Коледа 2017

  • 134 999
  • 956
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 298
Да не ви изпусна! И за да не е само запис ето една моя трапеза, подготвена за Бъдни вечер.


Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 12:42 от fatalina

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 613
Здравейте,
За Коледа, засега в списъка за правени са включени:
- меденките на Кремена Русева
- рохлички и линцерови сладки на Наталина
- двойно шоколадови напукани снежни сладки на Танита
- ябълков пай с фурми на Рудолф от 24 kitchen
- мини щоленчета на Лабрекс
Стига яйцата да не станат по 1 лв./бр. и маслото по 10 лв./250гр. Sweat Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 313
Благодаря на Наталина за темата Heart
Присламчвам се и аз, макар още да нямам нищо за показване от тази година Simple Smile
Както се оказа и миналата не съм снимала особено много... Намерих в телефона една от работния процес по нощите, да не съм капо Wink

Скрит текст:

Рецептата с бисквитено-локумените фитили от поста на Джинджи изглежда много примамливо лесна, а и е точно по вкуса на синковеца Simple Smile

# 33
  • Мнения: 39 306
Аз съм на режим, но тук ще плакна очи!

# 34
  • София
  • Мнения: 11 701
Саблес -
също Саблес но с пълнеж от Дулсе де Лече - много е добра бисквита


"кифличките на Руми" - те са с пълнеж от ябълка и подправки - много са приятни

Щолен с пълнеж от марципан, на дебело руло е марципана вътре - , но той ще отпадне, не се изяде и накрая то хвърлих
ако не се лъжа това са маслени бисквити с лешници и шоколад -

рохлички, но тази година си имам и специална тава, благодаря на тази прекрасница , която ми препоръча да си я купа, тавичката -


ако ви останат белтъци, а това е сигурно, завъртете едни целувки - - много са лесни, загрява се фурната на 200 градуса за 10 мин , изключва се , поставят се и си лягаш, на сутринта има прекрасно изпечени целувки

маслени бисквити -

изобщо не мога да се сетя кои бяха тези, маслени са, ама кои точно... някой да подскаже, ще ги търся, много добре изглеждат -

макарон -,
 но по всяка вероятно ще отпадне, но рецептата е много добра. Ето го и шоколадов ... не знам -  newsm78

ето ги и така обичаните от мен итал. бишкоти - и с бадем и само бишкотка и с боровинки, лесни са и са прекрасни, също с шоколад и ядки


така известния " сладкиш на милионера" - това е едно малко удоволствие и силно се замислям вместо някои сладки да бъде той. Реже се на малки парчета.


силно маслена бисквита, но тя е с шприц -


Разкошна маслена бисквита в райе, трябваше да е шахмат, но.. грешка е моя, разместих блатовете, не ги подредих правилно, но това изобщо не е от значение вкусово ..

Египетските курабии, ще се правят -

Ричарели, не мога да ги пропусна -

Лавандулови бисквити -  - вероятно ще отпаднат

Разкошна маслена бисквитка, сигурно ще се правят -

Разкошните маслени с боровинки -

Линцер с бадемово  брашно , не мога да ги пропусна -

Лимоновите маслени б-ти, които аз много харесвам, но на някой тук не му допаднаха,  -

Шоколадови б-ни с карамел, но сега си купих и малки формички точно за бонбони, ще помисля за тях, но са разкошни -

Шоколадови с парченца шоколад, но намерих рецепта за още по-добри -

Шотландска маслена, не мога да я пропусна -  - това е разкошната бисквитка!

Маслена, ама кои бяха тези -.. ще ги търся задължително  

Много ми харесаха Капучино бисквитките -


Това бяха блокчетата с кокос, забравих как се казваха, но си спомням много добре , че ми скъсаха нервите, има си обяснения за тази рецепта, как точно се правят, иначе са много хубави -

Така известния АКК, но мои си вариант, не се залива -полива два месеца, той ми е задължителен -

Италиански коледен щрудел -

Моята си баклава -


Направо съм била една сладкарница----------- Joy Joy Joy

Сега отивам малко да поработя, крайно време е, че мина обедната ми почивка.... Wink












Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 13:49 от marchеva14

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Аз съм на режим, но тук ще плакна очи!
Мари, и аз съм на режим  Mr. Green но сладки правя в изобилие, първо, че ми доставя огромно удоволствие, второ, че дъщеря ми се включва активно в помагането а синът в опитването  Joy
и трето  Laughing на Коледа си хапвам от всичко  Wink еми един път се живее  Grinning
Не мога да публикувам а то Марчева с всички вкусотии, лелее покапах се  Hug
Браво!

