Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 082
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Нашите са 'половинки' и са стабилни. Като гледам са си на вратите от построяването на къщата, т.е. около 40 години.

# 676
  • Мнения: 751
Благодаря ви за мненията. Мъжът ми сам прави вратите и ме помоли да потърся такива "половинки" за вътрешните врати, защото се монтирали по-лесно. В сегашната къща пак сме с такъв тип, само че дръжките са топчета. Здрави са си, но скърцат. Затова питах за препоръки за някоя марка или магазин, за да купим нещо качествено. Ако някой се сеща за някаква марка или са му монтирали нещо, което са му похвалили, ще се радвам да сподели.

# 677
  • Мнения: 6 312
Аз купих от Intesа, по някога има и промоционални модели. Не скърцат и не са се разлопали, обаче златното покритие се поизтърква, а не носим пръстени.

# 678
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте, посъветвате ме моля как да си залепя кантове на маса от пдч вкъщи. Масата е много тежка за да я нося някъде ако може да стане на място.

# 679
  • Мнения: 6 312
Здравейте, посъветвате ме моля как да си залепя кантове на маса от пдч вкъщи. Масата е много тежка за да я нося някъде ако може да стане на място.
Ами зависи колко е дебела плоскостта, но аз съм лепила на стандартните 1.8 см с ютия и после изрязвам излишното (защото са малко по-широки около 2 см) с макетно ножче. Трябва да махнете стария кант обаче пак с макетно ножче. Кантове в различни цветове самозалепващи има в Практикер, Бриколаж и т.н.

# 680
  • Мнения: 23 088
Здравейтв, момичета, много време ме няма в темата /)
Искам съвет , ако имате опит: къде да търся хубави тапети имитация на бетон?Трябва ми за вдна стена в стаята на големия ми син.
Благодаря!

# 681
  • Варна
  • Мнения: 66
Здравей, миналата година си купих такъв тапет от Домко, марката беше Schöhne wohnen.

# 682
  • Мнения: 418
Здравейте на всички. До сега само съм чела темата, но не съм писала. Предстой ни закупуването на апартамент (събират се документи по сделката) и понеже искам нещата да станат по-бързо и да се нанесем от сега проучвам нещата относно обзавеждане и т.н. Ще имаме холо-кухня, която няма да е много голяма ( около 20 кв.м.). Към този момент имаме единствено диван, които е купуван преди известно време та на първо време мислим да го ползваме. Диванът е с цветове може би венге (тъмно кафяво) и бежово. Дограмата ни е тъмно кафява. Мислех си кухнята да е комбинация между венге и нещо по-светло все още не съм измислила какво (тук имам нужда от помощ). Представям си го долни шкафове венге, горни някакво по-светло дървесно и плот и гръб може би нещо още по-светло. Дали така ще е удачно? Другият ми въпрос е свързан с това, че едната от стайте е преходна от холо-кухнята за нея мисля да е с свели цветове - та по този повод се чудя какъв цвят би било добре да е врата на хола и врата на преходната стая? Не мога да преценя също дали пода в холо-кухнята да е по-светъл или по-тъмен (за преходната стая съм решила да е светъл)? Дали ще е грозно, ако се различават? Също така за цвета на стените си мислех да бъдат светло сини? Мисля, че е удачно за мебели венге, НО трябва ли да се съобразявам с цветовете на дивата, за да направя цялото обзавеждане? Моля, давайте съвети и препоръки.

# 683
  • Мнения: 39 499
Определено венге долни кухненски шкафове и горен ред "по- светло дървесно" ще дойде в повечко. Поне едните да са дюс, че като се сложи и под, маса, столове.....и стой та гледай.

# 684
  • Мнения: 3 956
Венгето е крайно неподходящ цвят според мен. Личат всички прашки, пръсти, петънца. Както на мебели, така и на тъмния под.
Според мен подовете трябва да са еднакъв цвят.

# 685
  • Мнения: 418
mariat   какво имаш в предвид под дюс?
Приемам и други предложения за цветове, просто не съм сигурна как да съчетаем дивана.

# 686
  • Мнения: 23 088
mariat   какво имаш в предвид под дюс?
Приемам и други предложения за цветове, просто не съм сигурна как да съчетаем дивана.
Не е много удачно да правите кухня по диван.След време него може да претапицирате или смените, а кухнята остава.

# 687
  • Мнения: 39 499
Ами едните шкафове(горни или долни) да не са с дървесна шарка, а нещо изчистено и едноцветно. Определено и аз не съм за кухня венге и за кухня според купен вече диван, но .....

# 688
  • Мнения: 1 483
Абе то не пречи да се комбинира кухнята с дивана, просто може да не е същия цвят.

# 689
  • Burgas
  • Мнения: 503
bub370,естествено ,че трябва да се съобразят всички неща в интериора с наличния вече диван,това обаче не означава ,че всичко трябва да е в бежово и тъмно кафяво,напротив-достатъчно е ,че имате един тъмен обект в интериора.Забравете за венгето!Ето малко идеи с кафяв диван
http://www.home-designing.com/living-rooms-with-brown-sofas-tips … r-decorating-them
Кафявото специално се комбинира лесно с доста цветове,дори и синьо може,зависи какви са нюансите-на мен комбинацията с тюркоаз ми е любима
 
Колкото до настилката в преходните стаи,споредмен трябва да е еднаква,така прехода няма да е дразнещ и ще се избегне свързващата лайсна.

Общи условия

Активация на акаунт