Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 8

  • 139 949
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 202
Вкусно и красиво от всички...за днес баница със  спанак и сирене,пълнени пиперки и патладжан и пилешко с ориз...снимки по късно,че е горещо





# 196
  • DE
  • Мнения: 971
Сиренак



Пица



Крем супа и пърленки

# 197
  • Мнения: 14 170
Кекс с банан


Пържен черен дроб


Разядка от авокадо, крем сирене и печена чушка


Крем от тиква и сметана. Не пасирах тиквата, защото нямах търпение да го направя и опитам. За любителите на тиква е чудесен крем и за торта. Благодаря на Пейч за рецептата!


Има и печена тиква, и леща. Днес направо съм се престарала. Joy

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 20:49 от Dara888

# 198
  • Мнения: 7 723
Свинска пържола + картофи соте

# 199
  • София
  • Мнения: 717
Свинско със зеле в гювеч Animal Pig

# 200
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
От мен шоколадов "мокър" сладкиш

# 201
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Скайблу, останаха ми очите в пуйката ти. Честит Thanksgiving!

Меню за годишнината ни тази година.
Почвам с дългото описание. Grinning

Предястие: гриловани шишчета с манго, White Tiger скариди и изтекло козе сирене Grinning, канапе от рукола и радичио, портокалов дресинг с орехи

Основно: Агнешки T-Bone steaks, запечена цикория с мед и орехи, брюкселски зелки, отново портокалов дресинг, мус от сладък картоф

Мезета – френски сирена и немски мръвки Simple Smile Най-доброто от двата свята

Десерт: Торта Ferrero Rocher по Коконския блог 

Вината съм забравила да ги снимам...







И да не досаждам, другите снимки на тортата ги скрих.

Скрит текст:


Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 10:35 от chrissy

# 202
  • Мнения: 11 779
Revolving Hearts Честита годишнина!
Дълги години на щастие, обич и уважение ви пожелавам! Purple Heart
Менюто е прекрасно, обстановката празнична и красива!
Тортата е ЕДИН ПЪТ! Браво!

# 203
  • Мнения: 960
chrissy Честита годишнина! Бъдете здрави, сплотени и се обичайте както в самото начало! Wine Glass Flowers Bouquet
Страхотна обстановка и храна, но в тортата ми останаха очите! Не успях да намеря рецептата, ще ми я пратиш ли? Simple Smile

# 204
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря ви много за пожеланията!

Мереленда, специални благодарности за тортата. Simple Smile Малко намалих маслото и черния шоколад в крема за сметка на Нутелата, както и ти си писала, че препоръчваш. Другия път още повече Нутела ще сложа и по-малко масло с шоколад, че кой ще ти чака такава торта да стои в стаята 2 часа преди ядене Whistling. Мислех си вече, че никога няма да успея да направя торта, която да не тече и съм ти много благодарна, че точно по важен (за нас) повод, даже аз успях.  Hug

Симплисити, заповядай линк от блога на Мереленда, един от много малкото, на които можеш да имаш пълно доверие по отношение на количествата продукти. И докато +/- 1 морков в гювеч е все тая, то при тортите не е точно така. За втори път правя торта оттук (макар и с модификации) и не оставам разочарована. Тортата получи дефиниция като "най-вкусната торта" и "най-успешната" такава. След дългото интро  Laughing ето и линк:

http://vkusenden.blogspot.de/2014/11/blog-post_25.html

# 205
  • Мнения: 1 265
chrissy - Честит празник и от мен! Бъдете все така щастливи и влюбени!

# 206
  • Мнения: 960
Благодаря за рецептата, отдавна търся такава, за много шоколадова торта. Мисля, че тази ще се хареса вкъщи Simple Smile

# 207
  • Мнения: 7 723
Пиле терияки + панирани топени сиренца
Ванилови мъфини

# 208
  • София
  • Мнения: 11 753
Flan Parisien - J. Mielle. Разкошен флан с хрупкава маслена коричка.







Тафче  на графче



Пуйката е разкошна!! SkyBlue  chef

chrissy, Честит празник! Разкошно си се справила!  bouquet Тази торта е уникална, имам я и аз, но от друго място свалих рецептата, но вероятно са много близки, то не може и да са много различни, важното е, че е  фантастична. Твоята изглежда разкошно, напълно завършена! Браво, chrissy!
Ето я и моята, но си спомням, че много се въртях около нея
Скрит текст:
.

# 209
  • Мнения: 9 153
В тази тема по което и време да влезеш - огладняваш Animal DogFlowers StrawberryFlowers WatermelonFlowers CherriesFlowers Pineapple
 днес пържени гъби с лук http://pep-4o.blogspot.bg/2017/11/blog-post_27.html

и сарми с кълцано месо (повечето днес са лозови) http://pep-4o.blogspot.bg/2014/02/blog-post_26.html

Общи условия

Активация на акаунт