Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2017, 17:51 ч.

Отглеждане на сладки картофи

• 6 231
  • 9
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
Това лято открихме вкъщи сладките картофи- бататите- и готвим често от тях, много ни хареса вкусът им. Сега си мисля дали не можем да засадим на пролет/ ранно лято в градината ни на село. Четох статии по темата, но няма от кого да почерпя опит. Ако някой гледа вкъщи може ли да сподели мнение Hug

# 1
  • Стара Загора
Аз тази година отглеждах 3 вида батати.И аз си мислех, че може да са капризни и нещо да не им допадне, но напротив.Гледат се много лесно, самото растение има влекове като пъпешите,дини, заема цялата площ с листна маса и не се налага да се скубе тревата.Като за първи опит мисля, че реколтата ни беше отлична около 4-5 кг от корен.Аз си поръчах разсада от сайт, човекът който го поддържа е описал много подробно всичко как се гледат и т.н . Единственото лошо беше, че ги сях късно към 15 юни ,тогава ми дойде редът да ми изпратят разсад .Мисля, че реколтата щеше да е по-висока.Ако ще взимате от там пишете по отрано .Това е https://hobi-semena.com/batati.html

# 2
  • Велико Търново
Благодаря за линка. Аз четох как сами да си направим разсад, но щом се продава още по-добре. Казахте, че разстилат листа- по земята ли ги оставихте да влачат или ги вдигнахте на горе на някакви приспособления? Hug

# 3
  • Стара Загора
Да, моите ги оставих да пълзят по земята.Имам място в градината и го запълних с тях.Ако са по земята трябва отвреме на време да се повдигат, защото образуват маломерни клубени по самите стъбла.,които взимат от силата на централния корен.Аз не го правих много и така здраво се бяха хванали за почвата.

# 4
И аз от там си поръчах разсад. Дано пак да има догодина.
Пробвах и сама да си направя, но успях да изкарам само две стръкчета.
Моите бяха в повдигната леха и ластуните тръгнаха да излизат от нея. Може би защото почвата отвън беше много тревясала и сбита и не са се вкоренявали отвън.

# 5
  • Велико Търново
Случайно да помните колко струва разсадът Blush

# 6
  • Стара Загора
Имам някакъв спомен, че за 20 корена платих 24 лв нещо такова беше

# 7
Момичета, откъде поръчвате разсад тази година?
Хоби семена вече не предлага.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
листата също се ядат: младите листа се готвят като спанак. Peace

# 9
  • Велико Търново
Аз така и не успях да се сдобия с разсад и да пробвам. Ще ви следя ако кажете откъде да взема. Кога се засажда?

Общи условия

Активация на акаунт