Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 8

  • 139 827
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
харесва ми "размазнята" Simple Smile Simple Smile Simple Smile
купих две авокада  Simple Smile вече виждам как ще изглеждат когато поомекнат Simple Smile

# 166
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За авокадото - може да си го чакаш, аз винаги зареждам редовно и чакам към 2 седмици, защото рядко има узряло, а може и да ги сложиш до банан - узряват по-бързо, от 2 седмици се съкращава чакането на 2-3 дни. Simple Smile

Обяснението са газовете, които се отделят от бананите и които карат авокадото (и не само, разбира се, но за това знам) да зрее по-бързо.

# 167
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, може ли рецептата на тиквеното кремче? Много обичам тиква, а то изглежда толкова апетитно...

Dara888, пълна импровизация е, бяхме при майка преди седмица и тя извади една зелена тиква, щяла да ни я вари като едно време с мляко. Да, ама не знае точно как и ходи да пита една баба съседка. Трябвало да се свари тиквата във вода, да се отцеди, да се подслади на вкус, после в средата да се направи кладенче, където да се сипе малко брашно, бързо да се разбърка и да се разреди с мляко колкото е нужно. Нещо не ми хареса да ям сурово брашно, пък макар и в горещата тиква сложено, видях, че майка има от кремовете Ванилия на Йоткер без варене. Та подсладих тиквата на вкус, сложих течна ванилия, разбих крема с мляко, сложих го при тиквата, разбих с пасатор, че имаше топченца от тиквата и стана едно разкошно гладко, вкусно и с аромат на ванилия кремче. Това на снимката е от снощи, просто повторих опита, защото ми подариха точно една зелена тиква. Понеже не съм уточнила мерки, карам на око, снощи ми се наложи да сложа два крема Ванилия на Йоткер, с единия остана малко рядко, но пък стана повече като количество. Охладено в хладилника е много вкусно. Това е, за съжаление никакви мерки и теглилки не мога да дам. Може би по-нататък, ако пак ме споходи някоя зелена тиква Simple Smile, ще взема да меря. По принцип се прави със зелена тиква, защото не става за печене, но мисля, че и с узряла ще стане, във всеки случай ще пробвам, защото много харесахме измишльотината.И с варено нишесте предполагам ще се сгъсти варената тиква, засега само с това, дето не се вари пробвах. Уф, цял ферман изписах, сякаш не е тиквен крем, ами не знам какъв сложен десерт! Simple Smile Peace

Фея, и на мен ми допадна авокадената размазня!  Heart Eyes bouquet

И да използвам да питам, ако някой знае рецепта за тая зелена тиква в мляко, много моля да сподели! bouquet

# 168
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
Тарама хайвер с пушена скумрия и мойва.

# 169
  • Мнения: 14 094
Лабрекс, благодаря за идеята! Аз си варя и узряла тиква (цигулка) с мляко. Аз я обичам сварена първо с вода (нарязана на кубчета), отцеждам и после добавям захар на вкус, ванилия и прясно мляко. Оставям няколко минути да поври и с млякото, да се овкуси. Мляко слагам според тиквата, да не е много рядко. Правих я и на фурна, като се добавят яйца (нещо, като макарони на фурна), но нашето семейство не я одобрихме.

# 170
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 423
Една питка от мен

# 171
  • Мнения: 1 265
Sem ,благодаря за подробното обяснение и за времето ,което си отделила да го опишеш.Мисля,че каза,че си правила рулото с тесто за пица,а във видеото май е бутертесто.Ще стане ли и с тесто за пица?
П.П.Редактирам се ,прочетох,че си го правила с тесто за пица.
mamichon - като няма риба и жабата става Wink Тук в Норвегия бутер тестото го сънуваме. Продават в едни мъъъънички кутийки с размер 1/4 от А4. А ако ти кажа цената му?!.....1,5 пъти повече от 1 кг пържоли примерно.
* А и да си призная въобще не четох рецептата. Та така и не съм разбрала че Е с бутер тесто. Освен това и картофи не слагах, защото нямах време да варя. Та така.....

* пържени кюфтета (в тиганЯ)


* пържени картофи


* мъфин с крема сирене (имаше и няколко с тиква, но останаха не снимани)

# 172
  • Мнения: 182
Лабрекс, баба ми правеше зелена тиква с мляко по начина, който е описал Дара-вари на парчета, изцежда водата, прибавя захар и мляко, колкото искаш да бъде гъст крема. Тя правеше крема само със зелени тикви-другите е по различен вкуса, даже и цвета.

# 173
  • Мнения: 7 710
Печено свинско + хапки с леща и кашкавал

# 174
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Лабрекс, благодаря за идеята! Аз си варя и узряла тиква (цигулка) с мляко. Аз я обичам сварена първо с вода (нарязана на кубчета), отцеждам и после добавям захар на вкус, ванилия и прясно мляко. Оставям няколко минути да поври и с млякото, да се овкуси. Мляко слагам според тиквата, да не е много рядко. Правих я и на фурна, като се добавят яйца (нещо, като макарони на фурна), но нашето семейство не я одобрихме.

Крем с тиква

# 175
  • Мнения: 14 094
Ехаа, Пейчев, както винаги с точната рецепта! Много ми харесва, а като махна захарта, е подходяща и за диетата, която спазвам. Благодаря!

# 176
  • София
  • Мнения: 11 713
Турски лозови постни сарми.


# 177
  • Мнения: 8 163
marchеva14, супер са сармичките!

st. Dobri, labrexHug

# 178
  • София
  • Мнения: 3 486
Вкусни, красиви и изпипани нещица сте показали всички 😍!
Фея , 😘

От мен пържени пилешки дробчета и спетзофай за гарнитура.

# 179
  • София
  • Мнения: 11 713
marchеva14, супер са сармичките!

....................:
Благодаря, мила!  Твоите неща винаги ме смайват!
Много обичам постни нещица, направих ги мънички като бонбонки, но някои хора у дома не ме гледат с добро... Joy заобикалят ги и вадят разни мръвки, които аз ненавиждам.
Отивам да метна един крем-карамел.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт