Коледа 2017

  • 135 003
  • 956
  •   1
Отговори
# 45
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ще ме караш да ходя в бг магазина за бг локум.  Mr. Green
С боите е идейно, може да се направят различни нюанси на зеленото, една червена "топка", някакси така си го представям.

# 46
  • Мнения: 1 265
Marcheva, дали ще приемаш гости да се наредя на опашката😂😂😂😂спИциално от Норвегия на крака ще дойда😂😂😂леле каква разкошотия...
Джени - аз питах вече вчера; даже и билет "си поръчах" Sweat Smile
tunata - благодаря за рецептата на питката
Марчева - за теб само две думи - сладост и разкош Gift Heart

Ето и нещичко от мен (от миналата година)
* бадемови сладки - много лесни за изпълнение; няма нужда от бадемово брашно - слагат се смляни бадеми


* баклава


* канелени кифлички - по рецепта на пеп4о


* SHOKO-HUS в двойна доза ги правих


* соленки от парено тесто


* кокосови сладки


* шведските бисквити на Марчева

Скрит текст:

*задължинелния за Нова Година "унгарски салам"


* рохлички (но за по-лесно им развалих формата); изядоха се обаче две дози

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
гледах, гледах, па въздъхнах тежко и се предадох.
отивам за червен и зелен локум и бял шоколад.
може и само червен локум, а белия шоколад да го "подобря" със сладкарска боя.
за поръска - кокосови стърготини, бели или шарени захарни пръчици.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 704
Гости приемам всякак!!  Hug А, стига сте се покапвали, нали заедно ги правихме миналата година, вие сте забравили. Само ви ги припомням, като фото, само едни не ми се получиха , мисля че бяха на Роца. Превъзходни бисквити, но при мен не се получиха, не си пазя рецептите за тях.
...........
Marcheva, дали ще приемаш гости да се наредя на опашката😂😂😂😂спИциално от Норвегия на крака ще дойда😂😂😂леле каква разкошотия...ако някой ми прави такива сладкиши ще сам минимум 100оки😶😶😶всички сладки изглеждат невероятно Flowers Rose
Моите ме е срам да ги покажа😂😂😂това яйчен крем ли е в/ у АКК?
Няма срам за показване, такива неща не искам да чета. Всичко е много лесно, при мен трудна рецепта няма, а за АКК заливката е от жълтъци, сметана, захар, и повечко масло. Нищо не е сурово, приготвя се на котлон и тогава се залива.

......................................

Марчева, Dizzy Face изби рибата направо!
Да бе, да, избих....нищо не съм избила, те са лесни и на вечер се правят по два модела. Избих рибата, когато Марчев ми заяви с тъжен поглед вече на Коледа, "ми аз нали пиле не ям, няма какво да ям..." нещо такова ми сервира и аз не стига, че пуйка пекох, ами и една капама врътнах, да не остане гладен, а знаеш, че точно на Коледа е затрупано с какво ли не, като храна...скъса ми нервите от каприз. Няма значение.  Mr. Green

няма да си играя с вас пък.
списъкът с рецепти за Коледа расте, продължението на гърба скоро ще го последва....
Simple Smile Simple Smile  приискаха ми се и маслени с боровинки и египетски...
ще огледам пак първа страница. Simple Smile
Е , сега приказки, как няма да не играеш, не може, всички общо играем... мда  Simple Smile Египетските са много хубави.

Меган, ми не знам. Свалих едни други и може тях да врътна на място на някои други, то не може всичко..

Тази постна питка я правя с вода, повечко олио, брашно, сол и сода. Връткам я в миксера повечко време, около 10-15 мин да си се измесва.  Ми.. става.

За Норвегия...... ми .... да дойда аз след Коледа, бисквити ще донеса, любима страна ми е. Веднъж съм била, е няма такова удоволствие.   bouquet

# 49
  • Мнения: 5 741

Меган, ми не знам. Свалих едни други и може тях да врътна на място на някои други, то не може всичко..
Дай рецептата да ги пробвам. Колежките вече ме питат няма ли да почвам с репетициите за сладките. Те са ми основните дегустатори, добре си похапват. Grinning
sem22 тези бадемови сладки добре изглеждат. Рецептата има ли я на първа страница?

