Веднъж изневерител/ка, цял живот такъв/ава

  • 28 691
  • 314
  •   2
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Образованието не е признак на интелигентност.

# 256
  • Monaco
  • Мнения: 374
Щом ме цитираш, значи се обръщаш към мен Grinning   Не се прави на оригинална. Мнението ти не ме засяга ни най малко, нищо ще си губя времето да ти отговарям. 

# 257
  • Мнения: 6 972
Не може мъжете да се третират като бебета, които щом видят цица облещват очите и веднага политат към нея. Това са зрели хора с глави на раменете. От твоите постове излиза, че мъжа изневерява а) заради дяволски съблазнителки, които са неустоими; б) заради лошата си жена, която е прекалено неподдържана, властна, сърдита. Как така все жена е виновна? А мъжа е агънце невинно, измъчено от злата тьотка вкъщи и изкушено от мадамите навън. Това не е много зрял поглед над нещата.

В не малко случаи любовницата изобщо не е по-поддържана и по-красива от официалната половинка, нито е по-добричка и миличка в дългосрочен план. То всяка е гукащо пиленце в началните периоди на ухажване.

# 258
  • Мнения: X
Щом ме цитираш, значи се обръщаш към мен Grinning   
Хм, къде в поста, който ТИ ЦИТИРАШ по-горе, съм те цитирала?
Изключително поучително е да се прочете написаното от жена, че ако друга жена е омъжена за изневеряващ тип, то тя сама си е виновна, защото тя си го е избрала такъв, а ако мъжът изневери, отново е виновна жената, която го е съблазнила. Сигурна съм, че тези премъдрости много биха се харесали на баба Пена от Сурсулево през 16 век. Интересно обаче как те бликат изпод клавиатурата на (уж) млада и (уж) обрзована жена в 21 век.
Разбирам, че си се разпознала в написаното.

# 259
  • Мнения: 6 972
Пример са баба ми и дядо ми по бащина линия. Тя си има чепатите страни (както и той!), но винаги е била много поддържана, имала е много добра кариера, с нея може да се говори на високо ниво дори сега, когато вече има старчески изменения в характера. Аз съм й виждала снимки и е била абсолютна красавица - от тия, които в днешно време стават фотомодели. До 75-годишна възраст нямаше бяло косъмче в косата.

Ама дядо ми я е зарязал заради друга жена, която изобщо не е на същото равнище откъм образование и интелект, ходи като абсолютна тьотка (с ония развяващи се бабешки рокли и вълнени чорапи + отворени сандали) да не говорим колко е стряскаща като характер - невероятна скандалджийка, пред която той седи и мънка, защото не смее думичка да й каже. Еми решил човека, сменил жената. Едва ли вината може да се търси в коя да е от двете жени, защото нито баба ми е била чума, нито другата е някоя сластна изкусителка.

# 260
  • София
  • Мнения: 24 839
Не се карайте- всъщност, всички сте прави. Peace
Всеки мъж си носи отговорността за това, дали си държи дюкяна закопчан, дали го разкопчава дискретно или си развява атрибута на всеогледание.
Което не изменя факта, че мъжката психика и физика функционират по различен от женските начин.
И ако не го взимаме предвид, ще си патим повече и ще страдаме повече.

През годините съм имала много приятели и близки познати  мъже, с които сме си говорили много за изневярата.
И съм била в потрес от обяснението, че колкото и силно да са влюбени, ако някоя в подходящ момент, много настоятелно си поиска, ще ѝ се даде, без това да значи нещо........... newsm78

ПП. Аз изневярата на мъжа не приемам, че първично е заради властната и неподдържана жена, а всичко започва от това, че като се оженят, мъжете се отпускат във всичко- в държание- галантността отива на заден план или изчезва; започват да се оригват и пърдят на воля, да пускат шкембета, дори и да занемаряват хигиената през уикендите.
Всичко това води до силно намаляване на женския мерак, което пък е в основата на оплакването на юнака, решил да чукне нещо навън.

Последна редакция: нд, 10 дек 2017, 12:17 от absurT

# 261
  • Monaco
  • Мнения: 374
За раздяла са нужни двама. Имах си аз само мъжете да са виновни. Но щом това успокоява някой нека си мисли така.

# 262
  • Мнения: 18 736
За съжаление и аз бях чела някакво проучване, в което на въпроса: "Ако ви се удаде шанс да бъдете с привлекателна друга жена така, че вашата жена никога да не разбере за това и да не бъде наранена, бихте ли се възползвали?" Отговора мисля на 97% от мъжете бил Да.

# 263
  • Мнения: X
И съм била в потрес от обяснението, че колкото и силно да са влюбени, ако някоя в подходящ момент, много настоятелно си поиска, ще ѝ се даде, без това да значи нещо........... newsm78

Били са искрени.

Според мен в една хипотетична ситуация, в която на мъж се самопредлага красива жена за един бърз секс, при 100% гаранции, че тя няма заболявания и няма никакъв шанс половинката да разбере и да му повлияе на бъдещето - 100% от хетеро мъжете ще приемат.

# 264
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Гледам, че пак се е стигнало до "жените са виновни". Да, виновни са в два случая - първият, когато прощават и остават при въпросния, и вторият - когато вземат, та се объркат, че не са се омъжили, ами са си осиновили детенце. Съответно изземват всичко от ръцете на "детенцето", посвещават се на постоянни грижи за него и дома, в резултат на което на детенцето му стане скучно, почне да приема всичко за даденост и за благодарност вземе, та се из***е на главата й, като си намери нещичко навън. Тоя филм съм го гледала през годините при всякакви семейства, които вече не са семейства, и се изумявам до каква степен жените са склонни да не се поучават от грешките на други и да правят едно към едно същото, което е довело до ужасен край за други жени в същата ситуация.
В останалите случаи, когато някой мъж е изневерил, не виждам каква вина може да носи жената. Отговорността да си държи гащите вдигнати е негова. А ако жена изневери и пробута същите оправдания като някой изневерил мъж, познайте в колко от случаите изневярата й ще бъде простена и преглътната в името на семейството, както много жени правят.

# 265
  • Мнения: 18 736
Мъжете много рядко се главоболят защо жена им им е изневерила. Обикновено най-прагматично се разделят. Не ми давайте пример за изключения, имам предвид масовите случаи.

# 266
  • Мнения: 712
За съжаление и аз бях чела някакво проучване, в което на въпроса: "Ако ви се удаде шанс да бъдете с привлекателна друга жена така, че вашата жена никога да не разбере за това и да не бъде наранена, бихте ли се възползвали?" Отговора мисля на 97% от мъжете бил Да.


Въпроса който повдига това проучване е само един - защо 3% от мъжете са излъгали най-нагло, отговаряйки с не  ?  Thinking

# 267
  • Мнения: 112
Нито веднъж не съм си позволила да нападна любовницата, нито съм й искала обяснения, първата беше омъжена с бизнес и две деца, по голяма от мен с
10 год и бога ми никак привлекателна. И да, беше ни запознал, аз я познавах и тя ми се правеше на приятелка, ей на така боли повече, но сметка не съм и държала, нито съм й искала обяснения.Аз съм горделива и мисля емоционално интелигентна. Втората пък с която и сега са гаджета е на не повече от 23 г. с това момиченце пък също по никакъв начин не бих влязла в конфронтация. И да, не ги виня, те не са виновни... пак казвам. Но ги съжалявам, наистина ги съжалявам. Първо, че са били или втората е още влюбена в него, а той и до ден днешен търси близост с мен, въпреки огромния яд, който таи. Но път към мен няма и да има вече. То ще е едно шоу като заживеят заедно, сигурна съм...аз този мач съм го играла Wink

# 268
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мъжете много рядко се главоболят защо жена им им е изневерила. Обикновено най-прагматично се разделят.
Наблюденията ми са същите. Изобщо не се замислят, камо ли да седнат да ровят защо, пък дали вината не е в тях - това пък абсурд - и прочие неща, с каквито жените сами се товарят и се самонаказват, вместо да действат като тях. Достатъчно е, че му е изневерила - масата мъже не можели да преглътнат това заради егото си, ама кой знае защо смятат, че жените нямат его и едва ли не са длъжни да приемат техните изневери, че и да не правят проблем от това и да си продължават постарому.

# 269
  • Мнения: 112
Ла Сомбра, повечето жени нямат и капка гордост, знаят само да се жалват колко е несправедлив живота, но нямат смелост да си тръгнат. Аз съм израстнала в прекрасно семейство. Но родителите ми не приемат разводите, просто са по консервативни. Е срещу всички се обявих и с две деца на 5 годинки. Спуках си задника от бачкане, сумати тормоз от него изядох, но някак се справих, имам прекрасни приятели, които не са спирали да ми дават кураж. Но повечето женици си гледат рахата и не биха минали през това, щото се страхуват.Просто обаче не осъзнават, че другото е по- страшно.

Общи условия

Активация на акаунт