Бързи здравословни въпроси и отговори – 10

  • 57 997
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Одеве се боядисаха с нова боя и докато я миех - няколко пъти ми влезна вода в очите и щипеше гадно. Дори след второто измиване пак щипеше като попадне. Всеки път изплаквайте очите с чисти ръце. Но очите продължават да ме щипят леко. Не са зачервени. Сложих капки Систеин да смажат леко - никакъв ефект. Сега ще пробвам с отвара от лайка.

Та опасно ли е това, което си причиних. Може ли да има опасен ефект или ще мине след някой час? За какви симптоми трябва да внимавам и чак тогава да се паникьосвам и да ходя на офталмолог? Може ли да си изгоря очите? Оооф Fearful

# 61
  • Мнения: 54 474
Спокойно, Джулая, нищо няма да ти стане.
На мен много пъти ми се е случвало. Ще ти мине. Даже и капки на слагам аз. Peace

# 62
  • Мнения: 162
Здравейте!  bouquet Приемах Ясмин (противозачатъчни) около 2,5г. без почивка от няколко месеца. Обаче август месец забелязах, че цикъла ми е много оскъден. Повече от обикновеното. А преди това около 2г. съм ги пила, та реших, че не е противозачатъчните и реших да изчакам още един месец. На следващия пак беше така и отидох на гинеколог. Прави ми цитонамазка, преглед - каза, че всичко е наред. Посъветва ме да пия 2 месеца по 10 дена геритамин първите 10 дни (реди овулация). Направих го и тогава на следващия месец цикъла ми беше по-добре. После, обаче, на по-следващия месец цикъла ми пак беше оскъден и реших да спра ясмина за почивка. Та мина месец - сега цикъла ми дойде като по часовник, както винаги, но пак е оскъден. Първия ден беше добре, обаче сега е втори ден и е доста по-оскъден от нормално. Случвало ли ви се е нещо такова? Моля, посъветвайте ме, защото съм много притеснена.  ooooh!

# 63
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 839
Спокойно, Джулая, нищо няма да ти стане.
На мен много пъти ми се е случвало. Ще ти мине. Даже и капки на слагам аз. Peace
При отмиване на боя ли ти се е случвало да ти влезе в очите и да щипе?! Защото това си е гадна химия. От шампоани, гримчета и мицеларна вода не ме е шубе. Но пустите му очи още ме щипят леко вече 6ти час и са сухи. М@мка й и боя.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Болят ме зъбите,слаба,тъпа,но постоянна болка...няма болен зъб,мисля че е от стрес и напрежение.
Какво мога да пия?

# 65
  • Мнения: 162
Болят ме зъбите,слаба,тъпа,но постоянна болка...няма болен зъб,мисля че е от стрес и напрежение.
Какво мога да пия?

Мента, глог и валериан и друго успокоително. Иначе за болката - аулин. На мен също ми се е случвало от напрежение.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 410
Може да видиш някоя вода за уста. Да не би да са ти се възпалили венците нещо? Поне при мен в повечето случаи това се оказва и реално някоя паста за зъби и вода за уста със стягащ ефект правиха чудеса.

# 67
  • Мнения: 54 474
Да, Джулая, от боя за коса, при изплакване на косата.
Мина ли ти вече?

# 68
  • София
  • Мнения: 22 788
Болят ме зъбите,слаба,тъпа,но постоянна болка...няма болен зъб,мисля че е от стрес и напрежение.
Какво мога да пия?


Пий неуробекс. Много помага при таива болки. Те са на стресова основа. Неуробекса успокоява! Ще с епочувстваш по-добре, болките ще отшумят. Изпитано! Peace

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Благодаря много,ще взема неуробекс,а мента,глог и валериан взимам от седмица,но не виждам ефект,все ми е неспокойно,получавам сърцебиене,а напоследък и така модерните паник атаки/май,дано не са/,но е много неприятно усещане за липса на въздух,а после ме избива на плач😫

# 70
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Вдишвай и издишвай бавно и дълбоко. Всичко ще е наред. Просто не дишаме правилно.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Да,когато ми се случи с дълбоко дишане се оправях...гадно си е,обаче😒

# 72
  • София
  • Мнения: 22 788
Ето ти едно дишане, което е много добро!

Вдишваш дълбоко и задържаш до 4;издишваш бавно / пак до 4/ до последен дъх / както се казва /. Задържаш до 4 и отново. Прави се 3-4 такива вдишвания. През деня може да се повтори още няколко пъти,
 ако има нужда. В началото може да се прави 3-4 пъти през деня, след това може да се разреди до 1 път.

Пробвай!

# 73
  • Мнения: 539
Здравейте, скоро беше писано, но не го откривам. С какво се комбинира омега 3/ рибено масло?

Селен мисля, че бяха писали Simple Smile



Благодаря!

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Ще пробвам с дишането,благодаря Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт