Веднъж изневерител/ка, цял живот такъв/ава

  • 28 693
  • 314
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 18 774
JENKA, не е точно да се обобщава така. И жените, които остават с неверните съпрузи, имат гордост. Те просто правят по-трудния избор да я потискат постоянно, да се измъчват и да дебнат, но да не изпуснат положението. Направо не знам как (и защо) го правят. Но бъди сигурна, че те това предпочитат и даже може да гледат отвисоко на разведените в даден момент. Просто за тях брака е над всичко. Има даже сайтове, които дават насоки: "Как да запазите брака си на всяка цена, независимо какво прави партньора ви". Те не са за никаква аудитория, нали се сещаш? Има кой да ги чете.

# 271
  • Мнения: 112
Бианка, наистина не искам да обидя никой, явно всичко все пак е въпрос на гледна точка. Аз мисля по този начин, защото в противен случай просто бих се мразила. Но съм силен характер и повярвай ми тея женици, дето гледат от високо уповавайки се на освободения си от съдържание, един просто брак някак не ги разбирам, а и не искам.

# 272
  • София
  • Мнения: 24 839
Бианка, наистина не искам да обидя никой, явно всичко все пак е въпрос на гледна точка. Аз мисля по този начин, защото в противен случай просто бих се мразила. Но съм силен характер и повярвай ми тея женици, дето гледат от високо уповавайки се на освободения си от съдържание, един просто брак някак не ги разбирам, а и не искам.

Аз пък си мисля, че е твърде високомерно да изкарваш всички останали в брака след изневяра " онези женици".
Защото, огромната част от останалите, са преценили съвсем трезво, че това ги устройва.

Спрели са да обичат мъжете си, но са дали много труд и емоции в постигането на стандарта на живот и не искат да излязат на пангара, за да си скъсват задника, осигурявайки от нулата комфорт на децата и себе си.
От друга страна, преценили са, че е добър баща и грижовен към децата си, което е предпоставка да не бъде улеснен в мерака си за ергенски живот.

Всеки в дадена ситуация реагира различно, според преценката си за правилно и грешно.

# 273
  • Мнения: 18 774
absurt, ти също не си на тези жени на мястото и не знаеш колко трезво и какво са преценили. И те не са роботи, рядкост е съвсем да не ти пука какви ги върши мъжът ти. Техният избор е по-труден. Но също толкова достоен, стига да не мрънкат и да не се жалват.

# 274
  • Мнения: 112
Високомерно е да, щото аз такива жени не уважавам, търпят всичко в името на кое, семейство...деца. Айде моля те, а за примерът този пораженческият, който да ват на децата си да не говорим. А още повече да ми се жалват насреща, пък ми е още по- жалко. И като съм си тръгнала и съм бачкала, стандартът на живот на децата си не съм понижила. Айде нападай..., моето мнение, обаче е това.

# 275
  • BG
  • Мнения: 893
Бианка, наистина не искам да обидя никой, явно всичко все пак е въпрос на гледна точка. Аз мисля по този начин, защото в противен случай просто бих се мразила. Но съм силен характер и повярвай ми тея женици, дето гледат от високо уповавайки се на освободения си от съдържание, един просто брак някак не ги разбирам, а и не искам.

Аз пък си мисля, че е твърде високомерно да изкарваш всички останали в брака след изневяра " онези женици".
Защото, огромната част от останалите, са преценили съвсем трезво, че това ги устройва.

Спрели са да обичат мъжете си, но са дали много труд и емоции в постигането на стандарта на живот и не искат да излязат на пангара, за да си скъсват задника, осигурявайки от нулата комфорт на децата и себе си.
От друга страна, преценили са, че е добър баща и грижовен към децата си, което е предпоставка да не бъде улеснен в мерака си за ергенски живот.

Всеки в дадена ситуация реагира различно, според преценката си за правилно и грешно.


Добре, а каква е гаранцията, че този мъж някой ден сам няма да си вземе шапката и да избяга? То хубаво да пазиш стандарт, но гаранция няма, че няма да хлътне и той да иска да се разведе. Насила не може да го задържиш, нали?

# 276
  • София
  • Мнения: 24 839
Високомерно е да, щото аз такива жени не уважавам, търпят всичко в името на кое, семейство...деца. Айде моля те, а за примерът този пораженческият, който да ват на децата си да не говорим. А още повече да ми се жалват насреща, пък ми е още по- жалко. И като съм си тръгнала и съм бачкала, стандартът на живот на децата си не съм понижила. Айде нападай..., моето мнение, обаче е това.

