Коледа 2017

  • 135 146
  • 956
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 11 745
Марчева, не казваш нищо за среднощното печиво. Получи ли се?
Много апетитно изглеждат тези капучинови звезди.
Оленка, жестоко стана. Ще го покажа , но не ми е ясно защо Postimade в момента ми прави грозни номера и не може да отвори до край страницата със снимките. Отваря до някъде и започва да скролва, дава грешка, и понеже съм компютърен гений не мога да го оправя , не зная какво става. Ще ти го кажа, Mervelleux, това е целувка - топка облечена във фин сметанов крем с шоколад и потопена в шоколадови стружки.  Уникален е! Имах гости за вечеря и .... бяха възхитени, няма да ви лъжа, единствената дума е уникален, то и името му е такова - прекрасни.
Дано да ми отвори снимките и веднага го качвам. За съжаление на снимка не изглежда така изящно, защото си е топка в шоколад, но когато я разчупиш целувката е крехка, хрупкава, не е  мека, но е , пак се повтарям, уникален десерт.
Ако може някой да ми каже как да постъпя с това скролване и да отворя страницата докрай много ще му благодаря, освен да изчакаш да кача рецептата и ще пусна линк.

Мереленда, дали не са тези бисквити с оризово брашно които и аз правих и изобщо не ми харесаха и отхвърлих категорично рецептата на Cooks and Bakes, не са хубави.

# 871
  • Мнения: 22 867

Mitonela, шишарките са много ефектни! bouquet
А меденките на Dara888 Heart Eyes, както ги е описала, направо им усетих вкуса. bouquet

Снежни топки правих посред нощ.



# 872
  • София
  • Мнения: 11 745
Отвори най-сетне



# 873
  • Плевен
  • Мнения: 602
marcheva, наистина са възхитителни. bouquet Опитвам се да си представя вкуса.... А за сладките си права, сега поне изглеждат по-добре, а и с добавката на орехи, масло и какао мисля, че ще ги хапнем.

labrex,  да се позамеряме малко, навън няма сняг, хвърли насам малко от твоите топки.  Simple Smile Hug

# 874
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 258
в другата тема видях арменски сладки Simple Smile ще помагате ли?
имам и бурканче тахан - и за него търся рецепта.
Simple Smile

Сладки с тахан и петмез

Благодаря! ще ги пробвам днес Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Докладвам - две дози арменски сладки Simple Smile наистина са лесни и вкусни.
направих ги с пълнозърнесто брашно (оказа се, че само такова имам, а бях започнала вече. мургави са, но никой не очаква арменчета да са като скандинавци, нали? Simple Smile




# 875
  • Мнения: 1 265
Вижте сега.....не е честно Nerd, седите по нощите и правите сладки и сладкиши; на всичко отгоре и се хвалите с тях.
А аз седя пред монитъра и преглъщам ли, преглъщам..... Sob Sob (На режим съм и не мога да ям сладкиши - само от баклавата ми е разрешено едно парченце).

Пожелавам на всички Весела Коледа - здраве, успех, обич и щастие в дома ви нека има. Gift Heart

# 876
  • Мнения: 6 859
Добри, никой не очаква и да останат, нали?  Laughing Като гледам сте започнали и да ги хапвате. Да ви е сладко!  Hug
Марчева, разкошна сладка!  Hug
Лабрекс, Дара, sve и Пейч изкушават с прекрасни сладки!  Peace
Митонела, много идейни тези шишарки.  Hug
Аз направих Ричарели, уникални са! Много ми харесват (пробвах една, другите скрих  Laughing).

# 877
  • Мнения: 1 313
Привет, момичета Simple Smile
Спешно ми трябва рецептата на Джема за меденки. Не успях да я открия на първа страница.
По-късно ще кача и моите коледни творения.
Предварително ви благодаря.

# 878
  • Мнения: 14 166
Меденки на Джема

2 яйца
1 к.ч. захар
1 к.ч. мед
1 к.ч. олио
1 ч.л. сода
1 пакетче канела
около 400 гр. брашно, за меко тесто.

# 879
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 353
Вижте сега.....не е честно Nerd, седите по нощите и правите сладки и сладкиши; на всичко отгоре и се хвалите с тях.
А аз седя пред монитъра и преглъщам ли, преглъщам..... Sob Sob (На режим съм и не мога да ям сладкиши - само от баклавата ми е разрешено едно парченце).

Пожелавам на всички Весела Коледа - здраве, успех, обич и щастие в дома ви нека има. Gift Heart
нали нямаш забрана да ги правиш (сладкишите)? прави и ми изпрати. аз ще се жертвам вместо теб.  Joy 

# 880
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Снощи направих и рогчета и с това приключвам. Преди тях  приготвих и кошнички с крем. Фабриката затваря... засега Wink.

Весели празници на всички!

# 881
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Момичета, имам въпрос - колко време след опичане на меденките могат да се украсяват с готов принт? За първи път ще ползвам - четох, че се лепят само с малко вода на гърба и се слагат върху студените меденки
Деси, след като са напълно изстинали можеш да лепиш принта отгоре. Да лепят се с малко вода, става бързо и лесно.

# 882
  • София
  • Мнения: 11 745
Благодаря, момичета!  Hug  Когато имате време пригответе тази възхитителна топка от целувка и шоколадов мус.  Не е задължително да е Коледа, това си е сладкиш с който може да се похвалите пред скъпи гости.

# 883
  • Мнения: 1 313
Меденки на Джема

2 яйца
1 к.ч. захар
1 к.ч. мед
1 к.ч. олио
1 ч.л. сода
1 пакетче канела
около 400 гр. брашно, за меко тесто.


Сърдечно благодаря  Hug

# 884
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 258
Добри, никой не очаква и да останат, нали?  Laughing Като гледам сте започнали и да ги хапвате. Да ви е сладко!  Hug
Марчева, разкошна сладка!  Hug
Лабрекс, Дара, sve и Пейч изкушават с прекрасни сладки!  Peace
Митонела, много идейни тези шишарки.  Hug
Аз направих Ричарели, уникални са! Много ми харесват (пробвах една, другите скрих  Laughing).

позна Simple Smile Simple Smile Simple Smile
пак са колкото на снимката Simple Smile, а Коледа е далеч Simple Smile
подскажи за ричарелите? много ли е пипкаво? чакам гости утре и не съм сигурна, че ще има сладки за кафето Simple SmileSimple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт