Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 115 190
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42 170
Много мразя щори, винаги съм ги мразил, направо ми се повръща от щори.

Винаги си мразил ламелни щори, предполагам, защото роло щори има отскоро.





Аз, откакто ги видях, вече друго не ползвам.

# 76
  • Мнения: 5 234
И щорите имат недостатъци - конденз по прозорците примерно.
Аз се замислих дали да не занеса да отрежат тънкото перде на две по вертикалата - да го отвярям по средата и да циркулира по-лесно въздуха /ако наистина видя, че е необходимо/.

А плътните на практика въобще не ги спускаме в никоя от стаите. Даже се чудя защо дадох толкова пари за тях, а не се използват. Simple Smile Но пък заради красотата си заслужава - много са красиви и като са прибрани.

# 77
  • Canada
  • Мнения: 3 359
Ние нямаме конденз по прозорците, а сме навсякъде със щори - бамбукови и някакви подобни на хартия. Имаме и пердета плюс това. Тук разликата между външна и вътрешна температура са сериозни, но щорите никога не са ми правили конденз.

# 78
  • Мнения: 42 170
Кондензът не знам дали е от щорите. Мисля, че и без тях ще го има, защото се появява само при лют студ, но при всички случаи след монтажа на троен стъклопакет вече няма конденз, с щори или без.

Срязано тънко перде за мен е голяма гадост - винаги се вижда цепката. Специално за да не допускам такива неща търсих корниз, дето хем да е тръбен в цвят старо злато, хем да не е с халки, защото ако има халки те не минават през носачите, особено средния.

# 79
  • Мнения: X
Няма ли вариант с пердетата да се измисли нещо Simple Smile Много ли ще пречат на парното?

# 80
  • Мнения: 9 075

И един въпрос - колко често ги перете? Аз веднъж годишно - лятото.

В дневната воалите пера на 2 месеца. В останалите стаи на по-голям период - може би 4/5 месеца.
Директно в пералнята, прах, омекотител, ниска температура и закачам директно с ваденето.

Плътните завеси нося на химическо чистене 2-3 пъти годишно.

# 81
  • Мнения: 42 170
Няма ли вариант с пердетата да се измисли нещо Simple Smile Много ли ще пречат на парното?

Ми няма, всичко, което виси и покрива радиаторите, пречи. Можеш да си сложиш къси плътни перденца, ама ще е като на свинче звънче според мен. И пак ще пречат на издигането на въздуха. Другият вариант е външни ролетни щори или жалузи.

# 82
  • Мнения: X
Ами дали ще се навият да сложат радиатора да не е на стената на прозореца, или те вече са предвидили тръбите там

# 83
  • Мнения: 42 170
Няма как аз да ти кажа. Но по принцип тръбите не са в плочата, а под замазка и е вероятно още да нямаш замазка и тръби. То ще се вижда, ако имаш изводи.

# 84
  • Мнения: 5 234
Е то не е случайно радиаторите да се слагат под прозорците.

# 85
  • Мнения: 1 744
Изобщо не съм съгласна с това, че пердето пречи на отоплението, топлият въздух се издига нагоре , т.е. минава над корниза, така че пердето не му влияе.
Специално заради бебето съм мерила температурата с и без пердета, още преди да сложим електронен датчик на котела - няма разлика.
Така, че не се притеснявайте за това.
Моите нито са пожълтели, нито са посивели. Това според мен се влияе от въздуха и слънцето, от самото качество на пердетата, но не от отоплението.

# 86
  • Мнения: 42 170
А ако корнизът е на тавана?  Wink

Иначе сигурно ще докараш температурата, но на по-висока цена.

# 87
  • Мнения: 9 075
При мен корнизите са на таваните и пердетата са от стена до стена с доста набор. Може би при тръбни корнизи би се получило  Peace

Но в момента отоплението вкъщи е на климатици и конвекторни радиатори и не мога да съм на 100% обективна.

# 88
  • Мнения: 20 497
Аз нали питах в темата за джаджи за подгъване на плътните пердета точно поради тази причина – че да не са върху радиаторите ми. Аз съм с конвекторни радиатори. И сега, докато избирам да си купя магнитни държачи за пердета да тествам с тях как ще е, си викам що да не пробвам да оставям пердетата (и плътните) пуснати върху радиаторите.
Да споделя резултатите: промяна в температурата на стаите няма, корнизите ми са масивни дървени и не са окачени на тавана, а под него. Дали се отразява на сметката на тока – не знам. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 6 743
Пердетата последно ще ги мисля аз.В детската пердето ще е над радиатора и без това ще е само акцент.

Общи условия

Активация на акаунт