Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 110
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 234
.. За дължината - колкото повече снимки гледам, толкова повече се убеждавам да ги направя дълги, много по уютно и стилно ми е.. само с радиаторите как ще стане, с тези магнитни щипки да ги вдигам тънките поне.. не знам..
Какъв е проблема с радиаторите и пердетата, че не разбирам? Какво може да им да стане, ако тънките си стоят спуснати и радиаторът е включен?
Не би трябвало да са супер горещи, че да ги запалят, а топлият въздух би трябвало да може да циркулира добре през тънко перде.

# 61
  • Мнения: 41 528
Никакъв проблем няма с пердетата, нищо няма да им стане. Но спират (затрудняват) циркулацията на въздуха и парното върти сметка, но не топли така, както без перде.

# 62
  • Мнения: 2 998
Също се опушват и пожълтяват. Трябва много време, за да пожълтеят де, но все пак.

# 63
  • Мнения: 1 109
Дами, хайде на черния петък във Вивре Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 744
Това пък за отоплението не съм съгласна, тук температурата винаги е една и съща, без значение дали са върху радиаторите или не. Тествала съм го.

Иначе то всичко си пожълтява или избледнява с времето, плат е, не е камък.
И един въпрос - колко често ги перете? Аз веднъж годишно - лятото.

# 65
  • Мнения: 2 998
Идеята, че пожълтява повече при радиатора отколкото в горната част.

# 66
  • Мнения: 41 528
Аз пожълтяване не съм забелязала (изкуствени пердета + препарати според мен изключват всякакво пожълтяване), но без всякакво съмнение при работещо парно се цапат по-бързо. В стая без парно може и година да си стоят бели, а където има парно стават сиви за няколко месеца. Ама пък прането е лесно и не трябва сушене, та не е проблем.

# 67
  • Мнения: 6 342
Моите не са пожълтели, но може би зависи и колко са засилени радиаторите. Определено препятства проникването на топлина от радиатора, но зависи и колко е плътно. От друга страна най-големите загуби са от стъклата, та в този ред на мисли пердето изолира, а радиатора още там стопля този проникващ по-студен въздух. Някаква такава логика ми се върти. Но ако плътните завеси са пуснати постоянно пред радиаторите, тогава мисля ще е осезаема липсата на топло.
Пера ги и аз 2 пъти годишно тънките, но тупам дебелите редовно.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 036
Да,  може би за тънките не е толкова проблем, но плътните през нощтта, когато са пуснати и са над радиаторите, ще пречат на топлината със сигурност.

# 69
  • Мнения: 41 528
Даже и тънките пречат. Днешните радиатори топлят главно чрез конвекция, а не толкова чрез излъчване, а пердето, колкото и да е тънко, все пак пречи на завъртането на въздуха, защото е някакво съпротивление все пак. Ако някой си мисли, че понеже е тънко съпротивлението му е минимално, нека отвори прозореца и ще види как се ветрее пердето Grinning  Според мен пердетата ресни са най-щадящи въздушната циркулация.

# 70
  • Мнения: X
Вчера и аз се замислих за пердетата. По принцип мисля на всички стаи да си сложа плътни блек-аут пердета(много държа на затъмнението особено в спалните), като в спалните да са до пода. Това обаче явно ще пречи на парното, като го пуснат де Grinning

# 71
  • Мнения: 41 528
И затова си сложи роло щори, има и блекаут такива, и може да стоят пуснати без изобщо да пречат на парното. Да не говорим, че не се перат, не се тупат, и не се виждат. А за уюта се ползват тънки пердета.

# 72
  • Мнения: X
Много мразя щори, винаги съм ги мразил, направо ми се повръща от щори.

# 73
  • Мнения: 39 572
Тъкмо щях да пиша, че не е нужно чак блекаут за завеса, и да предложа едни от вивре, които ползвам. Обаче Мунята забрави, че има и външни алуминиеви щори, които вършат работата на 100%.

# 74
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ние пооправяме мазето в момента. Нищо мащабно, само боя във 'фитнес залата' и голямото помещение. Поръчала съм и мебели та като го натъкмя ще показвам. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт