия невъзможна предпочитам да се вози напред, но да седи в столче, отколкото да имам столче, което седи обърнато назад, но всъщност ми седи в скута.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Напълно съм съгласна за безопасността, но когато детето плаче непрекъснато и престоя в столчето става мисия невъзможна предпочитам да се вози напред, но да седи в столче, отколкото да имам столче, което седи обърнато назад, но всъщност ми седи в скута.

Щом сте написали това, то тогава с нищо не сте съгласна Grinning

Аз пък мисля, че като пореве и му мине (защото децата свикват с условията, след като не успеят да се наложат) детето ще е възможно най - добре защитено.
Като го поставите в посока на движение шансът да бъде наранено в злополука е 40% (при това само ако е обезопасено във възможно най - добрите столчета с монтаж в посока на движение).
Като го държите в ръце, тялото Ви при скорост с 50 километра ще представлява маса с тегло между 1 и 3 тона и ще го смажете.

В крайна сметка вие си знаете Wink
Детето си е ваше, вие отговаряте за неговата безопасност.
Това което казах по - горе е, че обратно на движението е много по - безопасно.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 734
Момичета сложих коша 6+ вече и бебка е много доволна. Бебешкия кош не можа дори да ни умалее, просто и беше скучно в него. На 4 месеца вече се оглежда наоколо и повдигам до средно положения. От вчера я завъртам и по посока на движение на количката и адски щастлива. Въпросът ми е кога да махна подложката за новородено. Страхувам се че в легнало положение ще има чупка, а и като цяло не е укрепнала още, ставите и костите и са меки...би трябвало да е в бебешки кош. На 4 месеца и половина е и тежи 6800.
Аз оставих възглавницата, защото държи по- меко и според мен й е по удобно с нея. Като стана на 6 м. махнах само подплънката, която изравнява чупката на кръста.

Общи условия

Активация на акаунт