# 50
  • София
  • Мнения: 11 704
[...........................Дай рецептата да ги пробвам. Колежките вече ме питат няма ли да почвам с репетициите за сладките. Те са ми основните дегустатори, добре си похапват. Grinning
Ще ти я изпиша в скрито за да не заемам страницата. Не съм ги правила, не знам как стоят - Bruno Albouze
Скрит текст:
90 г крема сирене - Филаделфия или друго натурално да не е воднисто, но ако е воднисто нека да се изцеди в цедка
90 г масло, стайна температура
60 г захар, кристал
60 г захар Мусковадо
1 яйце - стайна температура
ванилия шушулка
150 брашно
15 г това е 1 с . л -.царев. нищесте
1 ч. л. сода за хляб
1 ч . л .„бакпулвер
сол - щ.
200 г шоколад на парченца.
ако нямаш шоколад на парченца, а е на блок го поставяш в блендер и на принципа на СТОП-СТРАТ бутона става на хубави парченца - това е от мен
Работи се само с миксер
В миксера се поставя маслото, сиренето, двата вида захар и солта . Разбива се на висока скорост за около 3- 4 мин. Добавя се яйцето и се разбива на умерена скорост докато се приеме, хомогенна смес. Брашното със содата и бакпулвера се пресява директно в/у купата, разбива се на слаба скорост само докато се приеме от сместа. Добавят се и шок. парчета. Разбърква се на ниска скорост. Сместа се изсипва в плоска тавичка, покрива се с фолио и се оставя в хладилник за 1 нощ, може и повече до 72 часа. След това време с лъжицата за сладолед се загребва и се поставят топки на по-голямо разстояние една от дуга в тава покрита с хартия . Задължително се оставят отново на студено , да се стегнат.
Пече се на 180 градуса за около 12 максимум14 мин.
Грешки не ми търси из буквите, не се връщам.  Simple Smile

# 51
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 414
st. Dobri, можеш да пробваш с тези за декорация:

http://sladkatakushta.com/shokoladi-i-glazuri/shokoladi/bonbonki … ni-200-grama.html

http://sladkatakushta.com/shokoladi-i-glazuri/shokoladi/bonbonki … eno-60-grama.html

Аз мисля да направя шоколад за моделиране с тях евентуално за украса, защото фондан и айсинг са ми забранили да ползвам да не развалям сладките

# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
st. Dobri, можеш да пробваш с тези за декорация:
Скрит текст:
http://sladkatakushta.com/shokoladi-i-glazuri/shokoladi/bonbonki … ni-200-grama.html

http://sladkatakushta.com/shokoladi-i-glazuri/shokoladi/bonbonki … eno-60-grama.html

Аз мисля да направя шоколад за моделиране с тях евентуално за украса, защото фондан и айсинг са ми забранили да ползвам да не развалям сладките



туна, идеята ми беше да направя онази елхичка с локум и бисквитки. мързелива работа ми се видя - точно като за мен. Simple Smile
ей тази Simple Smile Simple Smile Simple Smile
chrissy, то ясно, че много теста могат да се оформят така, но вкъщи много се одобриха. Разрових се, обаче и ги открих: http://fedorcka.blogspot.bg/2016/11/Turkish-delight-ChocolatePyramids.html Търпят и още по-коледна декорация според мен.

Скрит текст:
chrissy, поради липсата на уреди, действам на ръка за локумените фитили: натрошените бисквити и нарязани на две-три-четири кубчета локум намачквам с ръка, докато започне да прилича на тесто (за няколко минути макс е цялото упражнение), след това добавям вода на око, докато стане гладко и се събере на топка (буквално по половин лъжичка капвам и доомесвам, докато се поеме). Става много лесно за работа. Разточвам си фитилите, редя и заливам. Важно е да си подбереш вкусни бисквити (да се усеща дъх на масло) и от предпочитания ви локум. Вкъщи много се харесаха и правих няколко пъти поред тогава. Ако се използват сладкарски бои вероятно може да стане още по-коледно Grinning

