Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 722
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 219
Здравейте,скачам при вас и реших да започна с 5:2 .Само проблема ми е с водата,пия около 600 мл.през деня(работата не ми позволява просто да ходя постоянно до тоалетната) ,а вечерта гледам още 1 литър поне да изпия,но мисля ,че от късното пиене на вода така задържам повече течности....Вие как мислите,има ли нещо вярно или няма значение по кое време на денонощието пием вода? Thinking

# 406
  • Мнения: 341
Почти два месеца станаха вече. Не падам под 18 часа, а най-често са 20-21 часа. Въпреки това за втория месец съм по-малко от 1кг надолу. И обиколката не е мръднала много. Не мога да намаля въглехидратите (ориз, картофи, макарони, хляб). Сигурно това е проблемът. Доста съм разочарована. Явно не са достатъчни часовете глад.
Не мисля да спирам, въпреки това. Все пак 4-5кг са си нещо и не искам да ги кача обратно. Не ми коства много усилия да съм на режима. Може пък като излязат повече зеленчуци лятото да сваля още...

# 407
  • София
  • Мнения: 2

Здравейте, мили дами и господа и от мен (:
Включвам се в темата и аз. Дотук съм изминала около 10 дни в някакъв смесен вид fasting, от които имах 3 дни по 36 часа глад, непоследователно, а останалите са редуване на нормално хранене и интервално 17:7. Видях че, тези, които практикуват 36-часовия глад са по-малко, затова ако имам напредък ще споделя. Досега не съм свалила килограми, а напротив имам +1 .... но май имам обяснение - имах рожден ден и почерпки и торти и алкохоли в дните с хранене... и така (: Не съм се отчаяла май, продължаваме напред.
Прекрасен уикенд на всички!!!

# 408
  • Мнения: 2 317
Сиска, добре дошла.

Аз вчера, след почти 24 часов фаст, бях на ОМАД с един хамбургер. С малката сме в болница, тя е с пневмония, и ще се възползвам да ям по веднъж на ден. То не че имам и възможност за по-често ядене де. Ще видим килограмите как ще са след 5 дена.

# 409
  • Мнения: 3 067
Бебок, как е детенцето? Ти как си?

При останалите как върви:)
Zombie - след като си свалила 4-5 кг., е нормално да има застой в теглото Simple Smile

# 410
  • Мнения: 2 317
Бебок, как е детенцето? Ти как си?

При останалите как върви:)
Zombie - след като си свалила 4-5 кг., е нормално да има застой в теглото Simple Smile
Пооправи се, днес ни изписаха, но ще пие още АБ вкъщи.
Иначе аз горе-долу добре изкарах, то като     не си вкъщи и не ти се яде като нямаш работа. От вчера съм пипнала някакъв вирус, с температура и болки в стомаха, и вчера ядох веднъж малко козунак, а днес още не съм и до тук съм изкарала без храна 24 часа, ако не броя двете лъжици супа, които изядох от тази на детето. Лошото е, че не ми се и яде. От към кг - около минус 3 и стопих плюса, който имах. Сега съм в изходна позиция от преди няколко месеца.

# 411
  • Мнения: 87
Здравейте! Тази ситрин завърших втория фастинг от 36 ч за тази седмица. Кг нямам загубени, a задържам само. Изобщо дали мога да очаквам да отслабна с този начин на хранене или просто ще задържам? Ще се радвам някой правил режима да сподели. Весели празници!

# 412
  • Мнения: 1 182
Аз свалях много с гладуване през ден./Схемата е на Пол Брег/. Но си трябва здрава психика.

# 413
  • Мнения: 802
ginger37, би ли споделила подробности. Гладния ден само на вода ли го правеше и нямаше ли проблеми със стомаха? В деня с храненене ограничаваше ли количеството или вида на храната. Аз при фаст-5 с прозорец 17-22часа имах болки в стомаха. Иска ми се да започна някакъв вид фаст, но този проблем ме притеснява. Може да пробвам с прозорец през деня дали няма да ми е по-добре.

# 414
  • Мнения: 3 067
Аз изкарах и днес на 18/6 , но при мен такъв вид фаст няма ефект. Бих искала да започна или омад или 20/4 обаче за сега все не успявам. След празниците ще опитам отново

# 415
  • Мнения: 1 182
ginger37, би ли споделила подробности. Гладния ден само на вода ли го правеше и нямаше ли проблеми със стомаха? В деня с храненене ограничаваше ли количеството или вида на храната. Аз при фаст-5 с прозорец 17-22часа имах болки в стомаха. Иска ми се да започна някакъв вид фаст, но този проблем ме притеснява. Може да пробвам с прозорец през деня дали няма да ми е по-добре.

Гладният ден - да, само на вода и кафе без захар и мляко. На следващия захранвах след обяд със салата. След това храна, готвена, каквато обичам /вегетарианка съм/ и десерт - сурови барчета или сурова торта. Абе голям глад си е в деня на храненето. Гледах да съм в калориен баланс в този ден. Болки в стомаха не съм имала. Може да ти прозвучи кощунствено, но стомаха се лекува най-добре с глад. Внимавай повече със захранването. На твое място бих започнала с кефир или друга пробиотична храна, после задушени зеленчуци и/или ориз/киноа, елда.../каквото обичаш.

# 416
  • Мнения: 2 487
И аз съм на мнение че болести се лекуват с глад.

# 417
  • Мнения: 802
Благодаря за отговора Smile  Теоретично и аз знам, че се лекува с глад, но на практика не ми се получава. Чела съм преди години книжки на  Пол Брег и те много ме вдъхновяваха, но така и не можах да приложа нещо на практика. Никога не съм могла да гладувам. Когато успея да направя разтоварващ ден, обикновено ми е много трудно, на следващия ден вече стомаха ми е по-събран и ми е по-лесно да намаля храната.

# 418
  • Мнения: 341
Гледах разни видеа и реших да направя 48 часа фаст. Досега най-много 23 часа съм издържала. След 20 часа гладуване, днес обядвах доста сериозно с 300гр свински пържоли, 3 яйца, домати, маслини и малко бадеми. Следващото ядене ще е в четвъртък на обяд. Да видим дали ще успея и как ще се отрази.

# 419
  • Мнения: 142
Само да вметна ,след 48 часа фаст е добре първото хранене да е богато на фибри Simple Smile Ефект има и още как .Аз в момента катам пети 48-часов фаст в рамките на 2 седмици .Щом веднага започнаха да ме питат дали съм на диета Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт