Най-късното захранване

  • 1 235
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Аз направих опит да захраня на 5м и 20 дни. Абсолютно неуспешен. Бебо просто не можеше да вдене за какво става въпрос. След няколко прекъсвания и опити, на практика го захраних на 7м. , но изяждаше символични количества. Чак на 9 м. започна да яде с апетит и да изяжда по цяло пюре. Сега, почти на 11, е ужищожител на всякаква храна - на пюре или направо от чинията, естествено не му давам какво да е.

# 16
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
никак не е късно ... ние се захранихме  на 5 месеца и половина и мисля че точно на време ... Емата още от 4 месец започна да следи лъжиците и вилиците които си слагахме в устата  Mr. Green  но едва след врмеме започна да прояваява неистов интерес към това чудо да дъвче успоредно с нас да ни наблядава и да пуска лигички,да бърка по чините ни и не на последно място имах вътрешния усет че вече е готова за захранване

# 17
  • Мнения: 1 559
    Захранихме се на 6,5 месеца като първите две седмици дребното беше само на кърма+ символични количества домашна каша от кафяв ориз с кърма. След това се разболя от варицела и две седмици ми отказва категорично твърдата храна, т.е. получи се така,че на 7,5 месеца единственото, което бях въвела, беше домашна каша от кафяв ориз.
    Уместно е да се прекъсва захранването винаги когато майката го счита за нужно или когато бебето си има причини и  отказва твърда храна.
   

# 18
  • Мнения: 1 735
    Захранихме се на 6,5 месеца като първите две седмици дребното беше само на кърма+ символични количества домашна каша от кафяв ориз с кърма. След това се разболя от варицела и две седмици ми отказва категорично твърдата храна, т.е. получи се така,че на 7,5 месеца единственото, което бях въвела, беше домашна каша от кафяв ориз.
    Уместно е да се прекъсва захранването винаги когато майката го счита за нужно или когато бебето си има причини и  отказва твърда храна.
   
Олеле ,пък аз за отрицателно време смених 2 вида храни и сега сме на 3-та.  ooooh!

Иначе по признаците,
А дали проявява признаци за готовност за захранване? Защото размахването на ръце и радостни бойни викове при вида на храна не винаги е достатъчен признак. Копирам стандартните признаци (не е нужно да проявява всички, но поне повечето):

• Може да си държи главата права.
• Седи добре в столче за хранене.
• Прави дъвчащи движения с устата.
• Има значителен напредък с теглото (теглото от раждането се е удвоило).
• Показва интерес към храната.
• Може да затвори уста около лъжичката.
• Може да предвижи храната от предната част на устата към задната.
• Може да движи езика си назад и напред, но изоставя склонността си да избутва с език храната извън устата.
• Изглежда гладно след 8 - 10 кърмения или 1100 г от АМ дневно.
• Растат зъби.

Прецени сама  Hug
, по тези признаци ,сме готови явно ,мда.

Ето доказателство отпреди повече от половин месец.  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 559
Само с първата храна изчаках 2 седмици, сега въвеждам по 1 нова храна на седмица или минимум на 5 дни като правя 1-2 дни само на кърма от време на време между новите храни Wink

# 20
  • Мнения: 453
Аз пък захраних може би рано-преди няколко дни и на рожбата още са и розови бузите от алергичната реакция  Cry
Иначе отговаря на признаците, само зъбки няма.
Вчера си окъсна листа от едно дърво (е, не е пораснала още до листата, де, аз я вдигнах, че протягаше ръчички) и опита да се захрани с тях. А вечерта грабна от ръката ми резан ябълка и започна с апетит да го осмуква/суче. Обаче ще има да си почака със захранването, милата. В петък ще ни вземат кръв за хемоглобин, стискайте палци!

Общи условия

Активация на акаунт