Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 8

  • 74 267
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 656
Има един план на БОБ с безсрочен договор, като номера е активен, докато човек прави минимум 2 лв. сметка на месец. Като реши, че не го иска, просто спира да го ползва и договора се прекратява. Няма неустойки и такива неща. Аз си прехвърлих карта с изтекъл план на такъв за такива случаи, стори ми се най-изгодно като вариант.

# 691
  • Мнения: 111
Здравейте,  наскоро ми се наложи спешно преместване, причината ужасна влага и мухъл , хазяите се обидиха много, че ги напускам.Имах късмет и си намерих прекрасно жилище.С изненада видях публикувана обява за бившата квартира в много известна агенция и щях да припадна.Става въпрос за жилище на първи полусутерен етаж в стара кооперация, на шумна и мръсна улица без тераса с чудовищно изложение север и изток, без балкон. Сега пари да ми дават не бих живяла там, а как се представя от агенцията- югозападно изложение, нова сграда от 2005 година, някои крадци на оферти предполагам даже и балкон бяха писали, че има.Много ми се иска да предпазя други да не попаднат в тази квартира.

# 692
  • Мнения: 4 275
Другото жилище на мъжа ми, дето там стоеше една наемателка над 4 години на символичен наем, тя се изнася.
И слава на Бога, наема беше безумно нисък, дето мъжа ми все обясняваше че такава супер наемателка, дето всичко пази няма да се намери. Grinning И вярно де, жилището е доста добре.
Та , изневиделица, пак ще се занимавам с наематели. Уф.  

Да добавя , това с #31# преди номера го пробвах, работи на един от номерата които имам през Виваком, през другата карта на М- Тел която имам не стана. може да зависи нещо от типа на карта, план или друго.

Съжалявам, не знаех, че не работи с някои оператори. Добре, че си го тествала Simple Smile Най-добре е да си вземеш предплатена карта. Ето примерно на Виваком, за 6 лв: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … atena-karta/bravo. Ползваш и след това я хвърляш.

Колкото до наемателката-колежка, радвам се, че ви е "напусналаю" Joy Сега ще си му взимате нормален наем Simple Smile

# 693
  • Мнения: 2 049
Другото жилище на мъжа ми, дето там стоеше една наемателка над 4 години на символичен наем, тя се изнася.
И слава на Бога, наема беше безумно нисък, дето мъжа ми все обясняваше че такава супер наемателка, дето всичко пази няма да се намери. Grinning И вярно де, жилището е доста добре.
Та , изневиделица, пак ще се занимавам с наематели. Уф. 

Да добавя , това с #31# преди номера го пробвах, работи на един от номерата които имам през Виваком, през другата карта на М- Тел която имам не стана. може да зависи нещо от типа на карта, план или друго.

Съжалявам, не знаех, че не работи с някои оператори. Добре, че си го тествала Simple Smile Най-добре е да си вземеш предплатена карта. Ето примерно на Виваком, за 6 лв: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … atena-karta/bravo. Ползваш и след това я хвърляш.

Колкото до наемателката-колежка, радвам се, че ви е "напусналаю" Joy Сега ще си му взимате нормален наем Simple Smile

Малко оффтопик, но декември си взех от Мтел такава - за 6-10лв с 200 безплатни минути към всички оператори, някакъв интернет и още някакви минути допълнително към Мтел

# 694
  • София
  • Мнения: 6 144
Satisfied Аз засега се справям без брокери. Имам 4 огледа за събота, дано има 1 поне свестен кандидат -наемател.
Направих профил в олх  специално за целта и пуснах обява без тел номер. Веднага писаха 10 души . Обадих се само на 2ма, които ми се сториха, че не са брокери. Звънях, както вие ме посъветвахте и скрих номера. Говорих, разпитах ги, има два огледа оттук.
После пуснах и във фейса, пак с профил специално за целта, там пак писаха сумати народ още веднага. Писах там само в месинджър с тях, ми разпитах ги, отсях двама, има и оттук 2 огледа за събота. Да видим.
Мъжа ми сумти до мен:
-Стига толкова народ, какво ще ги правя тези толкова хора???? Grin
-Споко, ти няма да ги настаняваш всичките, няма с куфари да дойдат на огледите Thinking - казвам му аз.
Писа и някакъв чужденец, Хосе Мария и още 5 имена.... ама мъжа ми казва че не му се занимава с този, ще вземе да си тръгне от Бг утре,  не го знае каква птица  е ! Аз бих го преслушала и него , хубавец беше инак Wink ( хубавото във фейса е , че можеш да видиш профил и да прецениш)
Тези със снимки на мацка кифла не ги отразих...

# 695
  • Мнения: 4 993
wildmama, не ги мисли, нали ще ит на оглед и ще видят какво е. То като ходех да купувам на какви разминавания съм попадала, а за покупки се знае, че ще гледаш повече и не знам защо въобще го правят. Ох, аз съм раздвоена, скоро сигурно ще се изнасям, и се чудя да търся ли активно сред познатите ми нов наемател? От една страна е хубава квартира, но като й знам скритите минуси, ще ме гризе, че съм набутала някого.

# 696
  • Мнения: 2 049
Другото жилище на мъжа ми, дето там стоеше една наемателка над 4 години на символичен наем, тя се изнася.
И слава на Бога, наема беше безумно нисък, дето мъжа ми все обясняваше че такава супер наемателка, дето всичко пази няма да се намери. Grinning И вярно де, жилището е доста добре.
Та , изневиделица, пак ще се занимавам с наематели. Уф. 

