Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 677
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Нещо интересно
Цитат
Искате да отслабнете. Най-напред трябва да сте наясно каква е историята ви.
1. От спазване на диети ли сте напълнели?
2. Или сте напълнели от преяждане?
Ако изберете първия отговор, трябва сега да създадете усещане за сигурност на организма си, че той МОЖЕ да се храни, без да напълнява. Ако започнете с най-стриктно ограничение и се храните веднъж на ден, вероятно теглото ви няма да помръдне. Имате организъм, който не изразходва почти никаква енергия и кой смята, че ще умре от глад и спестява с всички сили. Не, ЯЖТЕ ПОВЕЧЕ! Научете се да се храните 4 пъти на ден. Когато можете да се храните  по четири пъти на ден, без изключения и прегрешения и сте си изградили навик (обикновено отнема 3-6 месеца), ЕДВА ТОГАВА ще можете да започнете да отслабвате. Много хора, които дълго са спазвали диети, имат погрешно поведение на хранене и често им липсват навици. Без навици задържането на теглото винаги ще бъде борба! Трябва да приемате повече храна. Прекалено малкото количество храна се превръща в капан за вас.

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Уау... на мен бедрото ми е 48...
и имам половин кг до целта Simple Smile
И тъй като скоро ще напускам темата, искам да ви благодаря за всичко ! От мен съвет, защото се оказа, че работи- хранете се по- често, но по по- малко и от всичко...
Успех момичета сладки!

# 77
  • Мнения: 12
Здравейте прекрасни,  Hug
чета ви, но все не ми остава време да се разпиша. Според мен добре си се справям с ВМ-НВх. Смятам да ми стане траен хранителен режим, така че си го напасвам според моя вкус, нужди и ежедневие. Коремът ми вече е доста по-прибран, а аз съм много, много доволна. Фастинга също върви добре, постепенно, слушайки тялото си, минах на брънч и ранна вечеря. Става нещо като фаст 5. Запазих мазното кафе/чай сутрин.
Гледам се мерите, дали да не взема и аз поне мерки да следя.. newsm78

Духче, може да погледнеш тук за идеи покрай постите.. https://www.veganeasy.org/30-day-challenge/30-day-menu/

# 78
  • Мнения: 3 067
Амур и Роузи,  тоя мач съм го играла и не е моят. Често и по малко, съм склонна да вярвам, че е маркетинг трик, както е описано в книгата 5:2. При всички положения не ми носи онова, което търся като ефект и резултати.
Днес пак като: две ябълки, един портокал, вода, еурово барче.
Към 17 ч. Две вилички спагети останали от онзи ден.
Вечерята ще е хрупкав карфиол на фурна с люто сладък сос и ориз басмати.
Много ти благодаря Съншайн за сайта, ще го разгледам. Радвам се, че при тебе върви добре!

# 79
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ми, никога не съм чела това в книга... Аз си я измислих моята диета на логически принцип... ядеш, че да задействаш метаболизма, но толкова малко, че да си оставаш гладен...но не гладуваш, защото се храниш и то пълноценно и здравословно, според моят план... и се отслабва супер бързо

аз през деня хапвам 6 малки порции храна...
- ядки
-плодове
-протеинови ...понеже в момента постя - риба и бобови, иначе и меса, ситена, кашкавали, мляко
- зърнени
- зеленчуци
- ....

освен това приемам мултивитамини и пия много билков чай, без подслаждане

# 80
  • Мнения: X
Амур и Роузи,  тоя мач съм го играла и не е моят. Често и по малко, съм склонна да вярвам, че е маркетинг трик, както е описано в книгата 5:2. При всички положения не ми носи онова, което търся като ефект и резултати.
Скрит текст:
Днес пак като: две ябълки, един портокал, вода, еурово барче.
Към 17 ч. Две вилички спагети останали от онзи ден.
Вечерята ще е хрупкав карфиол на фурна с люто сладък сос и ориз басмати.
Много ти благодаря Съншайн за сайта, ще го разгледам. Радвам се, че при тебе върви добре!
Всъщност, идеята ми беше не да се хапва "често, по малко", а по-скоро, че храненето с минимум калории и гладуването като цяло няма да доведат до добри и стабилни резултати.Затова и болднах основното в цитата.Което е "За дълготраен резултат си трябват и дълготрайни навици!".
Дори да избереш хранене тип 5:2, или 16 часов фаст, или друго, то го следвай достатъчно дълго, за да свикне тялото ти и да "даде резултат".
Организма обича "реда и спокойствието", а не хаоса и стреса, включително и в диетите.

Скрит текст:
Аз наистина не разбирам кой знае колко от диети, това е първата ми такава.Обаче, имам време и чета много, различни теми, сайтове, за различни диети и начини на хранене.И ми прави впечатление един закономерен и повтарящ се факт:успяват да свалят трайно и да запазят теглото си хора, които са дали достатъчно дълго време на определен начин на хранене.Тези, които сменят диетата всяка седмица/всеки месец, все се оказват с върнати кг, че и някой отгоре и все се "втурват" към поредната диета.....
Имам обяснение за себе си, защо се получава така, но темата не е за това....просто наблегнах на това, което смятам за важно при всяка една диета.

Апропо, аз с хранене "често и по малко", също качвам.Докато при хранене 3 пъти на ден свалям.Макар че с "често и по малко" напълно възможно е да изяждам по-малки количества.За мен, "тайната" е в постоянното и регулярно хранене, което носи точно това спокойствие на организма, което му е нужно, за да "реши сам" да слезе до нормалното му тегло.

# 81
  • Мнения: 3 067
Amur, аз съм съгласна с това, което казваш. И осъзнах, че няма как да стане изведнъж. При мен лично, може да е малък прогрес, но постоянен - това ще ме държи мотивирана. Сменям режими и смених доста, може би от страх или от тъга, когато виждаш, че нямаш напредък, а точно обратното, се чудиш има ли смисъл и няма ли да постигнеш обратното на онова, което търсиш.
Днес със сигурност ядох повече от вчера, като калории може би отиват към 1000, но си спазих условието, към мен самата през деня да хапна дребни плодчета. Това ми помага в много аспекти.
За вечеря си направих ориз басмати и карфиол. Карфиолът е без мазнина, оризът също. Но сигурно е калоричен: овалян е в брашно от нахут и вода, в галета, печен е на фурна, а после полят със люто-сладък сос и пак запечен. Калории не съм изчислявала но със сигурност са около 1000. Ще му дам шанс на режима, пък ще видим до къде и как ще стигна. Започвам да работя по завишаване на растителните протеини и намаляване на тестените хранения.

# 82
  • Мнения: 5 820
   Включвам се да следя темата. Обмислях да пусна такава тема за "Периодичното лечебно гладуване" и дали наистина лекува различни заболявания. Чувала съм и съм чела по новините за хора, които са се излекували от рак чрез лечебно гладуване.

# 83
  • Мнения: 3 067
И аз. Но до колкото зная те гладуват доста по-дълго от няколко часа в денонощието.

# 84
  • Мнения: 802
И при мен често и по малко не работи, може би не е достатъчно малко малкото  Joy

Амур
Скрит текст:
Не съм се отказала умишлено от режима. При мен стреса и неприятните емоции оказват много силно влияние върху храненето. Има моменти, когато губя всякакъв контрол, дори съм убедена, че имам хранително разстройство. Когато открих ВМ-НВХ, мислех че съм намерила решението на проблема си. Уви, психиката се оказа по-силна. Спазвах режима доста либерално и се чувствах прекрасно, но в един момент прекрачих някаква граница и това отключи отново глада за сладко. Периодично опитвам да се върна към него, но за сега неуспешно.
Съгласна съм, че ЕГН-то оказва влияние върху ефекта на различните хранителни режими и за нашето ЕГН ВМ-НВХ е доста подходящо. Като цяло с годините е добре да се намалят В. Но аз в момента се храня доста обилно и високо М и високо В, та не се учудвам че качвам. Един такъв режим, който съм замислила при всички случаи ще намали доста калорийния прием и няма как да не даде ефект.

# 85
  • Мнения: 725
Надявам се няма да ви пречи ако отчета какво ядох и аз вчера. Пилешка пържола, салата домати краставици и сирене и едно оризово сладкишке (93ккал). Гледам и да пия достатъчно вода, което още ми е трудно.

За глада за сладко и аз имам много голям проблем, още повече обичам тестено абе ужас...

# 86
  • Мнения: 3 067
Kotaranka на никого с нищо не пречиш - напротив. Споделяй си Simple Smile
Аз мисля, че да познаваш себе си в известен смисъл означава, да знаеш от какво имаш нужда в конкретен момент на живота си. Това изисква доста усилия и вглеждане в самите нас, анализ кое как ни действа в определени моменти, не само на живота, но и на деня. В интернет има страшно много информация и изследвания, обаче всъщност никой освен нас самите не може да ни каже и покаже какво ни кара да се чувстваме добре и щастливи. Те могат да покажат евентуално как нещо се отразява на организма ни в някакви контролирани условия. Но ако това нещо не влияе добре на психиката ни, не пасва на вярванията ни - кел файда от анализ на биохимичните процеси.
За желанието за сладко, мога да кажа, че колкото по-малко рафинирана захар и изобщо десерти в опаковки ядеш, толкова по-малко желание за такъв тип сладко имаш. Защото то влияе на центрове в мозъка ни и ни кара да искаме още и още. Ако си направя нещо сладко у дома, с избрани от мен продукти, хем ми задоволява вкусовите желания, хем не ме кара да искам още и още и още. Защото в купените продукти има сума мазнини, лецитини и какво ли още не. Като калории един десерт от смлени ядки, заквасена сметана и банани например (какъвто кекс си напраивх преди постите), може да е със същото съдържание, като нещо купено, но определено не ми действа, както десерт от магазина.
Същото е и с тренировките, всеки казва, че трябва да се допълва хранителния режим с тренировъчен. И аз съм съгласна с това, обаче тялото и ума се променят. Преди ако съм спортувала много и   всеки ден, днес ми е по-трудно да правя разни неща. И ако се втурна към предишните тренировки, освен да се почувствам адски смотана и неудовлетворена, едва ли нещо друго ще постигна. Избирам си по-леки неща, които да ми носят радост, че съм ги изпълнила правилно, да поддържат желанието ми и мотивацията ми и с времето - ще вдигна нивото.
Просто според мен е важно, да има постоянен напредък, да се вглеждаме във вчерашното ни АЗ (хранене и трениране) и днес да е по-добре от вчера. Или пък понякога - по-зле, не може винаги да имаме равен напредък. Просто не трябва да се стига до отчаяние и край, захвърлям всичко, защото е много трудно или не ефективно. Вярвам, че ако наистина го искаме, може много време да се лутаме в тъмното, но накрая ще намерим ключа за лампата Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 067
И лек отчет от мен, спирам с експериментите и продължавам устойчиво (както и Амур напомни), при мен следната схема дава ефект: до 17 часа лека храна - плод, ядки в малко количество. След 17 часа, по-скоро към 19-20 ч., вечеря : високо въглехидратна, ниско мазнинна.
Тренировка - каквато ми е на душата.
Резултат от понеделник до сега - минус горе долу килограм и нещо. Ако свалям по около 500-600 гр., на седмица би било идеално.

# 88
  • Мнения: 12
По малко на често и при мен не се получи. Постоянно се чудих какво да ям, кога ще дойде време да похапна. Определено не е моето нещо. Роузи, радвам се, че си открила твоя начин на хранене.
Аз очаквам МЦ след няколко дни и малко ме беше подгонил въглехидратният глад. Нали е неделя реших да експериментирам с палачинки. Направих бананова (2 яйца, банан и малко сол), отгоре полях с ябълка, задушена в масло и черен шоколад..Heart Eyes Засити ме и желанието за сладко изчезна.
Преди време, мисля Дух, беше споделила клип на Д-р Бърг, за което много й благодаря. Изгледах и някои от другите му клипове, изключително полезна информация. А и като гледам, накрая ще излезе, че имам проблем със стреса, а не с килограмите..Grinning Може да започна да правя йога, а и малко ще намаля тренировките.

# 89
  • Мнения: 725
Аз вчера жестоко злоупотребих със себе си след 1 седмица на 500 калории дневно и много съжалявам за което. Стомаха ме боля и тази сутрин много ме боли глава и ми се пие вода. Алкохол не съм пила.

Общи условия

Активация на акаунт