Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 724
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 067
Въпросът е абсурден, осъзнаваш го, нали?
Фастинг е периодично гладуване, което е период между хранения

# 376
  • Мнения: 2 315
Въпросът е абсурден, осъзнаваш го, нали?
Фастинг е периодично гладуване, което е период между хранения

хаха ок Simple Smile няма да навлизам в злобният ви тон, въпреки че го заслужавате. Но все пак ми се струва, че трябва малко да попрочетете за разликата между "fasting" и "intermittent fasting". В тоя ред на мисли коя е темата за чист fasting? Ако няма - ще я направя аз.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 14:26 от jedinait

# 377
  • Мнения: 3 067
1) тонът ми не е злобен.
2) не знам, пробвай в хомеопатия и алтернативно лечение. Пълен глад с цел отслабване е опасно. Щом желаеш да поемаш подобна отговорност - заповядай. Направи каквато тема желаеш. Но не мисля, че мястото й е в "диети".
3) емоции не вкарвам в писането нито на този, нито на предишния си коментар. Но да се пишат подвеждащи и неверни неща, на които да се мълчи е нередно.
Лек ден.
Надявам се темата да продължи както до скоро. В споделяне на опит за периодично гладуване.

# 378
  • Мнения: 2 315
А, моля ви. В никакъв случай не искам да подвеждам някой. Моля посочете кое от написаното от мен не е вярно.

# 379
  • Мнения: 3 067
Казах каквото имах да кажа. Няма да се обяснявам повече. Никове не съм споменавала.

# 380
  • Мнения: 17
Разпознах се 😊
Да не забравяме, че темата все пак е в Интернет. Достъп до информация има навсякъде за всичко и за всеки. Всеки чете, пробва и решава кое и как да следва.
Писах в темата с най-добри намерения. Исках да подчертая, че не е достатъчно само да гладуваш 16-18-20 часа и след това да се наядеш с пасти, торти, спагети и хляб, и да твърдиш, че това не работи за теб. А да се обърнеш към добрата храна, да изградиш добри хранителни навици.
Аз съм out.
jedinait, ако пуснеш тема, при теб съм 😊

# 381
  • Мнения: 22 440
В същността си периодичното гладуване може да е с времетраене до 3дни.
Ако в темата няма хора, които да го практикуват, просто може да се махне от заглавието.

# 382
  • Мнения: 3 067
Слънце, тебе пък най-малко съм имала предвид. И точно твоите мнения, са доста адекватни на разговорите.
Може би аз не се изразих както трябва и вероятно трябваше да бъда по-конкретна.
Моят проблем с посоката на темата, която се обърна в последната седмица е, че започнаха методи, изначално практикувани за лечение и с цел лечение, да се объсждат като начин за отслабване.
Мисля че 3-4 дневни гладувания, не са нещо, което може да се обсъжда с лекота и да се поставя като метод за отслабване. Подобни гладувания имат принципи, правила и са с определена цел. И ако изобщо се правят, то мястото им за обсъждане би трябвало да е в друг подфорум, не в "диети". Мисля, че в света има достатъчно хора с хранителни разстройства и качили десетки килограми от гладувания и йо-йо ефект. Онова, което се промотира, като ефект от фастинга, е около 500-600 гр., мазнини на ден, не 5 кила за 8 дни Simple Smile

# 383
# 384
  • София
  • Мнения: 1 251
Дух има предвид 500г на седмица, не на ден.

# 385
  • Мнения: 3 067
Да, мерси Луна Simple Smile
Ох, то било мъж...
Simple Smile Всичко ясно, аз съм в грешка, прощавайте всички Wink

# 386
  • Мнения: 2 317
Привет.
Аз се завръщам от днес. Малко изпуснах нещата, но съм върнала само 1 кг. Давам си една седмица, за да навляза отново и започвам с пълна сила, все пак лято идва. Планувам прозорец от 15 до 20 часа, но да видим какво ще излезе, може бързо да го сменя на 18-21.

Чистият фастинг, бил той сух или воден, мисля че няма място тук. Много започна да се промотира с цел отслабване и хората ( не в тази тема, а във ФБ ) се надпреварват един след друг кой повече време ще издържи без да яде и кой ще свали най-много. Като го правят 2 пъти седмично. Според мен първо трябва да се започне с периодичното гладуване и чак когато човек е свикнал, в един момент тялото само ще му покаже че може да гладува 1-2-3 дни, но не от днес съм на фаст без предварителна подготовка без нищо.

# 387
  • Мнения: 2 317
Последната седмица бях на всичко друго, но не и на интервално хранене. Рестартирам от днес и като за начало направих 15 часов фаст. За утре мисля да е по-дълъг, но и така да е пак е добре. и от към храна е добре - започнах с ядки ( фъстъци), след 3 часа малко салата, 1 банан и за вечеря супа от лапад със сирене, миш-маш, салата маруля и малко КМ (1/3 кофичка). Днес имах главоболие, явно доста въглени съм яла напоследък и тялото ми го показа. Ще видя утре как ще е, надявам се да е по-добре.

# 388
  • Мнения: 3 067
И аз започнах отново. Като изключа един банан в 13.30, първото по-сериозно хранене беше в 17 ч.
Утре продължавам - цел 18 ч.

# 389
  • Мнения: 2 317
Аз пих и две кафета с малко мляко, но тях не ги броя. Можех и по-късно да ям, но като за пъри ден съм доволна. За утре и аз планирам по-дълъг фаст, дано успея. Но за да успеем до 18-20 часа, трябва храната в прозореца да е достатъчна,  за да не огладнеем рано на следващия ден и за да не компенсираме след няколко дни с бързи В.
Между другото много добре ми се отразява това хранене на нервите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт