Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 029
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 354
15 кв м си е малко за кой знае какво. Ако тази площ трябва да е само за мека мебел е Ок.

Буба, много е готин този цвят. За монтажа - какео ти включва, за 300 лв вие не може ли да си ги сложите?

# 31
  • Мнения: 39 370
За пердетата, за които писах в миналата тема - искам прозрачните да са си пуснати постоянно, а плътните да пускаме вечер. Чудя се и какъв цвят да е плътното - стените са жълти, а мебелите ще са дъб сонома + бяло, може би да са някакъв цвят, който да се вкара като акцент...
При тези цветове може да вкараш почти всеки цвят. Аз мога да ти покажа комбинация със сиво.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 034
Благодаря, аз си мисля нещо зелено или тюркоаз. Когато са две пердета така, май трябва прозрачното да си е просто прозрачно перде, без никакви мотиви и цветове по него, ако плътното не е едноцветно..

# 33
  • Мнения: 6 294
Благодаря, аз си мисля нещо зелено или тюркоаз. Когато са две пердета така, май трябва прозрачното да си е просто прозрачно перде, без никакви мотиви и цветове по него, ако плътното не е едноцветно..
Аз моите така ги направих едноцветни пердета и цветни или с мотив завеси. Има завеси и предета, които са с мотив, но фабрично съчетани. Може да комбинираш с цвета на завесата тънкото перде, да не е просто бяло прозрачно, а сиво, тюркоаз и т.н.

# 34
  • Мнения: 40 931
За мен най-практичното решение (за най-естетично единно мнение не може да има) е вътрешни роло щори вместо плътно перде и тънко перде до земята за уют и естетика. Така хем една прахосъбирачка по-малко, хем няма голи прозорци, хем топлото от парното си минава през тънките пердета. Нещо такова се получава (аз не бих избрала това перде, но го давам за идеята):



Отделно за парното тънкото перде може и да се надигне с магнитни връзки точно над радиатора.

# 35
  • DE
  • Мнения: 9 068
Polar bear, стана ми интересно какви са тези прожектори  newsm78

# 36
  • Мнения: 8 886
При мен е комбинация от постоянно пуснат воал и плътни завеси, които пускам според настроението вечер - имам и външни щори, които също вършат работа.

Не ползвам парно, но дори да беше така вероятно щях да проверя за магнити за пердета - поне за сезонно решение. Просто късо перде постоянно не ми допада.

За дивана - струва ми се, че е малко пространството за два отделни мебелни модула, но и на мен първоначалният избор за диван не ми хареса, дамите дадоха много добри нови предложения.
Голям флорален мотив на диван би ми натоварило много пространството, но наистина е въпрос на личен избор  Peace

# 37
  • Мнения: 2 998
Буба, много е готин този цвят. За монтажа - какео ти включва, за 300 лв вие не може ли да си ги сложите?
Ние ще си ги сложим. Но ме изумява как на няколко места въобще не ни питат искаме ли "монтаж", а направо си го калкулират в цената. И ако са по-малко метри, може въобще да не се забележи. При нас са около 30 метра и не е лесно да се скрият 300лв. В един магазин даже имаха наглостта да ми обясняват как да не съм се притеснявала, че те щели да дойдат да ми ги поставят, но без да споменават, че е платено. Естествено изкараха тази невероятна услуга като страшен бонус. Stop

# 38
  • Мнения: 19 883
Цитат
Отделно за парното тънкото перде може и да се надигне с магнитни връзки точно над радиатора.
Черна станция, дай малко инфо за тези магнитни връзки. Аз имам чудни пердета до земята, но зимата им "вземам акъла" с радиаторите.Smiley

# 39
  • Мнения: 40 931
Цитат
Отделно за парното тънкото перде може и да се надигне с магнитни връзки точно над радиатора.
Черна станция, дай малко инфо за тези магнитни връзки. Аз имам чудни пердета до земята, но зимата им "вземам акъла" с радиаторите.Smiley

Има ги всякакви и навсякъде, но тук има илюстрации за примерна употреба.
http://e-shop.bg/aksesoari-za-dekoratsiya/komplekt-2br.-magniti- … iya-tsvyat-bezhov

# 40
  • Мнения: 2 998
Аз знам за ползване на малки магнитчета, с които се хваща пердето и се "залепва" по-високо на дограмата (става ако е алуминиева или пвц).
Черна станция, на какво разстояние слагаш магнитите?

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 21:56 от bubbata

# 41
  • Мнения: 8 886
Цитат
Отделно за парното тънкото перде може и да се надигне с магнитни връзки точно над радиатора.
Черна станция, дай малко инфо за тези магнитни връзки. Аз имам чудни пердета до земята, но зимата им "вземам акъла" с радиаторите.Smiley

Ако потърсиш в гугъл магнити за перде, ще ти излязат много варианти  Peace

# 42
  • Мнения: 19 883
Има ги всякакви и навсякъде, но тук има илюстрации за примерна употреба.
http://e-shop.bg/aksesoari-za-dekoratsiya/komplekt-2br.-magniti- … iya-tsvyat-bezhov
Леле, много ти благодаря, ама много. Flowers Hibiscus Heart
А аз мислех да сменям пердетата, че много ме дразни това подмушване.

bubbata, Like_Smoke, благодаря и на вас. Flowers Hibiscus

# 43
  • Мнения: 213
За пердетата, за които писах в миналата тема - искам прозрачните да са си пуснати постоянно, а плътните да пускаме вечер. Чудя се и какъв цвят да е плътното - стените са жълти, а мебелите ще са дъб сонома + бяло, може би да са някакъв цвят, който да се вкара като акцент...
Скарлет, като каза тюркоаз се сетих за комбинация, която много харесах в Айко, но ние твърде скоро избрахме пердете, та аз лично не мога да се възползвам, но пък може да е полезно за теб:
Аз съм писала назад вече, но нашия хол май е близък до твоята стая - стени ванилия, а секцията е бял гланц, с дървен светъл акцент (санома), та избрахме тези завеси:
Скрит текст:
.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 22:41 от Queen_

# 44
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Polar bear, стана ми интересно какви са тези прожектори  newsm78

Ето такива:

http://www.canadiantire.ca/en/christmas/christmas-lights/christm … dcCFY1kfgodxIcJ6g

За съжаление не можахме да намерим от по-евтините. От 150$ нагоре само.

Общи условия

Активация на акаунт