Коледа 2017

  • 135 060
  • 956
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 742
Благодаря ви момичета!

# 61
  • Мнения: 960
Някой може ли да ми даде рецепта за орехчета и за пълнежа също, някъде бях видяла такава, но не мога да я намеря?

# 62
# 63
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 851
Миналата година правих само линцери с бадемово брашно, меденки и капучинови звезди. За звездите нямах марципан, затова ги слепвах с крем с бейлис.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 721
Някой може ли да ми даде рецепта за орехчета и за пълнежа също, някъде бях видяла такава, но не мога да я намеря?
Ето още една
http://recepti.gotvach.bg/r-80318-Сладки_орехчета

# 65
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Имам и аз рецепта за орехчето с преса. Утре мога да я пусна. Някъде из старите тефтери е.
Миналата година правих снежни топки само с мас, брашно и ванилия, просто забравих пудрата захар,.... но пък се получиха чудни, като топли ги затрупах с пудрата захар. Никой не разбра,че в тестото я няма.

Марчева, дай рецептата за твоя АКК.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 721
Миналата година правих само линцери с бадемово брашно, меденки и капучинови звезди. За звездите........
Много са хубави  chef

...............Марчева, дай рецептата за твоя АКК.
Давам..http://recepti.gotvach.bg/r-57618-Английски_коледен_кейк

# 67
  • София
  • Мнения: 454
Какво бадемово брашно ползвате. Аз бях доволна от това на Лидл, но вече го няма.
В Т-маркет има промоция на маслото с краварката - 4.89 лв, а в събота в Била всички вносни сирена и краве масло са с 25% намаление.

# 68
  • Мнения: X
Скрит текст:
Саблес -
също Саблес но с пълнеж от Дулсе де Лече - много е добра бисквита


"кифличките на Руми" - те са с пълнеж от ябълка и подправки - много са приятни

Щолен с пълнеж от марципан, на дебело руло е марципана вътре - , но той ще отпадне, не се изяде и накрая то хвърлих
Скрит текст:
ако не се лъжа това са маслени бисквити с лешници и шоколад -

рохлички, но тази година си имам и специална тава, благодаря на тази прекрасница , която ми препоръча да си я купа, тавичката -


ако ви останат белтъци, а това е сигурно, завъртете едни целувки - - много са лесни, загрява се фурната на 200 градуса за 10 мин , изключва се , поставят се и си лягаш, на сутринта има прекрасно изпечени целувки

маслени бисквити -

изобщо не мога да се сетя кои бяха тези, маслени са, ама кои точно... някой да подскаже, ще ги търся, много добре изглеждат -

макарон -,
 но по всяка вероятно ще отпадне, но рецептата е много добра. Ето го и шоколадов ... не знам -  newsm78

ето ги и така обичаните от мен итал. бишкоти - и с бадем и само бишкотка и с боровинки, лесни са и са прекрасни, също с шоколад и ядки


така известния " сладкиш на милионера" - това е едно малко удоволствие и силно се замислям вместо някои сладки да бъде той. Реже се на малки парчета.


силно маслена бисквита, но тя е с шприц -


Разкошна маслена бисквита в райе, трябваше да е шахмат, но.. грешка е моя, разместих блатовете, не ги подредих правилно, но това изобщо не е от значение вкусово ..

Египетските курабии, ще се правят -

Ричарели, не мога да ги пропусна -

Лавандулови бисквити -  - вероятно ще отпаднат

Разкошна маслена бисквитка, сигурно ще се правят -

Разкошните маслени с боровинки -

Линцер с бадемово  брашно , не мога да ги пропусна -

Лимоновите маслени б-ти, които аз много харесвам, но на някой тук не му допаднаха,  -

Шоколадови б-ни с карамел, но сега си купих и малки формички точно за бонбони, ще помисля за тях, но са разкошни -

Шоколадови с парченца шоколад, но намерих рецепта за още по-добри -

Шотландска маслена, не мога да я пропусна -  - това е разкошната бисквитка!

Маслена, ама кои бяха тези -.. ще ги търся задължително  

Много ми харесаха Капучино бисквитките -


Това бяха блокчетата с кокос, забравих как се казваха, но си спомням много добре , че ми скъсаха нервите, има си обяснения за тази рецепта, как точно се правят, иначе са много хубави -

Така известния АКК, но мои си вариант, не се залива -полива два месеца, той ми е задължителен -

Италиански коледен щрудел -

Моята си баклава -


Направо съм била една сладкарница----------- Joy Joy Joy

Сега отивам малко да поработя, крайно време е, че мина обедната ми почивка.... Wink













Направо си за убиване.....как ще хвърляш такова вълшебство.     #2gunfire   Joy Joy
Да беше казала, че залежава, веднага давам адрес и си плащам доставката.    Laughing   ОБОЖАВАМ го!
Друго може и да не правя, но щолен Задължително имам. 

# 69
  • София
  • Мнения: 454
Тази година съм решила да правя и Линцери. Чета, че много от вас са правили Линцер с бадемово  брашно - но не мога да намеря рецептата на първа страница? newsm78 Има с лешници, с орехи ... на с бадеми не открих?
И още един въпрос, виждам че ги поръсвате с пудра захар, но върху мармалада няма. Каква е технологията - първо ръсите втората бисквитка с дупката и тогава залепяте ?