Не те нападам, а давам друга гледна точка.
Ти уважаваш едно, друг- друго, а защо рипаш излишно, не знам? newsm78
Цитат
Добре, а каква е гаранцията, че този мъж някой ден сам няма да си вземе шапката и да избяга? То хубаво да пазиш стандарт, но гаранция няма, че няма да хлътне и той да иска да се разведе. Насила не може да го задържиш, нали?

Няма гаранция за нищо- както си е тръгнал първият, така може да си тръгне вторият, така може и да не си тръгне първият, а ти да се влюбиш и да го зарежеш.
Животът е шарен и колкото хора, толкова възможности- аз затова не разбирам високомерието на съфорумката- тя не приемала нещо и видиш ли, не уважавала хората, които го приемат за себе си.

# 277
  • Мнения: 112
Не, не рипам. Просто реагирам емоционално. В подобна ситуация е моя приятелка, обичам я , но не я разбирам. Това, което си написала са нейните думи, не спира да се жалва и оплаква обаче. Е, полудявам и дори в искреността си и казвам, че постъпва, като жалка женица. Хем иска многото пари, хем любов и уважение. Да изборите са два или търпиш стоически и си ок с нещата, или си хващаш трибуквието стягаш се и си тръгваш, но и това не иска. То народа има един лаф, ама не звучи добре. И много правилен е въпросът на Stronger...Ще си тръгне и още как, влюби ли се пиши го бегал. А недай си боже да се случи около петдесетте. Той си изживява втората младост, а жената поостаряла и емоционално изкривена с две големи деца поели по пътя си...

# 278
  • Мнения: 112
Високомерие за теб АбсурТ, за мен искреност.Аз явно не съм толкова широкоскроена, а и може би уроците и шамарите на живота ме направиха такава. Само топки дето не са ми пораснали още, за онези топки говоря, тези дето мъжкото съсловие се ражда с тях, но голяма част от него реално ги нямат. В преносен смисъл говоря, надявам се ме разбра. Не се заяждам. Мир!

# 279
  • BG
  • Мнения: 893
Цитат
И много правилен е въпросът на Stronger...Ще си тръгне и още как, влюби ли се пиши го бегал. А недай си боже да се случи около петдесетте. Той си изживява втората младост, а жената поостаряла и емоционално изкривена с две големи деца поели по пътя си...
Ей това най-много ме мотивира да си хвана багажа, само дето съм с едно дете Wink Сега за съжаление живея с родителите си, бъхтя се като идиот на тежка работа, но ми е спокойно на душата!

# 280
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам защо си мислите, че жената на 50 и нагоре, трябва да легне и да мре, ако остане сама?
При порасли деца ръцете са ѝ развързани и може да се забавлява както иска и с каквото иска.

Забавленията не са само по дискотеките, а свободни мъже без мерак за  размножаване " втора младост" също не липсват.

# 281
  • Мнения: 18 774
Това и аз не го схващам. С малки деца е трудната ситуация, с големи ми се вижда никакъв проблем.

# 282
  • BG
  • Мнения: 893
Ми като гледам повечето над 50 мъже или си търсят болногледачка или доста по-младо гадже. Да не говорим, че и смътността им е сравнение с жените е по-висока. В чужбина или София може да има по-голям избор, но в областните градове не чак толкова. Simple Smile

# 283
  • Мнения: 112
 Хм, нима си мислите, че един мъж на 50 е стар. Това е смешно, мъжете са си ок на  50 момичета, а ние ще сме живот и здраве в критическа с топли и студени вълни, да ви изброявам ли симптоматиката. Щото аз съм я карала изкуствено с лекарства Wink И повярвайте процесът на стареене на нас ни се отразява повече. Младостта и нервите, обаче никой няма да ми ги върне.  Никой не ви говори за дискотеки, говорим за едни други нещица. Stronger, аз съм с две на по шест годинки живея в семейното жилище и плащам наем на бащата. Но си имам и свободното време, имаме широк режим с децата. Така, че всичко зависи от това, как си направиш нещата. Не, че не ми е трудно, трудно ми е. Но поне не търпя тъпотиите и своеволията на един богоравняващ се.

# 284
  • BG
  • Мнения: 893
Ооо, абсурд да остана в едно жилище с бившия, че и наем да му плащам айде бе! По-добре на теснотия при нашите, по натам и ипотека мисля, обаче такъв ужас-не мерси! Още повече, че сега както съм на смени мога да разчитам, че има кой да го взима от градина и гледа. А преди си стоях в нас, заради невъзможността да съчетая работно време, градина и командировките му.

Общи условия

Активация на акаунт