АВГУСТовски мами 2018

  • 69 166
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 112
Здравейте, и аз правих БХС. Нухалната транслусенция е 1.9 мм. Излязоха ми и резултатите от кръвните, но абсолютно нищо не разбирам. Бихте ли помогнали?https://gyazo.com/99a8880df52d4d38a861179834459ce5
Малко офф, но се обадих и проверих. От лабораторията ми казаха, че компютъра не е могъл да ичисли рисковете, защото според не го съм била в 14 г.с, а аз бях в 13+6. Посъветваха ме да си направя късния скрийнинг.

Последна редакция: вт, 06 фев 2018, 09:45 от Beborana

# 736
  • Мнения: 1 318
На мен също Чавеева ми каза, че всичко изглежда страхотно и няма нищо , което да намеква за притеснение или нужда от допълнително изследване. Знам от познати, че ако има някакви подозрения за проблем първо прегледът надскача 20—30мин и второ винаги се насочва към последващо изследване.
Така е. С първото дете се усъмни за дефект на клапата на сърцето и прегледът беше близо час. Ходих след месец на втора ФМ и там се видя, че няма такова нещо и всичко е наред. Много подробно обясняваше и успя да ме успокои.
Сега съм със задна плацента и от време на време усещам движения. С дребния бях с предна и мнооогоо късно усетих, нямаше кой знае какви емоции.

# 737
  • Мнения: 269
Beborana, 13+6 е точно 14 седмица. Тоест ти си в 14 седмица и имаш навършени 13с6д. Както с годините - ако си на 30г5м ти си в 31вата година вече (тя тече, но не е навършена).

Също така БХС=кръвните изследвания на двата хормона.
ФМ= преглед на видеозон (3д/4д), на който се вижда нухалната гънка, която ти е 1,9 и това е ок. Но на ФМ се гледат един куп други неща още , за да е максимално сигурно дали има или няма проблем. В твоите листче нищо друго не пише от тях, не знам къде е правено, но някак малко несериозно ми изглежда.  Моето изследване е А4 двустранно изписано на компютър с данни...

Така или иначе само лекар може да ти обясни резултатите, както няколко момичета писахме по-нагоре, изчисленията не са прости и се състоят от няколко компонента. Моят съвет е да не гадаеш, а да потърсиш професионалист по ФМ, акредитиран такъв, за да ти направи качествен преглед.

# 738
  • Мнения: 2 486
Момичета, трябва да си пуснете нова тема.

# 739
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Аз ще се опитам да пусна, обаче ми е за първи път, дано да се справя. Satisfied

# 740
  • Мнения: 36
Наистина трябва да си пуснете нова тема, в която да обсъждате общите доктори и клиники, които посещавате Simple Smile казвам го с най-добри чувства.

# 741
  • Мнения: 18
Привет, девойкии! Аз рязко ще сменя темата с въпрос свързан със суетата на бъдещите мами Grinning People Dancer Искам да питам момичетата,които боядисват косата си как процедират? От както видях двете чертички спрях да се боядисвам, но положението вече не е мнг добре, тъй като аз съм с тъмна коса, а цвета до момента ми беше доста по светъл от естествения. За сега си седя с няколко пръста тъмни корени. Четох, че до 3ти месец не било хубаво..след това можело да се боядисам. Вие на какво мнение сте?

# 742
  • Мнения: 112
Beborana, 13+6 е точно 14 седмица. Тоест ти си в 14 седмица и имаш навършени 13с6д. Както с годините - ако си на 30г5м ти си в 31вата година вече (тя тече, но не е навършена).

Също така БХС=кръвните изследвания на двата хормона.
ФМ= преглед на видеозон (3д/4д), на който се вижда нухалната гънка, която ти е 1,9 и това е ок. Но на ФМ се гледат един куп други неща още , за да е максимално сигурно дали има или няма проблем. В твоите листче нищо друго не пише от тях, не знам къде е правено, но някак малко несериозно ми изглежда.  Моето изследване е А4 двустранно изписано на компютър с данни...

Така или иначе само лекар може да ти обясни резултатите, както няколко момичета писахме по-нагоре, изчисленията не са прости и се състоят от няколко компонента. Моят съвет е да не гадаеш, а да потърсиш професионалист по ФМ, акредитиран такъв, за да ти направи качествен преглед.
Това, което съм постнала е листчето само от кръвните изследвания, за които компютъра не е изчислил, защото е 14 седмица. В деня преди вземане на кръв минах на ехография в Авис Медика в Плевен при доктор Славов, който началник на отделение Гинекология. Записала съм си час за 07.03. за ФМ пак при него. Иначе от ехографията ми дадоха 2 листа, от които единия ми го взеха на следващия ден като ми вземаха кръв за БХС.

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Аз се боядисвам. Не мога да се гледам побеляла.

# 744
  • Мнения: 2 486
Heart Лилит Heart   , ако имаш нужда от някаква помощ за темата , можеш да ми пишеш на ЛС  Nerd

# 745
  • София
  • Мнения: 504
По спомен не се ли правеше работна регистрация, достъп до която имат 3-5 момичета и те пускат и управляват темите.
Поне така беше в старата ми отчетна. Имахме и списък по термини на първа страница с обща информация- ник, години, град, термин и пол на бебето, поредност на бременността...

# 746
  • Мнения: 77
Привет, девойкии! Аз рязко ще сменя темата с въпрос свързан със суетата на бъдещите мами Grinning People Dancer Искам да питам момичетата,които боядисват косата си как процедират? От както видях двете чертички спрях да се боядисвам, но положението вече не е мнг добре, тъй като аз съм с тъмна коса, а цвета до момента ми беше доста по светъл от естествения. За сега си седя с няколко пръста тъмни корени. Четох, че до 3ти месец не било хубаво..след това можело да се боядисам. Вие на какво мнение сте?


Не се притеснявай, изобщо. 2 пъти вече се боядисах с амонячна боя Simple Smile Първия път бях на седмица закъснение. Всички мамчета около мен се боядисваха по време на бременността, дори и фризьорката ми.

# 747
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Имаме нова тема. Събрах информация за дати на термини, години и градове. Извинявам се ако съм изпуснала нещо или информацията е неточна. Винаги може да ми пишете, за да редактирам.
Това е първата тема която правя, така че моля да бъдете снизходителни.
Ще добавям още информация в първия пост, но ми трябва малко време, за да се справя.

http://www.bg-mamma.com/?topic=1017800

# 748
  • Мнения: 51
Имаме нова тема. Събрах информация за дати на термини, години и градове. Извинявам се ако съм изпуснала нещо или информацията е неточна. Винаги може да ми пишете, за да редактирам.
Това е първата тема която правя, така че моля да бъдете снизходителни.
Ще добавям още информация в първия пост, но ми трябва малко време, за да се справя.

http://www.bg-mamma.com/?topic=1017800
Здравей, може ли и мен да добавиш термин 16.08.2018 г. на 27 г. от Пловдив Simple Smile
Благодаря много Simple Smile

# 749
  • Мнения: 36
Да попитам, имате ли проблем с храненето? Нямам никакъв апетит, ама никакъв....много зор се храня, а ако ми замирише на нещо започва едно оригване все едно съм преяла. Преди да забременея се хранех мога да  твърдя здравословно, нищо пържено, мазно, тесто - НЕ. Сега пак е така,ама изпитвам някакъв ужас от зелените, обичани салати, месото, което обожавах с половин уста го дъвча. И съм полудяла всеки ден ям по един сладолед

Общи условия

Активация на акаунт