# 70
  • София
  • Мнения: 313
Ползвам бадемовото брашно на "Детелина". Купувам го от Билла - 100г за 3.39. В Лидъл беше май по-евтино, но отдавна не намирам.
Тези коледни сладки, които сина ми обожава са с бадемово брашно и според мен няма проблем да се оформят като линцери - то си е маслено тесто.
А пудрата захар просто се стопява върху мармалада, затова не си личи, иначе пудря след като са слепени (ако въобще пудря)  Wink

И сега за масло на промоция: в Билла Lurpak е с 32% намаление - от 5.89 на 3.99 за 200 грама!
В събота ще има 25% на всички масла, но това е най-изгодно според мен, още повече че самото масло е добро.
Заредих рано сутринта едни 8 пакетчета Smiley

# 71
  • София
  • Мнения: 11 721
Какво бадемово брашно ползвате. Аз бях доволна от това на Лидл, но вече го няма.
...........................
Когато има в Лидл се запасявам на количество, но напоследък не се внася. Купувам от едно магазинче на кг. Но ако случайно съм го свършила и съм забравила да си купя сама връткам бадемите и се получава бадемово брашно, като първо ги обелвам, малко ги изсушавам и после в блендер. Чудесно бадемово брашно ми се получава.

..........................
Тези коледни сладки, които сина ми обожава са с бадемово брашно и според мен няма проблем да се оформят като линцери - то си е маслено тесто.
А пудрата захар просто се стопява върху мармалада, затова не си личи, иначе пудря след като са слепени (ако въобще пудря)  Wink
.................................
Не се отваря за коледните сладки, не мога да ги видя, но аз ги работя по стандартната рецепта с бадемово брашно, но може и с лешници
Не, не се стопява захарта, то това си е марката на тези бисквити. Първо се поръсват с пудра захар и след това се лепят.

.............
Направо си за убиване.....как ще хвърляш такова вълшебство.     #2gunfire   Joy Joy
Да беше казала, че залежава, веднага давам адрес и си плащам доставката.    Laughing   ОБОЖАВАМ го!
Друго може и да не правя, но щолен Задължително имам. 

Ако реша да направя отново тази година веднага ти го пращам на адреЗа..... Joy

# 72
  • Мнения: X
Скрит текст:
Какво бадемово брашно ползвате. Аз бях доволна от това на Лидл, но вече го няма.
...........................
Когато има в Лидл се запасявам на количество, но напоследък не се внася. Купувам от едно магазинче на кг. Но ако случайно съм го свършила и съм забравила да си купя сама връткам бадемите и се получава бадемово брашно, като първо ги обелвам, малко ги изсушавам и после в блендер. Чудесно бадемово брашно ми се получава.

..........................
Тези коледни сладки, които сина ми обожава са с бадемово брашно и според мен няма проблем да се оформят като линцери - то си е маслено тесто.
А пудрата захар просто се стопява върху мармалада, затова не си личи, иначе пудря след като са слепени (ако въобще пудря)  Wink
.................................
Не се отваря за коледните сладки, не мога да ги видя, но аз ги работя по стандартната рецепта с бадемово брашно, но може и с лешници
Не, не се стопява захарта, то това си е марката на тези бисквити. Първо се поръсват с пудра захар и след това се лепят.
.............
Направо си за убиване.....как ще хвърляш такова вълшебство.     #2gunfire   Joy Joy
Да беше казала, че залежава, веднага давам адрес и си плащам доставката.    Laughing   ОБОЖАВАМ го!
Друго може и да не правя, но щолен Задължително имам. 

Ако реша да направя отново тази година веднага ти го пращам на адреЗа..... Joy

Ай, сЯ, подкокоросвай ме ти......да седя и тръпна в очакване.    Laughing
Само казваш и веднага давам адреЗ....   

# 73
  • Мнения: 163
Здравейте!
Нещо се обърках... искам да правя шведските бисквити на marcheva14, търся рецептата, но намирам такава само за "Шотландски коледни бисквити"... иначе като пускате снимки на шведските са сърчицата, потопени наполовина в шоколад, такова е обяснението и за шотландските...
Само че в интернет "Шведски бисквити" са с доста съставки и малко по връткави от "Шотландските" на Марчева...
Та вие кои всъщност правите?  Crazy

# 74
  • София
  • Мнения: 11 721
Здравейте!
Нещо се обърках... искам да правя шведските бисквити на marcheva14, търся рецептата, но намирам такава само за "Шотландски коледни бисквити"... иначе като пускате снимки на шведските са сърчицата, потопени наполовина в шоколад, такова е обяснението и за шотландските...
Само че в интернет "Шведски бисквити" са с доста съставки и малко по връткави от "Шотландските" на Марчева...
Та вие кои всъщност правите?  Crazy
Ето едни..http://recepti.gotvach.bg/r-47465-Шотландски_маслени_бисквити

и още едни
http://recepti.gotvach.bg/r-57374-Оригинални_шотландски_маслени_бисквити_-_Shortbread

Общи условия

Активация на акаунт