Веднъж изневерител/ка, цял живот такъв/ава

  • 28 668
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • пловдив
  • Мнения: 208
глупости, говорим за хора с паралелни връзки от месеци и години....

# 301
  • Мнения: 3 231
Прекалено буквално приемате думите. Ползвайте въображение. В случая ще помогна:

днес срещнали един, след 3 години срещнали подходящ, след 5 се събрали с подходящия, след 10 намерили по-подходящ...  Simple Smile

# 302
  • Мнения: 35 968
днес срещнали един, утре срещнали подходящ, вдругиден се събрали с подходящия, по-вдругиден намерили по-подходящ...

да, и такива има
но това не означава, че всички са постъпват по такъв начин
тези, които прелитат от подходящ на по-подходящ към най-подходящ партньор, постъпват и за ред други неща в живота си така, т. е. по принцип не са читави за семейство и без да имат паралелна връзка

пп съвсем буквално приемем думите ти

# 303
  • Мнения: 145
днес срещнали един, утре срещнали подходящ, вдругиден се събрали с подходящия, по-вдругиден намерили по-подходящ...
+ 10000
Наричат го "Мога да спра да обичам от днес за утре" и се води характеропатия с елементи на нарцисизъм:laughing:

# 304
  • BG
  • Мнения: 892
Цитат
според мен хората, способни на паралелни връзки, са склонни и да повтарят тези ситуации, мисля, че им липсва и рано или късно пак се озовават там
И аз мисля така  Peace Peace Peace
Дядо ми казваше-едно прасе научи ли се да рови със зурла-няма отказване  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
та така и за "прелетните птици".
Цитат
точно това имам предвид,  че може да не са срещали подходящия човек ... и след като го срещнат да е невъзможно да са двамата ...да има някои от тях брак , деца....и ако се стигне до момента да се съберат според мен не биха си изневерили...
Някой май прекалява с романите и сериалите.

# 305
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Цитат
според мен хората, способни на паралелни връзки, са склонни и да повтарят тези ситуации, мисля, че им липсва и рано или късно пак се озовават там
И аз мисля така  Peace Peace Peace
Дядо ми казваше-едно прасе научи ли се да рови със зурла-няма отказване  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
та така и за "прелетните птици".
Цитат
точно това имам предвид,  че може да не са срещали подходящия човек ... и след като го срещнат да е невъзможно да са двамата ...да има някои от тях брак , деца....и ако се стигне до момента да се съберат според мен не биха си изневерили...
Някой май прекалява с романите и сериалите.
Според мен някой много вярва на приказките на някой и се надява да са верни.

# 306
  • BG
  • Мнения: 892
Ами честно казано досега нямам пример на кръшкачи открили голямата любов. Корти човекът си остава кофти, ако ще и с ангел да се събере. Все пак съм реалист и гледам реални примери и случки, а не истории изсмукани от някой сериал.

# 307
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Ами честно казано досега нямам пример на кръшкачи открили голямата любов. Корти човекът си остава кофти, ако ще и с ангел да се събере. Все пак съм реалист и гледам реални примери и случки, а не истории изсмукани от някой сериал.
Честно казано има такива случаи - аз познавам,но са все възрастни хора.Бракът се е скапал по някое време,децата са си заминали и тогава решават да се прехвърлят на другия клон...но млади не.Какво значи грешен партньор - днешно време си свободен да правиш каквото си искаш,не сме през 60те и 70 с нравствената полиция.

# 308
  • BG
  • Мнения: 892
???Моля??? Каква нравствена полиция, какви пет лева? Да не си от страната на любовницата, че се засягаш нещо?  Joy Joy Joy

# 309
  • София
  • Мнения: 24 839

Честно казано има такива случаи - аз познавам,но са все възрастни хора.Бракът се е скапал по някое време,децата са си заминали и тогава решават да се прехвърлят на другия клон...но млади не.Какво значи грешен партньор - днешно време си свободен да правиш каквото си искаш,не сме през 60те и 70 с нравствената полиция.

Ох, не те знам на колко години си, ама такива глупости са ти натикани в главата за миналото, а ти така уверено ги повтаряш, та се чудя- за всичко ли си толкова лековерна!?