Да добавя , това с #31# преди номера го пробвах, работи на един от номерата които имам през Виваком, през другата карта на М- Тел която имам не стана. може да зависи нещо от типа на карта, план или друго.

Съжалявам, не знаех, че не работи с някои оператори. Добре, че си го тествала Simple Smile Най-добре е да си вземеш предплатена карта. Ето примерно на Виваком, за 6 лв: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslu … atena-karta/bravo. Ползваш и след това я хвърляш.

Колкото до наемателката-колежка, радвам се, че ви е "напусналаю" Joy Сега ще си му взимате нормален наем Simple Smile

Малко оффтопик, но декември си взех от Мтел такава - за 6-10лв с 200 безплатни минути към всички оператори, някакъв интернет и още някакви минути допълнително към Мтел

Намерих я онлайн - 8лв, 200 минути към Мтел, 200 минути към останалите мобилни оператори,
 4000 MB мобилен интернет. https://www.mtel.bg/universalna-prima-ekstra

# 697
  • Мнения: 2 114
Ако искаш да продължиш винаги ли сменяш номера при новата карта ?

# 698
  • Мнения: 4 275
Yangdze, интересен подход Simple Smile А мъжът ти да спре да сумти и да се радва, че е случил на оправна жена Joy Звънни към петък на кандудатите и ги питай далу остава уговорката, че някой може да се е отказал дотогава или да им е изскочила работа, а да не сметнат за нужно да те уведомят. Да не де окаже, че ще дойдат двама вместо четирима и да имаш време да си избереш ощр някого.

arrival, мерси, по-добра е офертата на Мтел

Весела, може за някой от близките ти минусите да не са чак толкова големи минуси, а нещо друго да е по-важно. Ако ти се занимава, може да им обясниш нс хората какво на теб не ти е харесало, което е голям плюс. Защото ако отидат при непознат, ще им представят най-напудрения вариант Simple Smile

Деборана, с кое, ако искаш да продължиш? Да ползваш картата по-натам ли за следващи обяви ли?

# 699
  • София
  • Мнения: 6 144
Мишелин, да , разбира се, имам и две резервни девойки дето във Фейса много напираха, засега им обясних любезно че се струпал много народ, но ако не харесаме хора пак ще им се обадя. Разсъждавам си аз, ама гаранция с хора няма. Мъжа ми ще ходи по огледи, ама той е един.... какво да ви кажа ... за без пари би го дал само да не се занимава, така ще го врътнат. Аз не мога да отида, няма кой да гледа децата...
Та, провеждам "интервю" по телефона с хората, гледам да ги отсея. Искам обаче той да си ги избере накрая, щото жилището формално се води на него и следва той да си реши.
Повечето са двойки без деца, младоци, гаджета, но работещи, там има риск да се скарат утре... не знам
Има един сам кандидат , работещ, по зрял човек ... да видим.. ако не е някой фрик Grinning

жилището е хубаво но е малко, най- добре за сам човек Grinning

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 12:38 от Yangdze

# 700
  • Мнения: 2 114
Yangdze,
Деборана, с кое, ако искаш да продължиш? Да ползваш картата по-натам ли за следващи обяви ли?

Да. За моя гостенка искам да взема такава карта. Тя ще е тук 2 седмици. После дали мога да плащам и да ползвам номера многократно?

# 701
  • Мнения: 2 114
Мишелин, да , разбира се, имам и две резервни девойки дето във Фейса много напираха, засега им обясних любезно че се струпал много народ, но ако не харесаме хора пак ще им се обадя. Разсъждавам си аз, ама гаранция с хора няма. Мъжа ми ще ходи по огледи, ама той е един.... какво да ви кажа ... за без пари би го дал само да не се занимава, така ще го врътнат. Аз не мога да отида, няма кой да гледа децата...
Та, провеждам "интервю" по телефона с хората, гледам да ги отсея. Искам обаче той да си ги избере накрая, щото жилището формално се води на него и следва той да си реши.
Повечето са двойки без деца, младоци, гаджета, но работещи, там има риск да се скарат утре... не знам ( жилището не е голямо и не става за семейство с деца, всички ги предупредих)
Има един сам кандидат , работещ, по зрял човек ... да видим.. ако не е някой фрик Grinning

Не си прави никакви изводи от глас по телефона, реалната картина може да е доста по-различна. Успех в начинанието !

# 702
  • София
  • Мнения: 4 192
Много ми харесва апартамента. Цената му е супер и точно такива се търсят. Дано случите на наемател, убедена съм, че поне половината от оглеждащите ще искат да го наемат веднага  Peace

# 703
  • Мнения: 4 275
Yangdze, много е хубав апартаментът и си е перфектен и за двойка даже. Дано случите на читави хора. Права е chiana, подозирам, че всеки видял го ще иска да го наеме

Deborana, няма проблем да си ползваш картата после. Зареждаш си я и я ползваш. Преди имаше някакво условие, че ако не бъде зареждана с никакви пари в продължение на една година, номерът се деактивира.

# 704
  • София
  • Мнения: 6 144
Да, хубав е, ние го правихме за нас си. Живяхме малко там докато не отрасна голямото дете и се оказа че няма на къде и беше много тясно, за 2ро дете да не говорим. Нямаше как да се съберем с 2 деца.
Но похарчихме много пари тогава, всичко беше от по - скъпите серии ( за времето си де, сега може да има и по- скъпи и луксозни).  Надяваме се само на читав наемател. Досега тази дето живя го е пазила жилището, това е вярно. Blush Тя живееше сама и все беше на работа, та такъв човек е нужен сам и работещ , ама ще видим. Ще пиша като минат огледите.

Общи условия

Активация на акаунт