# 53
  • Мнения: 5 741
[...........................Дай рецептата да ги пробвам. Колежките вече ме питат няма ли да почвам с репетициите за сладките. Те са ми основните дегустатори, добре си похапват. Grinning
Ще ти я изпиша в скрито за да не заемам страницата. Не съм ги правила, не знам как стоят - Bruno Albouze
Скрит текст:
90 г крема сирене - Филаделфия или друго натурално да не е воднисто, но ако е воднисто нека да се изцеди в цедка
90 г масло, стайна температура
60 г захар, кристал
60 г захар Мусковадо
1 яйце - стайна температура
ванилия шушулка
150 брашно
15 г това е 1 с . л -.царев. нищесте
1 ч. л. сода за хляб
1 ч . л .„бакпулвер
сол - щ.
200 г шоколад на парченца.
ако нямаш шоколад на парченца, а е на блок го поставяш в блендер и на принципа на СТОП-СТРАТ бутона става на хубави парченца - това е от мен
Работи се само с миксер
В миксера се поставя маслото, сиренето, двата вида захар и солта . Разбива се на висока скорост за около 3- 4 мин. Добавя се яйцето и се разбива на умерена скорост докато се приеме, хомогенна смес. Брашното със содата и бакпулвера се пресява директно в/у купата, разбива се на слаба скорост само докато се приеме от сместа. Добавят се и шок. парчета. Разбърква се на ниска скорост. Сместа се изсипва в плоска тавичка, покрива се с фолио и се оставя в хладилник за 1 нощ, може и повече до 72 часа. След това време с лъжицата за сладолед се загребва и се поставят топки на по-голямо разстояние една от дуга в тава покрита с хартия . Задължително се оставят отново на студено , да се стегнат.
Пече се на 180 градуса за около 12 максимум14 мин.
Грешки не ми търси из буквите, не се връщам.  Simple Smile
Благодаря, ще ги пробвам задължително.

# 54
  • Мнения: 1 265
Меган - рецептата я няма на първа страница - това си е моя измислица но стават МММ. Обикновено маслено тесто е:
Скрит текст:
Бадемови сладки
250 гр масло+250 гр пудра захар се разбиват на пяна.
Добавят се 250 гр смлени бадеми, ванилия, малко ромова есенция и объркваш до еднородна смес.
Към нея добавяш брашно (никога не съм го мерила)?! така, че да стане по-твърдичко тесто. Загъваш във фолио и в хладилник или фризер, ако не го правиш след няколко часа. Изваждаш, оставяш леко да се отпусне и включваш фурната на 180-190* Застилаш тава и правиш топчета, които овалваш обилно в обикновена захар. Печеш до хубав цвят. Изстинали (иначе се трошат), изваждаш и редиш.
Много са лесни и непретенциозни.

# 55
  • Мнения: 6 031
Най-вкусната тема във форума!
Събирам идеи какво ново да приготвя.
Благодаря на всички, които споделят рецепти!

От мен една снимка от миналата година:


# 56
  • Мнения: 5 741
Меган - рецептата я няма на първа страница - това си е моя измислица но стават МММ. Обикновено маслено тесто е:
Скрит текст:
Бадемови сладки
250 гр масло+250 гр пудра захар се разбиват на пяна.
Добавят се 250 гр смлени бадеми, ванилия, малко ромова есенция и объркваш до еднородна смес.
Към нея добавяш брашно (никога не съм го мерила)?! така, че да стане по-твърдичко тесто. Загъваш във фолио и в хладилник или фризер, ако не го правиш след няколко часа. Изваждаш, оставяш леко да се отпусне и включваш фурната на 180-190* Застилаш тава и правиш топчета, които овалваш обилно в обикновена захар. Печеш до хубав цвят. Изстинали (иначе се трошат), изваждаш и редиш.
Много са лесни и непретенциозни.
Благодаря и на теб, малко това, че няма точно количество брашно ме притеснява, аз съм по точните мерки, но ще погледна подобни рецепти и би трябвало да се ориентирам.

# 57
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Сем, ама и ти не падаш по-долу. Да мина предколедно до Осло😂
Марчева, същата заливка и аз правих...ммм много вкусна беше😊
Хайде и аз с моето първо сладкоправене от миналата година😶
АКК

Двойно шоколадови напукани сладки-не ни харесаха, няма да правя

Меденките на Джема-двойна или тройна доза ще се прави😊

Любимите ми бадемови бисквитки на дядо Коледа

Рохличките и мини щолените на Лабрекс, пак ще ги правя

Кекс за детската градина и една шоколадово карамелена торта за вкъщи😉




# 58
  • Мнения: 6 760
Меган, може би ще ти отидат около 400-500 гр. брашно.

Имам подобна рецепта от баба, само че вместо масло е мас и вместо бадеми са орехи. Ставаха много пръхкави и се топяха в устата.


# 59
  • Мнения: 1 265
Меган, може би ще ти отидат около 400-500 гр. брашно.
Имам подобна рецепта от баба, само че вместо масло е мас и вместо бадеми са орехи. Ставаха много пръхкави и се топяха в устата.
2в1 - абсолютно си права!!!! Някъде там е......около 450-500гр брашно. И да, правят ги и със мас и орехи. Но тук в Норге-то аз поне не открих мас за готвене/месене. Сланина да си купя за да си стопя......и нея не открих (поне аз).
А така ми се ядат локумки/виненки с мас?????

Общи условия

Активация на акаунт