# 310
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
???Моля??? Каква нравствена полиция, какви пет лева? Да не си от страната на любовницата, че се засягаш нещо?  Joy Joy Joy
О не съм изобщо.Не разбирам защо трябва да си държиш паралелна връзка,като днешно време няма проблем да се разведеш,няма клеймо нито на теб нито на децата,както преди(Пт типа на “не си играй с него,майка му е разведена”).Хубаво,намерил си някого по-добър от предишния - защо трябва да си го вееш зад гърба на половинката.Излез на чисто и остави другия също да си търси щастието.Затова смятам,че някой който си поддържа извънбрачна връзка днес,и е под 50,ще си поддържа и с друг партньор.

# 311
  • BG
  • Мнения: 892
Ами да де-и аз точно това се опитвам да кажа  Peace Peace Peace явно не се изразявам правилно.
Цитат
Затова смятам,че някой който си поддържа извънбрачна връзка днес,и е под 50,ще си поддържа и с друг партньор.
Точно!  Peace

# 312
  • Мнения: 3 689
Ами честно казано досега нямам пример на кръшкачи открили голямата любов. Корти човекът си остава кофти, ако ще и с ангел да се събере. Все пак съм реалист и гледам реални примери и случки, а не истории изсмукани от някой сериал.
Честно казано има такива случаи - аз познавам,но са все възрастни хора.Бракът се е скапал по някое време,децата са си заминали и тогава решават да се прехвърлят на другия клон...но млади не.Какво значи грешен партньор - днешно време си свободен да правиш каквото си искаш,не сме през 60те и 70 с нравствената полиция.
Аз пък познавам семейства, които чакат децата да станат на 18 и тогава да сменят клона.

# 313
  • Мнения: 3 689
???Моля??? Каква нравствена полиция, какви пет лева? Да не си от страната на любовницата, че се засягаш нещо?  Joy Joy Joy
О не съм изобщо.Не разбирам защо трябва да си държиш паралелна връзка,като днешно време няма проблем да се разведеш,няма клеймо нито на теб нито на децата,както преди(Пт типа на “не си играй с него,майка му е разведена”).Хубаво,намерил си някого по-добър от предишния - защо трябва да си го вееш зад гърба на половинката.Излез на чисто и остави другия също да си търси щастието.Затова смятам,че някой който си поддържа извънбрачна връзка днес,и е под 50,ще си поддържа и с друг партньор.
Повечето да, но не всички. Извънбрачна връзка се поддържа когато много неща в семейството не са наред, но хората се страхуват да се разделят по безброй много причини.

# 314
  • Мнения: 4 577
О не съм изобщо.Не разбирам защо трябва да си държиш паралелна връзка,като днешно време няма проблем да се разведеш,няма клеймо нито на теб нито на децата,както преди(Пт типа на “не си играй с него,майка му е разведена”).Хубаво,намерил си някого по-добър от предишния - защо трябва да си го вееш зад гърба на половинката.Излез на чисто и остави другия също да си търси щастието.Затова смятам,че някой който си поддържа извънбрачна връзка днес,и е под 50,ще си поддържа и с друг партньор.
BeautifulM, мога да се обзаложа, че нямаш деца. Причини да не си тръгнеш от един неуспешен брак - бол. Какво ще кажат хората е последният проблем. Ето ти пример - жена в София с 1000 лв. заплата с две деца, живееща в жилището на съпруга и влюбила се в друг. Какво точно ще направи? Ще  пристане с децата на другия? Ще си вземе квартира за 500 лв. и ще смени училището на децата? Ще ги издържа с останалите 500 лв.? За мъжа е по-лесно, особено ако той се изнася, но пак - настройване на децата срещу него, съд, определяне на режим на виждане с децата, търсене на ново жилище и т.н. Аз съм разведена, със собствено жилище, в което живеехме, напълно финансово независима и с налична помощ от родители за детето.  Трябваха ми 2-3 години  за решение за развод. Е, с паралелна връзка, сигурно щях да съм по-бърза, но хората имат хиляди причини да стоят в лоши бракове. А иначе по темата се изказах. Нещата не са черно- бели. Има и серийни кръшкачи, и кривнали веднъж и осъзнали се, и кръшкащи в една връзка, а верни - в друга. Много е едностранчиво да се обобщава.

Последна редакция: сб, 23 дек 2017, 23:45 от TafTaf

Общи условия

Активация на акаунт