# 36
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Marcheva, дали ще приемаш гости да се наредя на опашката😂😂😂😂спИциално от Норвегия на крака ще дойда😂😂😂леле каква разкошотия...ако някой ми прави такива сладкиши ще сам минимум 100оки😶😶😶всички сладки изглеждат невероятно Flowers Rose
Моите ме е срам да ги покажа😂😂😂това яйчен крем ли е в/ у АКК?

# 37
  • София
  • Мнения: 11 701
Приемам гости всякакви, удоволствието е мое  Hug
То, аз каня около 14 човека, може и още няколко, къде 14 бр там и още + 5-6 броя, вече става все едно... hahaha hahaha
Фортунке.... Hug

# 38
  • Мнения: 6 708
Марчева, като сладкарница си наистина! Hug Прекрасно, браво!  Hug
Сега се замислих дали да не преразгледам моя списък и да направя нещо от твоите рецепти.  newsm78 Иска ми се макарон да пробвам, но ми се струва трудно.  Thinking
Да благодаря и на Мата Космата от предишната тема за рецептите. bouquet

# 39
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Марчева, потекоха ми лигите.  Маслените бисквити с боровинки и тези с шоколадовите парчета правих мин. година за пръв път и от тогава редовно ме тормозят домашните за тях.
Аз мисля да мина тъничко за сега, но ще поживеем ще видим какви ще ти сътворя.

пп Направих 250гр масло от бурканче от лютеница с каймак.  Дали ще става за сладки? То  едва ли ще устиска де, но мога да събирам пак каймак.......и да посещавам по-често млекомата.

# 40
  • Мнения: 5 741
marchеva14, коя е по-добрата рецепта за  "Шоколадови бисквити с парчета шоколад"? Аз ги правя по тази рецепта / извинявам се на автора, но не съм записала от къде съм я взела/:
Какао 1/2 чаена чаша неподсладено, брашно 1 чаена чаша, захар 1 чаена чаша, 1 яйце, краве масло 125 грама, хлебна сода 1 чаена лъжица, 2 супени лъжици прясно мляко, 2 ванилии, ¼ чаена лъжичка сол, 100 грама шоколад.

# 41
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 413
Genni, ето рецептата за питката. Тя е с мая, де, защото и аз не съм успяла да докарам свястна содена питка, но имаше някакъв теологичен спор в темата за постите по въпроса и се стигна до консенсус, че маята е постна, защото дрождите са гъби Joy Ами детето и без това само това яде от цялото меню, жал ми е да му пробутвам разни подметки. Рецептата е от блога на Зорница Пица:

http://zornitsapizza.blogspot.com/2013/12/blog-post_11.html

Роца, ето рецептата, в оригинал и преведена, препоръчвам горещо:
Скрит текст:
Chocolate Turtle Cookies
2 1/2 dozen cookies
Recipe from America's Test Kitchen Holiday Cookies 2010 Special Issue
Ingredients
•   1 cup all-purpose flour
•   1/3 cup cocoa powder
•   1/4 teaspoon salt
•   8 tablespoons (1 stick) unsalted butter, softened
•   2/3 cup sugar
•   1 large egg, separated, plus 1 egg white
•   2 tablespoons milk
•   1 teaspoon vanilla extract
•   1 1/4 cups pecans, chopped fine
•   14 soft caramel candies
•   3 tablespoons heavy cream
Instructions
1.   Combine flour, cocoa, and salt in bowl. With electric mixer on medium-high speed, beat butter and sugar until light and fluffy, 2 minutes. Add egg yolk, milk, and vanilla and mix until incorporated. Reduce speed to low and add flour mixture until just combined. Wrap dough in plastic wrap and refrigerate until firm, 1 hour.
2.   Adjust oven rack to upper-middle and lower-middle positions and heat oven to 350 degrees F. Line 2 baking sheets with parchment paper. Whisk egg whites in bowl until frothy. Place pecans in another bowl. Roll dough into 1-inch balls, dip in egg whites, then roll in pecans. Place balls 2 inches apart on prepared baking sheets. Using 1/2-teaspoon measure, make indentation in center of each ball. Bake until set, about 12 minutes, switching and rotating sheets halfway through baking.
3.   Microwave caramels and cream in bowl, stirring occasionally, until smooth, 1 to 2 minutes. Once cookies are removed from oven, gently re-press existing indentations. Fill each with 1/2 teaspoon caramel mixture. Cool 10 minutes, then transfer to wire rack to cool completely. Try not to devour them all at once.

Сладки с карамел и пекан
(Ползвам мерителна чаша 235 мл)
•   1 ч. брашно
•   1/3 ч. Какао
•   ¼ ч.л. сол
•   Едно пакетче масло (тук са по 112 гр)
•   2/3 ч. Захар
•   1 голямо яйце (белтъкът и жълтъкът разделени) плюс един белтък
•   2 с.л. мляко
•   1 ч.л. ванилов екстракт
•   1 ¼ ч. счукани пеканови ядки (според мен и с лешници ще стане супер)
•   14 меки карамелени бонбони
•   3 с.л. готварска сметана
1.   Смесете брашното, какаото и захарта в купа. С електрически миксер на средна скорост разбийте маслото със захарта, докато стане пухкаво, около 2 мин. Прибавете жълтъка, млякото и ванилията и разбийте. Намалете скоростта на миксера и прибавете брашняната смес, без да бъркате много, докато се смесят добре. Увийте в пластмасово фолио и приберете в хладилника за около час, докато се стегне.
2.   Загрейте фурната до 175 С. Постелете 2 тавиччки с хартия за печене. Разбийте белтъците, докато станат на пяна. Сложете пеканите в отделна купичка. Оформете тестото на топчета с диаметър около 2.5 см, потопете в белтъка и оваляйте в ядките. Сложете в ттавичките на около 5 см. Едно от друго. С мерителна лъжичка от ½ ч.л. направете вдлъбнатинки по средата. Ако печете на 2 нива, разменете мястото на тавите по средата на печенето.
3.   В микровълновата разтопете карамела със сметаната, до получаването на гладка смес, за 1-2 мин. Когато извадите сладките от фурната, внимателно натиснете отново вдлъбнатинките с лъжичката. Напълнете всяка с ½ л. карамел. След 10 мин. Преместете на решетка за охлаждане. Гледайте да не излапате всичко наведнъж! (Трудна работа...)

st. Dobri, може да пробвам мини-щоленчетата, благодаря че ми напомни!

Марчева, Dizzy Face изби рибата направо!

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
няма да си играя с вас пък.
списъкът с рецепти за Коледа расте, продължението на гърба скоро ще го последва....
Simple Smile Simple Smile  приискаха ми се и маслени с боровинки и египетски...
ще огледам пак първа страница. Simple Smile

# 43
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
продължението на гърба скоро ще го последва....
Joy Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 963
chrissy, поради липсата на уреди, действам на ръка за локумените фитили: натрошените бисквити и нарязани на две-три-четири кубчета локум намачквам с ръка, докато започне да прилича на тесто (за няколко минути макс е цялото упражнение), след това добавям вода на око, докато стане гладко и се събере на топка (буквално по половин лъжичка капвам и доомесвам, докато се поеме). Става много лесно за работа. Разточвам си фитилите, редя и заливам. Важно е да си подбереш вкусни бисквити (да се усеща дъх на масло) и от предпочитания ви локум. Вкъщи много се харесаха и правих няколко пъти поред тогава. Ако се използват сладкарски бои вероятно може да стане още по-коледно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт