Веднъж изневерител/ка, цял живот такъв/ава

  • 28 728
  • 314
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 28 918
Нофелет, има хора, за които фактът, че съзнателно си избрал да поддържаш връзка с обвързана жена, е прегрешение, почти равносилно на изневяра. Предполагам, че сега не би направил такъв избор. Мисля, че това отговаря на първоначалния ти въпрос в темата.

# 61
  • Мнения: 46 594
nofelet, мнението ми е 1:1 с твоето. Светва ми червена лампа и за хора, които говорят подигравателно за бившите си.

# 62
  • Мнения: 5 468
От връзка до връзка има разлика, така че не може да се направи извод, че изневяра в предишна връзка непременно ще доведе и до изневяра в настоящата. Хората и ситуациите се променят, така че е прекалено елементарно да се разсъждава по този начин. Да, има и патологични кръшкачи, но те далеч не обхващат всички случаи на изневяра. Трябва да се разгледа всяка ситуация поотделно, а не да се правят генерални изводи.

# 63
  • Мнения: 3 231
Нофелет, има хора, за които фактът, че съзнателно си избрал да поддържаш връзка с обвързана жена, е прегрешение, почти равносилно на изневяра. Предполагам, че сега не би направил такъв избор.
Съзнавам, че има такива хора. Но аз не съм от тях. Третият ъгъл в един триъгълник няма и не може да има никаква вина за нищо. Отговорността за една връзка носят само двамата в нея.
Права си, че днес не бих бил трети ъгъл. Но не от някаква отговорност към нечия връзка или към непознатия съпруг на жената, не. Единствено от отговорност към самия себе си.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 918
Както казах, а и не само аз, хората и изборите им се променят Smirk

# 65
  • Мнения: 12 473
Както казах, а и не само аз, хората и изборите им се променят Smirk

Точно.

Има толкова много причини за изневяра, че няма как да са винаги повтарящи се.

# 66
  • Мнения: X
Всичко е позволено, когато не уврежда интересите на други лица. В този смисъл лъженето сам на себе си, е напълно позволено и неприложимо към тази тема.
Лъжейки сам себе си, изкривяваш и възприемането на другите лица, и поведението си спрямо тях. Следователно, ги увреждаш.

# 67
  • София
  • Мнения: 38 918
Аз напоследък си мисля за "изневяра за смелост". В смисъл  - от години човек е в някаква незадоволителна връзка. Все повече му писва. Ама навик, деца, партньор...все нещо го спира. И в един момент решава да изневери, защото просто няма смелостта да скъса по друг начин.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм прочела цялата тема, отговарям на първия пост. Не е така. Причините за една изневяра могат да бъдат много различни. И те много по-често са вътре във връзката, отколкото навън. В различни периоди от живота си и с различни партньори един и същи човек може да изневерява, съответно да не изневерява по най-различни причини. Това поне показва моят опит.

# 69
  • Мнения: 3 231
Всичко е позволено, когато не уврежда интересите на други лица. В този смисъл лъженето сам на себе си, е напълно позволено и неприложимо към тази тема.
Лъжейки сам себе си, изкривяваш и възприемането на другите лица, и поведението си спрямо тях. Следователно, ги увреждаш.
Ако аз лъжа себе си, то значи аз вярвам на собствените си лъжи. Следователно аз няма как да знам, че лъжа. Следователно дори и косвено да нанеса вреди на трети лица, то е максимум непозволено увреждне по Закона за задълженията и договорите, но в никакъв случай не и престъпление по Наказателния кодекс Wink

# 70
  • Мнения: 36 112
човек нерядко прекрасно осъзнава, че лъже себе си

# 71
  • Мнения: 3 231
ако аз осъзнавам, че лъжа себе си, това по каква логика продължава да се води лъжа? в смисъл, нали като се хвана, че се лъжа, и то истината лъсва? нали? или не?

# 72
  • Мнения: 12 473
Его..))
Галиш го, храниш го, пазиш си го..Wink

# 73
  • На Марс
  • Мнения: 8 722
Изневерява който може ... под можене разбирам
- да има желание
- да има с кого Simple Smile
- да има място

Желанието зависи най-вече от морала на персоната ... ако бяхме сигурни че партньора няма да ни хване на калъп или недай си боже да лепне човек някоя болест, предполагам щяхме да се плющиме и по улиците.

# 74
  • Мнения: X
Аз напоследък си мисля за "изневяра за смелост". В смисъл  - от години човек е в някаква незадоволителна връзка. Все повече му писва. Ама навик, деца, партньор...все нещо го спира. И в един момент решава да изневери, защото просто няма смелостта да скъса по друг начин.
Не си вкарвай такива бръмбари в главата.

Общи условия

Активация на акаунт